Küba Ticari Vize

Küba Ticari Vize

Küba’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkili turizm, seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Küba vize başvurunuzu İstanbul’daki ofisimizden online olarak gerçekleştirmekteyiz. Renkli pasaport fotokopinizi firmamıza göndermeniz veya pasaportunuzla birlikte şahsen Vize Merkezi’ni ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Pasaportunuz elimize ulaştıktan sonra aynı gün içinde vize başvurunuzu gerçekleştirecek, Küba vize kartınızı tarafınıza ileteceğiz.

Küba’dan 72 saate kadar havalimanından ayrılmadan transit geçeceğiniz durumlarda Küba Konsolosluğu vize talep etmemektedir. Ancak hava limanından ayrılmak durumunda olduğunuz durumlarda Küba’da 1 günlükte olsa konaklayacağınız durumlarda vize almanız gerekecektir. Küba’da kapı vizesi veya benzeri bir vize türü uygulanmamaktadır.

Küba Ticari Vize Başvurusu

Küba ticari seyahatler için vize müracaatları, Küba Büyükelçiliğinin yetkilendirdiği seyahat acenteleri aracılığıyla yapılmaktadır. Küba ticari vize başvurunuzu İstanbul’daki ofisimizden tamamlamaktayız. İstanbul dışında ikamet ediyorsanız pasaportunuzun fotoğrafınızın bulunduğu sayfanın renkli fotokopisini tarafımıza göndermeniz yeterli olacaktır. Pasaport nüshanız elimize ulaştıktan sonra vize başvurunuzu vakit kaybetmeden gerçekleştirilecektir. Küba ticari vize başvuruları genel olarak 1-2 gün içinde sonuçlanmaktadır.

Küba ticari vize başvurunuzu 1 hafta önceden yapmanızı tavsiye ederiz. Küba ticari vize başvuruların sonuçlandırılması yalnızca Küba Büyükelçiliği/Konsolosluğunun inisiyatifi altındadır. İstanbul’da ikamet ediyorsanız Vize Merkezi’nden Küba vizenizi aynı gün içinde alabilirsiniz. Latin Amerika ülke vizeleri konusunda uzman olan temsilcilerimizden gerekli bilgileri temin edebilirsiniz. Küba vizesi pasaporttan ayrı verilen bir belgedir. Yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye girişleri için vize kartları çıkarılmaktadır. Türkiye’de yaşayan yabancılar Küba vize başvurularında İkamet Tezkerelerini de ibraz etmek durumundadırlar.

Küba Ticari Vize

Küba, T.C. vatandaşlarının vize başvurusu için yalnızca pasaport talep etmektedir. Bu sebeple pasaport Küba vize başvurularında oldukça önemlidir. Yıpranmış pasaportla yapılan Küba Vize başvuruları kabul etmemektedir. Yıpranmış pasaportla Küba turistik vize kartını alsanız bile uçuş aktarmalarında ya da Küba Cumhuriyeti sınırından geçerken ülkeye girmenize izin verilmeyebilir. Böyle bir durumda Küba vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzu yenilemenizi öneririz. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin 6 ay olması gerektiğini hatırlatırız. Küba ticari vizeniz ile ilgili ticari faaliyet kapsamına ve kalış sürenize göre ek evrak talebi olabilir, detaylı bilgiyi Vize Merkezi müşteri temsilcimizden alabilirsiniz. Küba ticari vize başvurularında Küba'da iş ilişkisi içinde olduğunuz firmadan davet mektubu talep edilebilir. Küba ticari vizesi hakkındaki detaylı bilgiyi Latin Amerika ülkeleri vize temsilcimize danışabilirsiniz.

Küba Ticari Vize Başvuru Formu

Küba vize başvuru formu, Küba Büyükelçiliğinin Küba vizesi başvurusunda bulunanları tanımak için doldurdukları bir formdur. Küba vize başvuru formunu tamamlarken gerçeği yansıtmayan beyanların cezai yaptırımlara sebep olabileceği ve Küba vizesinin onaylanmasını doğrudan etkileyeceği göz önünde bulundurulmalıdır. Küba vize başvurunuz için sizin şahsen form doldurmanıza gerek yoktur. Küba vize başvurunuza dair bilgiler sisteme anlaşmalı olduğumuz Küba Ankara Büyükelçiliğine akredite firma tarafından girilmektedir.

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Küba ticari vize 1-2 gün içinde sonuçlanmaktadır. Nadir olsa da Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği gerekli gördüğü durumlarda işlem süresini uzatabilmekte ve başvuru sahibini mülakata çağırabilemektedir. Küba ticari vize başvurunuzun değerlendirilmesinin yalnızca Küba Büyükelçiliğine ait olduğunu hatırlatırız. Küba Konsolosluğunun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların göz önünde bulundurularak, Küba seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 1 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

Küba Vizesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

T.C. Diplomatik ve hususi pasaport sahipleri hariç T.C. Küba vize prosedürüne tabidir. Küba’da ikili para sistemi uygulanmaktadır. Küba pesosu ve Küba Konvertible Pesosu (CUC). Küba seyahatlerinde yabancı vatandaşlar CUC kullanmaktadır. Gitmeden önce paranızı yalnızca “CADECA” adlı döviz bürolarında veya bankalarda çevirebileceğini unutmayınız. Küba’dan ayrılırken havaalanlarında gümrük görevlileri tarafından 25 CUC tutarında çıkış vergisi alındığını hatırlatırız.

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahşpleri Küba Vizesine Başvuru Yapalı Mıdır?

Küba Devleti, T.C. Bordo pasaport sahibi kişilerin tümünü vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Fakat Küba vize başvurusu karmaşık bir prosedür değildir. Firmamız aracılığıyla vize kartınızı en kısa sürede temin edebilirsiniz.

Vize Çıkış Süresi: 1-2 iş günü.

Küba ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Küba için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp