İzmir

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak / İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 970 05 70

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

izmir@vizemerkezi.com

Küba Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Küba İzmir Vize Merkezi İzmir Sayfamıza Hoş geldiniz.

İzmir ve çevre illerden Küba vizesine başvurusu yapmak isteyenler Küba Vize Merkezi İzmir aracılığı ile işlemlerini yapabileceklerdir.

İzmir Vize Merkezi şubesi Küba vizesi işlemlerinizi hızla ve kolayca gerçekleştirmek için İzmir Vize Merkezi temsilcilerimizi arayıp başvuru yaptıktan sonra Küba vizenizi 1 ila 2 iş günü içinde alabiliyorsunuz

Vize Merkezi İzmir Küba vize işleminizi adınıza yaparak vizenizi sorunsuz şekilde almanızda size destek olacaktır.

Küba vizesi işlemleri için Küba Büyükelçiliğine şahsi başvuru yapma şartı olmadığından gerekli belgeleri Vize Merkezi İzmir şubemize e-mail ile ulaştırarak yapabileceksiniz.

İzmir’dan yapılan Küba vize işlemlerinde parmak izi ibrazı veya mülakat talep edilmediğinden işleminizi sizin adınıza hızla gerçekleştiriyoruz.

Küba vize işlemlerinde bölgelere göre ayrım olmadığından başvurunuzu Türkiye’nin her yerinden yapma olanağınız bulunmaktadır.

Küba İzmir Vize merkezine iletişim ve şubelerimiz bölümümüzdeki telefon numaralarından ulaşabilir görüş soru ve önerilerinizi İzmir@vizemerkezi.com adresine yazabilirsiniz.

Küba Vizesi İzmir Vize Merkezinden Nasıl Alınır?

  1. İzmir Vize Merkezi Küba Ofisi temsilcilerimizi arayarak Küba vizesi gerekli evrak ve prosedürünü içeren bilgi e-mail’ini isteyin.
  2. Pasaportunuzun renkli taranmış halini Küba İzmir Vize Merkezine e-posta ile iletin.
  3. Küba Vizeniz çıktıktan sonra İzmir Vize Merkezine gelerek elden alabilir veya İzmir ofisimizin temsilcilerine vermiş olduğunuz adresinize gönderimini talep edebilirsiniz.

Küba vize istiyor mu?

Küba Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulayan ülkelerden biridir ve vize onayı Ankara Küba Büyükelçiliğinin yetkisi alanındadır. İzmir Vize Merkezi Küba vizesi işleminde pasaportunuzun renkli taranmış halini bize e-mail yolu ile göndermeniz yeterli olmaktadır ancak bu Küba’ya pasaport olmadan giriş yapabileceğiniz anlamına gelmemektedir. T.C. pasaportunuz Küba sınırında girişiniz belgeleneceği için kesinlikle yanınızda olmalıdır.

Küba vizesi yetkili acente İzmir Vize Merkezi

İzmir Vize Merkezi Küba vize başvurularında yetkili acentedir. Pasaportunuzun kimlik bilgilerini içeren kısmının taranmış hali Vize Merkezi İzmir ofisine e-mail ile gelir gelmez başvurunuz işleme konmaktadır. Geçerli pasaportunuzun taranmış halini gönderirken üstündeki bilgilerin okunaklı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Küba vizesi pasaportlara etiketlen bir vize türü değildir ancak bununla birlikte Küba giriş noktasında pasaportunuza ülkeye girdiğinizi belgeleyen giriş damgası işlenecektir. Hasarlı ve bilgilerin okunaksız olduğu pasaport ve giriş belgeleri ile Küba’ya girişinizde sorun yaşayabilirsiniz. İzmir Vize Merkezi Küba vize işlemlerinde yetkili acenta olarak, Küba Büyükelçiliğinin belirlediği standartlarda vizenizin çıkmasını sağlar. İki parçalı olan Küba vizesi turist kartı üstünde ancak Küba sınır görevlilerinin işlem yapma yetkisi vardır. İki parçalı Küba vizesi asla vize sahibinin kendisi tarafından koparılmamalıdır.

İzmir Vize Merkezinden Küba vizesi kaç günde çıkar?

Küba vizesinin İzmir vize merkezi aracılığı ile yapılan işlemlerde çıkış süresi 2 iş günüdür. Vizeniz çıktığı tarih itibariyle geçerli olur 6 aylık geçerlilik süresinde size 30 gün kalma hakkı verir. Küba’ya her girişiniz için yeni bir Küba vizesi almanız gerektiğini unutmayın.

İzmir dışından yapılan başvurularda vizeniz müşteri temsilcilerimize belirttiğinizi adrese kargo yoluyla gönderilmektedir. Balıkesir, Bitlis, Burdur, Denizli, Çanakkale, Manisa, Afyon, Aydın, , Isparta, Mersin, Konya, Muğla Uşak illerinde ikamet edenler Vize Merkezi İzmir’den Küba vizelerini alabileceklerdir.

Küba vizesi İzmir’den nasıl alınır?

Küba vizesi İzmir Vize Merkezi aracılığı ile alınabilmektedir ve konsoloslukta/büyükelçilikte şahsen bulunma mecburiyeti yoktur. İzmir Vize Merkezi, Küba Büyükelçiliğe Ankara tarafından akredite bir firmadır. İzmir Vize Merkezi Müşteri temsilcilerimize yukarıda yer alan telefon ve e-mail adresimizden ulaşarak Küba vize işleminizi hemen yapabilirsiniz.

Türkiye dışında bulunan T.C. vatandaşları da pasaportun kimlik kısmının taralı halini e-posta ile göndererek Küba vizelerini İzmir Vize Merkezinden alabileceklerdir. Yurt dışından yapılan başvurularda vizeniz çıktıktan sonra belirttiğiniz adrese kargo ile gönderimi yapılabilir veya İzmir Vize Merkezi ofisine bizzat gelerek vizenizi alabilirsiniz. Yurtiçi ve yurt dışına Küba vizesinin kargo ile gönderimlerinde kargo masrafları vize başvuru sahibi tarafından karşılanır.

Küba vizeniz onay aldıktan sonra 6 aylık süre zarfında Küba’ya dilediğiniz zaman giriş yaparak en fazla 30 gün kalabilirsiniz. Yurt dışından yapılan Küba İzmir vize başvurularında eğer ofisimize gelerek vizenizi alma veya aldırma durumunuz oksa vizenizin kargo ile gönderileceğinden, bu işlemin belli bir zaman alabileceğini lütfen dikkate alınız.

Küba vizenizi İzmir’den almak için tek yapmanız gereken pasaportunuzun ilgili bölümünün renkli taranmış halini İzmir Vize Merkezine mail atmak ve vizenizi hızla ve kolayca almaktır. Vize çıktıktan sonra e-mail ile gönderilmemektedir. Turist kartı şeklinde verilen Küba vizesini ülkeye girişte pasaportunuzla birlikte gösterme zorunluluğu vardır.

İzmir Küba vizesi ücreti 2023

İzmir Küba vize ücreti vize harç bedeli ve Küba Vize Merkezi İzmir ofisinin koordinasyon bedellerini içerir. Konunun ayrıntılarıyla ilgili olarak temsilcilerimizi telefonla arayarak bilgi almanız gerekmektedir. Küba Vizesi teklifini içeren bilgilendirme e-mail’ini dikkatlice incelediğinizde Küba vize ücreti ve vize prosedür bilgisini görüntüleyebileceksiniz. Küba vize ücretleri Küba Büyükelçiliği tarafından yeniden dönemsel olarak değiştirilebildiğinden, güncel vize ücret bilgisi için temsilcilerimiz size yardımcı olmaktadırlar. Küba’ya başka ülkeler üzerinden seyahat etmeyi planlıyorsanız sizi doğru bilgilendirebilmemiz için seyahat bilgilerinizin ayrıntılarını, otel ve uçak rezervasyon bilgilerini ve hangi tarihte seyahat edeceğinize dair bilgileri Vize Merkezi İzmir temsilcilerimizle paylaşmanız size daha iyi hizmet vermemizi sağlayacaktır.

Küba Vizesi Amerika üzerinden yapılan seyahatlerde geçerli mi?

Amerika aktarmalı Küba seyahatlerinde Türkiye’den alınan yeşil karta basılan Küba vizesi geçerli değildir. Bu vize ile Amerikan makamlarınca Amerika’dan Küba’ya seyahat etmenize izin verilmemektedir. Meksika veya Kanada üzerinden yapılacak seyahatlerde Küba vizeniz geçerliliğini korur ancak Amerika Birleşik Devletlerinde geçersizdir ve ABD’deki Küba Konsolosluğu veya küba vizesi veren bazı havayolu şirketlerinden temin edilebilmektedir.

Vize Merkezi Personel

Küba ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Küba vizesi İzmir B. Akarsu 03/06/20, 09:42
Merhaba, Küba seyahat planlaması için internette araştırma yapmaya başladık ancak vize ile alakalı çok fazla bilgi olması kafa karışıklığı yarattı. Vize işlemlerinde evrak süreci ile alakalı bir bilgi bulamadım. Sonuçlanma süresinin çok kısa olduğunu söylemişler ama neye göre kısa anlayamadım, randevu süreci vs. nasıl işlemektedir. Biz kalabalık arkadaş grubu ile gitmeyi planlıyoruz. Hepimizin pasaportu bordo değil bazılarımız yeşil pasaport sahibi bu durumda prosedürlerde farklılık oluyor mu? Küba vizesi İzmir bölgesinde yüz yüze görüşebileceğimiz kanal var ise bilgi vermeniz beni memnun eder. Yardımlarınız ve desteğiniz için teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6226