Küba Vize İşlemleri

Küba Vize İşlemleri

Küba Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Küba’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkili turizm, seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Küba vize başvurunuzu İstanbul’daki ofisimizden online olarak gerçekleştirmekteyiz. Renkli pasaport fotokopinizi firmamıza göndermeniz veya pasaportunuzla birlikte şahsen Vize Merkezi’ni ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Pasaportunuz elimize ulaştıktan sonra aynı gün içinde vize başvurunuzu gerçekleştirecek, Küba turistik vize kartınızı tarafınıza 1 gün sonra ileteceğiz.

İstanbul’da ikamet ediyorsanız Vize Merkezi’nden Küba vizenizi 1-2 iş günü içinde alabilirsiniz. Pasaportunuzla birlikte Vize Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz. Latin Amerika ülke vizeleri konusunda uzman olan temsilcilerimizden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Küba vizesi pasaporttan ayrı verilen bir belgedir. Türkiye’de yaşayan yabancılar Küba vize başvurularında İkamet Tezkerelerini de ibraz etmek durumundadırlar. Küba, T.C. vatandaşlarının vize başvurusu için yalnızca pasaport talep etmektedir. Bu sebeple pasaport Küba vize başvurularında oldukça önemlidir. Yıpranmış pasaportla yapılan Küba Vize başvuruları kabul etmemektedir. Yıpranmış pasaportla Küba turistik vize kartını alsanız bile uçuş aktarmalarında ya da Küba Cumhuriyeti sınırından geçerken ülkeye girmenize izin verilmeyebilir. Böyle bir durumda Küba vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzu yenilemenizi tavsiye ediyoruz. Pasaportunuzun geçerlilik süresi vize almak için yaptığınız başvuru tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.

Küba’dan 72 saate kadar havalimanından ayrılmadan transit geçeceğiniz durumlarda Küba Konsolosluğu vize talep etmemektedir. Ancak hava limanından ayrılmak durumunda olduğunuz durumlarda Küba’da 1 günlükte olsa konaklayacağınız durumlarda vize almanız gerekecektir. Küba’da kapı vizesi veya benzeri bir vize türü uygulanmamaktadır.

Küba Online Vize Başvurusu

Lütfen Dikkat !: Küba'ya Amerika üzerinden seyahat edecek yolcuların Türkiye'den aldıkları Küba vizesi geçerli değildir. Amerika üzerinden Küba'ya seyahat edecek olan yolcularımız Küba vizelerini Amerika'daki Küba konsolosluk makamlarından almalıdırlar. Türkiye'den alacağınız Küba vizesi, Küba'ya doğrudan yapacağınız seyahatlerde veya Amerika dışındaki ülkelerden yapacağınız seyahatlerde geçerlidir.

Küba Vize İşlemleri

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Küba Vizesine Başvuru Yapmalı Mıdır?

Küba Devleti, T.C. Bordo pasaport sahibi kişilerin tümünü vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Fakat Küba vize başvurusu karmaşık bir prosedür değildir. Firmamız aracılığıyla vize kartınızı en kısa sürede temin edebilirsiniz.

Küba Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Küba vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz. Küba yabancı vatandaşlardan ayrıntılı evrak listesi isteyen ülkelerden değidir. Seyahat dönüş tarihi sonrası 6 ay geçerliliği bulunan pasaportunuzla birlikte başvurunuzu gerçekleştireceğiz. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Küba Turistik Vizesi, Küba Ticari Vizesi, Küba Aile Ziyareti Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.Küba vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibat kurabilirsiniz.

Vize Merkezi Aracılığıyla Küba Vize Başvurusu

Vize Merkezi aracılığıyla Küba vizenizi almak çok kolay. Vize Merkezi Küba departmanımızı arayarak Küba vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Pasaportunuzun kimlik kısmının taranmış halini mail ile ilgili temsilcimize gönderdikten sonra eğer pasaportunuz seyahat etmenize engel teşkil edecek bir bilgi barındırmıyorsa 1 gün içinde Küba vizenizi hazırlıyoruz. Küba vizesi pasaporta işlenmemekle birlikte seyahat sırasında pasaportunuzun yanınızda olması ve yıpranmamış olması, özellikle kimlik bilgileriniz olduğu sayfadaki bilgilerin açık bir şekilde görünmesi ve seyahat tarihinizden sonra 6 ay geçerli olması gerekmektedir. T.C. pasaport uzatma işlemleri yurtdışında herhangi bir ülkeden yapılamadığından dolayı pasaportun geçerlilik tarihi önemlidir. Vakit kaybetmeden vize prosedürü karmaşına girmeden başvuru yapmak için hemen Vize Merkezi temsilcimizi arayın. Küba Konsolosluğu Küba vize uygulamasında bölge ayrımı yapmadığı için Türkiye'nin neresinde olursanız olun başvurunuzu yapabilirsiniz.

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Küba vizesi 1-2 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Nadir olsa da Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği gerekli gördüğü durumlarda işlem süresini uzatabilmekte ve başvuru sahibini mülakata çağırabilemektedir. Küba vize başvurunuzun değerlendirilmesinin yalnızca Küba Büyükelçiliği'ne ait olduğunu hatırlatırız. Küba Konsolosluğunun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Küba seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 1 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

Küba Vizesi için Hemen İletişime Geçebilirsiniz.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, pasaportunuzu adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayabilir veya pasaportunuzla birlikte ofisimize gelerek kahvemizi içebilirsiniz.

