Ankara

Adres

Bahçelievler Mahallesi Aşkabat Caddesi (7.Cadde) No 61 /E Çankaya Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 970 05 70

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

ankara@vizemerkezi.com

Küba Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Küba Ankara Vize Merkezi Ankara Sayfamıza Hoş geldiniz.

Ankara ve çevre illerden Küba vizesine başvurusu yapmak isteyenler Küba Vize Merkezi Ankara aracılığı ile işlemlerini yapabileceklerdir.

Ankara Vize Merkezi departmanı Küba vizesi işlemlerinizi hızla gerçekleştirmek için Ankara Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak Küba vizenizi 1 ila 2 iş günü içinde alabileceksiniz.

Vize Merkezi Ankara Küba vize başvuru işleminizi sizin adınıza yaparak vizenizi hızlı ve kolay bir yoldan almanızda size destek olacaktır.

Küba vizesi işlemleri için Küba Büyükelçiliğinde şahsen bulunma şartı olmadığından gerekli evrakları Vize Merkezi Ankara şubemize e-mail ile ulaştırarak yapabileceksiniz.

Ankara’dan yapılan Küba vize işlemlerinde parmak izi ibrazı veya mülakat talep edilmediğinden işleminizi sizin adınıza hızla gerçekleştiriyoruz.

Küba vize işlemlerinde bölge ayrımı olmadığından başvurunuzu Türkiye’nin her yerinden yapma imkanınız bulunmaktadır.

Küba Ankara Vize merkezine iletişim ve şubelerimiz bölümümüzdeki telefon numaralarından ulaşabilir görüş soru ve önerilerinizi ankara@vizemerkezi.com adresine yazabilirsiniz.

Küba Vizesi Ankara Vize Merkezinden Nasıl Alınır?

1. Ankara Vize Merkezi Küba şubesi temsilcilerimizi arayarak Küba vizesi evrak ve prosedürünü içeren bilgi e-postasını talep edin.

2. Pasaportunuzun renkli taranmış versiyonunu Küba Ankara Vize Merkezine e-posta ile gönderin.

3. Küba Vizeniz çıktıktan sonra Ankara Vize Merkezi ofisimize gelerek elden veya Ankara dışında iseniz temsilcilerimize vermiş olduğunuz adresinize gönderimini talep edebilirsiniz.

Küba vize istiyor mu?

Küba Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir ve vize onayı Küba Ankara Büyükelçiliğinin inisiyatifindedir. Ankara Vize Merkezi Küba vizesi işleminde pasaportunuzun renkli taranmış fotokopisini bize mail yolu ile göndermeniz yeterli olacaktır ancak bu ülkeye pasaportsuz giriş yapabileceğiniz anlamı taşımamaktadır. Pasaportunuz mutlaka yanınızda olmalı ve seyahat sonrası 6 ay geçerliliği olmalıdır.

Küba vizesi yetkili acente

Ankara Vize Merkezi Küba vize başvurularında yetkili bir acentedir. Pasaportunuz kimlik kısmının taranmış versiyonu Vize Merkezi Ankara şubesine mail ile gelir gelmez başvurunuz işleme konmaktadır. Pasaportunuzun yıpranmamış olması gerekmektedir.

Küba vizesi pasaporta etiket şeklinde yapıştırılan bir vize türü değildir. Küba sınır kontrol noktasında pasaportunuza ülkeye giriş damgası vurulmaktadır. Yıpranmış ve okunaksız pasaportlar ülkeye girişinizde sorun yaşamanıza neden olabilmektedir.

Ankara Vize Merkezi Küba vizelerinde yetkili acente olarak, Küba Büyükelçiliğinin belirlediği standartlarda turist kartı şeklinde vermektedir. İki parçalı olan Küba vizesi turist kartı üstünde ancak Küba sınır görevlisinin işlem yapma yetkisi vardır. Bu nedenle vizenin zarar görmemesine dikkat edilmelidir.

Ankara Vize Merkezinden Küba vizesi kaç günde çıkar?

Küba vizesinin Ankara vize merkezi aracılığı ile yapılan işlemlerde çıkış süresi 1 ila 2 gündür. Vizeniz çıktığı tarih itibariyle geçerli olup 6 aylık süre içinde size 30 gün kalma hakkı vermektedir. Eğer Küba’ya girişinizden sonra 30 günü doldurmadan ayrıldığınız ve yeniden giriş yapmak istediğinizi taktirde yeni bir Küba vizesi almanız gerekmektedir. Küba vizesi tek giriş hakkı veren bir vizedir.

Ankara dışından yapılan başvurularda vizeniz temsilcilerimize belirttiğinizi adrese posta veya kargo yoluyla gönderilmektedir. Vizenizin kargo ile gönderim süresini göz önünde bulundurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Adana, Adıyaman, Ağrı, Amasya, Artvin, Çankırı, Çorum, Eskişehir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Giresun, Bilecik, Bingöl, Gümüşhane, Kütahya, Nevşehir, Sivas, Niğde, Ordu, Rize, Tokat, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Ardahan, Karabük, Düzce'den Küba vize başvurunuz Ankara Vize Merkezine yapabilirsiniz.

Küba vizesi Ankara’dan nasıl alınır?

Küba vizesi Ankara Vize Merkezi aracılığı ile alınabilmektedir ve konsoloslukta şahsen bulunma zorunluluğu yoktur. Ankara Vize Merkezi, Küba Ankara Büyükelçiliğinden akredite bir danışmanlık firmadır. Müşteri temsilcilerimize telefon ve mail ile ulaşarak prosedüre dair bilgileri alarak hemen işleminizi yapabilirsiniz. Türkiye dışında bulunan T.C. vatandaşları da online ortamda Küba vizelerini Ankara Vize Merkezinden alabileceklerdir. Ancak Vizeniz çıktıktan sonra belirttiğiniz adrese kargo ile gönderimi yapılabilir veya Ankara Vize Merkezi ofisine bizzat gelerek vizenizi alabilirsiniz. Vizeni çıktıktan sonra 6 ay süre ile geçerli olduğundan bu 6 ay zarfında ülkeye dilediğiniz zaman giriş yaparak en fazla 30 gün kalabilirsiniz. Yurt dışından yapılan Küba Ankara vize başvurularında vizenizi kargo ile gönderileceğinden bunun belli bir zaman alabileceğini lütfen dikkate alınız.

Tek yapmanız gereken pasaportunuzun ilgili bölümünün renkli taranmış halini Ankara Vize Merkezine mail atmak ve vizenizi hızlıca almaktır. Vize çıktıktan sonra size online olarak mail ile gönderilmemektedir. Turist kartı mahiyetindeki Küba vizenizi ülkeye girişte pasaportunuzla birlikte göstermeniz yeterli olacaktır.

Küba vizesi ücreti

Küba vize ücreti konsolosluk harç bedeli ve Ankara vize merkezi koordinasyon bedelini içermektedir. Konunun detayıyla ilgili temsilcilerimizi telefonla arayarak bilgi almanızı tavsiye ediyoruz. Size gönderilen vize teklifini içeren bilgilendirme mail’inde ücret ve prosedür bilgisine ulaşabileceksiniz. Ayrıca Küba vize ücreti Küba Büyükelçiliği yetkisi dahilinde güncellenebilmektedir. Güncek fiyat bilgisi için temsilcilerimiz size yardımcı olacaklardır. Eğer Küba’nın da dahil olduğu bir seyahat planınız varsa vize Merkezi Ankara şubemiz size kapsamlı bilgiler verecektir.

Küba Vizesi Amerika vizesine engel mi?

Küba vizenizin olması Amerika vizesi almanız önünde bir engel teşkil etmemektedir. Ancak Amerika’dan Küba’ya gidişlerde farklı bir prosedür uygulanmakta olup Türkiye veya diğer ülkelerden alınan Küba vizeleriyle Amerika üzerinden giriş yapılması kabul edilmemektedir. Amerika’dan Küba’ya giriş yapabilmek için Amerika’daki Küba konsolosluğundan veya ilgili havayolu şirketlerinden vize alınması gerekir. Amerika’dan alınacak olan Küba vizesi pembe renklidir.

Vize Merkezi Personel

Küba ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Küba Vizesi Ankara 2020 B. Çidem 03/06/20, 11:07
Merhaba, Küba Konsolosluğunun telefon numarası yanıt vermiyor ve sitesine ulaşamadım. Eşimde genel bir varis türü sorunu var ve Küba’da olan bir kremin bu sorunu çözdüğünün bilgisini aldık. Küba’dan bu kremi getirtmek çok zor olduğu için hem gezmek amaçlı hem de orada bununla alakalı daha detaylı bilgi alarak kendimize kaynak yaratmak maksatlı gitmek istiyoruz. Biz emekli olduğumuz için tarih sıkıntımız yok ve tur ile gitmek istiyoruz çünkü daha önce hiç yurt dışına çıkmadık. Bu durumda vize işlemlerimizi nereden yapabiliriz. Küba vizesi Ankara 2020 yılı için herhangi bir prosedür değişikliği var mı? Bu vizeyi alabileceğimiz detayları bize aktarmanız önemli. Teşekkür ederiz.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6097