Küba Vizesi

Küba Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Küba’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkili turizm, seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Küba vize başvurunuzu İstanbul’daki ofisimizden online olarak gerçekleştirmekteyiz. Renkli pasaport fotokopinizi firmamıza göndermeniz veya pasaportunuzla birlikte şahsen Vize Merkezi’ni ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Pasaportunuz elimize ulaştıktan sonra aynı gün içinde vize başvurunuzu gerçekleştirecek, Küba turistik vize kartınızı tarafınıza 1 gün sonra ileteceğiz.

Küba Vizesi

İstanbul’da ikamet ediyorsanız Vize Merkezi’nden Küba vizenizi aynı gün içinde alabilirsiniz. Pasaportunuzla birlikte Vize Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz. Latin Amerika ülke vizeleri konusunda uzman olan temsilcilerimizden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Küba vizesi pasaporttan ayrı verilen bir belgedir. Türkiye’de yaşayan yabancılar Küba vize başvurularında İkamet Tezkerelerini de ibraz etmek durumundadırlar. Küba, T.C. vatandaşlarının vize başvurusu için yalnızca pasaport talep etmektedir. Bu sebeple pasaport Küba vize başvurularında oldukça önemlidir. Yıpranmış pasaportla yapılan Küba Vize başvuruları kabul etmemektedir. Yıpranmış pasaportla Küba turistik vize kartını alsanız bile uçuş aktarmalarında ya da Küba Cumhuriyeti sınırından geçerken ülkeye girmenize izin verilmeyebilir. Böyle bir durumda Küba vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzu yenilemenizi tavsiye ediyoruz. Pasaportunuzun geçerlilik süresi vize almak için yaptığınız  başvuru tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.

Küba’dan 72 saate kadar havalimanından ayrılmadan transit geçeceğiniz durumlarda Küba Konsolosluğu vize talep etmemektedir. Ancak hava limanından ayrılmak durumunda olduğunuz durumlarda Küba’da 1 günlükte olsa konaklayacağınız durumlarda vize almanız gerekecektir. Küba’da kapı vizesi veya benzeri bir vize türü uygulanmamaktadır. 

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Küba vizesi 1 gün içinde sonuçlanmaktadır. Nadir olsa da Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği gerekli gördüğü durumlarda işlem süresini uzatabilmekte ve başvuru sahibini mülakata çağırabilemektedir. Küba vize başvurunuzun değerlendirilmesinin yalnızca Küba Büyükelçiliğine ait olduğunu hatırlatırız. Küba Konsolosluğunun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Küba seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 1 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

Küba Vizesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diplomatik ve hususi pasaport sahipleri hariç olmak üzere Türk vatandaşları vize prosedürüne tabidir. Tropik bir iklimin hakim olduğu Küba’da nem oranı oldukça yüksektir. Küba’da yıllık ortalama hava sıcaklığı 26 derecedir.

Küba’da ikili para sistemi uygulanmaktadır. Küba pesosu ve Küba Konvertible Pesosu (CUC). Küba seyahatlerinde yabancı vatandaşlar CUC kullanmaktadır. Gitmeden önce paranızı yalnızca “CADECA” adlı döviz bürolarında veya bankalarda çevirebileceğini unutmayınız.

Küba seyahatiniz için herhangi bir aşı olunması zorunluluğu bulunmamaktadır. Küba’da genel olarak sağlık ve sosyal hizmetler üst düzeydedir. Küba ziyaretinizde sivrisineklere karşı önlem almanızı tavsiye ederiz.

Küba’dan ayrılırken havaalanlarında gümrük görevlileri tarafından 25 CUC tutarında çıkış vergisi alındığını hatırlatırız.

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Küba Vizesine Başvurmalı mıdır?

Küba Devleti, T.C. Bordo pasaport sahibi kişilerin tümünü vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Fakat Küba vize başvurusu karmaşık bir prosedür değildir. Firmamız aracılığıyla vize kartınızı en kısa sürede temin edebilirsiniz.

Küba Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Sitede yer alan Küba vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz. Küba yabancı vatandaşlardan ayrıntılı evrak listesi isteyen ülkelerden değidir.  Seyahat dönüş tarihi sonrası 6 ay geçerliliği bulunan pasaportunuzla birlikte başvurunuzu gerçekleştireceğiz. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Küba Turistik Vizesi, Küba Ticari Vizesi, Küba Aile Ziyareti Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.Küba vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibat kurabilirsiniz.

Vize Merkezi Temsilcileri Küba Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

Küba vize işlemleri için gerekli olan Küba seyahat sağlık sigortası ve Küba otel- uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirir.

 

Küba Vizesi için Hemen İletişime Geçebilirsiniz.

(*) Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız,  pasaportunuzu adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayabilir veya pasaportunuzla birlikte ofisimize gelerek kahvemizi içebilirsiniz.

Vize Merkezi Küba Vize Temsilcileri, Küba vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

Küba Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Küba vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

Küba vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayak temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Küba’ya giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri 90 günü aşmamak koşuluyla Küba’da vizesiz kalabilmektedirler. Küba vize için kart vermektedir. Bu yüzden her giriş çıkış için karta ihtiyacınız olacaktır.

Vize Merkezi Küba’ya yapacağınız ziyaretler için danışmanlık hizmetiyle birlikte vize başvurunuzu yapıp işlemlerinizi başarılı ve eksiksiz şekilde yürütmektedir.

Önemli Not: Küba'ya Amerika seyahati sonrası veya Amerika'dan transit gitmek isteyen yolcuların Türkiye'den aldıkları Küba vizesi geçersizdir. Kanada veya Meksika üzerinden yapılan seyahatlerde Türkiye'den aldığınız Küba vizesi geçerliliğini korumaktadır. Küba'dan önce Amerika'ya seyahat edecek yolcularımızın bu durumu dikkate almalarını tavsiye ederiz. 

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 70
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 70
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 70
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2165
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5226
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com