Vize Merkezi Küba Vize Temsilcileri, Küba vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

Küba Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Küba vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

Küba vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayak temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Küba vize için kart vermektedir. Bu yüzden her giriş çıkış için karta ihtiyacınız olacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Küba’ya giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri 90 günü aşmamak koşuluyla Küba’da vizesiz kalabilmektedirler.

Vize Merkezi Küba’ya yapacağınız ziyaretler için danışmanlık hizmetiyle birlikte vize başvurunuzu yapıp işlemlerinizi başarılı ve eksiksiz şekilde yürütmektedir.

Önemli Not: Küba'ya Amerika seyahati sonrası veya Amerika'dan transit gitmek isteyen yolcuların Türkiye'den aldıkları Küba vizesi geçersizdir. Kanada veya Meksika üzerinden yapılan seyahatlerde Türkiye'den aldığınız Küba vizesi geçerliliğini korumaktadır. Küba'dan önce Amerika'ya seyahat edecek yolcularımızın bu durumu dikkate almalarını tavsiye ederiz.

Küba ile ilgili sizden gelen sorular

9 sorudan en popüler 9 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Küba Vizeli Mi
  P.E., 11 Kas 2021, 20:16

  Merhaba, Küba vizeli mi? Daha önce seyahat eden arkadaşım vizesiz gittiğini söyledi ancak araştırmalarım sonucu vize gerektiğini okudum. Gereken Küba belgeleri ve süreç hakkında yardımcı oluyor musunuz? Şimdiden kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Küba Vize İstiyor Mu
  E.G., 11 Kas 2021, 12:43

  Merhaba, T.C. vatandaşlarına Küba vize istiyor mu? Daha önce pasaporta basılan Küba vizesi görmedim araştırmalarım sonucunda da ayrıntılı bilgiye ulaşamadım. Eğer istiyorsa başvuruyu nasıl yapabilirim? Seyahat etmeyi düşünüyorum ancak henüz tarihi kesinleştirmedim. Benimle birlikte yeşil pasaportu olan kuzenimde seyahat edecek. Sanırım onun seyahat kısıtlaması yok. Nasıl ilerlemeliyiz? Yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Küba Vize İşlemleri
  D.A., 10 Kas 2021, 18:40

  Merhaba, Küba vize işlemleri İstanbul’dan nasıl yapılır? Daha önce sizden birçok kez vize aldım evrakları kargoyla size ilettiğimde vizenin takibini yapmıştınız. Yeni başvurum için aynı şekilde yine sizinle çalışmak istiyorum. Açıkçası araştırma yaparken farklı bilgilere rastladım. Evraklar konusunda sizden destek istiyorum. İzmit’te ikamet ediyorum. Süreç daha önce ki vizelerimde ilerlediğimiz gibi mi olacak? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Küba Vize Başvurusu
  E.H., 09 Kas 2021, 14:16

  Merhaba, Küba vize işlemleri hakkında araştırma yaparken sizin sayfanızla karşılaştım. Kendi durumumdan bahsedecek olursam 1 yıldır İstanbul’da özel bir şirkette çalışıyorum. Küba vize başvurusu detaylarına hakim değilim. Kısaca başvuru nasıl olur, sonuçlanma süresi nedir bilgilendirmenizi rica edeceğim. Sizden destek alarak ilerlediğimde süreç nasıl olur?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Küba vizesi İstanbul
  A.Taşcı, 29 Nis 2020, 11:39

  Merhaba, İstanbul Sancaktepe’de ikamet ediyorum. Ailecek yurtdışında birçok ülkeye seyahat ettik ve bu kez Küba’ya gitmeyi planlıyoruz. Hepimiz bordo pasaport sahibiyiz ve eski pasaportlarımızda hep seyahatler ile dolu. Küba vizesi İstanbul başvurusu için konsolosluğu bulamadık ve başvuruyu nereye yapacağız bilmiyoruz. İstanbul’dan yapılacak başvuru için bizlere destek olabilir misiniz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Küba vizesi nasıl alınır 2020
  F.Taşkın, 29 Nis 2020, 10:51

  Merhaba, Geçen sene Küba’ya gitmeye karar verdik ama bazı aksilikler oldu erteledik. Şimdi 15 gün sonra uygun fiyata Küba uçuşu bulduk ve kaçırmak istemiyoruz. Öncelikle vizemiz yetişir mi ve Küba vizesi nasıl alınır 2020 yılı için. Sizden yardımcı olmanızı rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Küba vizesi 2020
  H.Sertçelik, 28 Nis 2020, 17:21

  Merhaba, ailecek Küba’ya seyahat etmeyi planlıyoruz ancak turla gitmeyeceğiz o yüzden vizemizi kendimiz almak istedik. Küba vizesi 2020 yılı için evraklar ve süreç hakkında bilgi alabilir miyiz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Küba vizesi Küba vizesi süresi hakkında
  F.L, 13 Haz 2019, 00:44

  Merhabalar ben Kübayı gezmek istiyorum ama Kosova vatandaşıyım yani Kosova pasaportu ile size başvuru yapsam Küba vizesi alabilirmiyiz...? Teşkkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Küba vizesi Küba vizesi süresi hakkında
  T.G, 11 Haz 2019, 09:55

  Kübaya vize başvurusu yapmak istiyorum. Konu ile ilgili beni arar mısınız?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Küba için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp