Küba vizesi İstanbul

A.Taşcı 29/04/20, 11:39
Merhaba, İstanbul Sancaktepe’de ikamet ediyorum. Ailecek yurtdışında birçok ülkeye seyahat ettik ve bu kez Küba’ya gitmeyi planlıyoruz. Hepimiz bordo pasaport sahibiyiz ve eski pasaportlarımızda hep seyahatler ile dolu. Küba vizesi İstanbul başvurusu için konsolosluğu bulamadık ve başvuruyu nereye yapacağız bilmiyoruz. İstanbul’dan yapılacak başvuru için bizlere destek olabilir misiniz? Teşekkürler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, 

Küba vize işlemleriniz için vize almanız bordo pasaport sahipleri için zorunludur. Hizmet, hususi veya diplomatik pasaporta sahip kişiler ise 90 güne kadar vize almadan seyahat etme hakkına sahiptirler. 

Vize başvuruları konsolosluklar veya başvuru merkezleri aracılığı ile yapılır. Küba vizesi için ise konsolosluğun yetki verdiği acenteler aracılığı ile veya Ankara Büyükelçiliğinden yapılabilmekte olup evrak süreci bulunmamaktadır. 

Küba Konsolosluğu kısa süreli geziler için uzun uzun evrak hazırlamanızı talep etmez bu yüzden başvuru için tek ihtiyacınız olan seyahat sonrası 6 ay geçerli pasaportunuzun olmasıdır. Pasaportunuzun fotokopisini acenteye ulaştırmanız yeterli olacaktır. 

Her seyahat acentesi Küba vize işlemlerini yapamaz. İstanbul için bizler size Küba vize işlemlerinizde destek olabiliriz. İstanbul Küba vizesi işlemlerinizi başlatmamız için bize pasaportunuzu ulaştırmanız veya renkli fotokopisini vermeniz gereklidir. 

İstanbul Küba vizesi başvuru işlemleri birkaç saat içerisinde veya bir sonraki gün sonuçlanmaktadır. Küba vizeleri pasaporta basılmamakta ve seyahat kartı şeklinde sizlere turist kartı verilmektedir. Turist kartınızın arkasında tarih ve acentenin kaşe imzası yer alır. Tarih, kaşe ve imza bulunmaya turist kartları geçersiz olmaktadır. 

Turist kartınızın arkasında yazan tarihten itibaren 6 ay içerisinde kullanma hakkınız vardır. Ülkeye giriş yapmanızla tek girişli ve 30 gün kalış haklı kullanabileceğiniz bir vizedir. Konsolosluk ekstra talepleriniz için bizzat başvuru yapmanızı talep etmektedir. Yani daha uzun süreli kalışlar veya farklı gidiş amaçlarınızın olması durumunda konsoloslukla iletişime geçmeniz gerekmektedir. 

Bazı yoğunluk dönemlerinde turist kartları tükenmiş olabiliyor bu yüzden müşteri temsilcilerimizden bilgi almanız önemlidir. 

Küba vizesi İstanbul şubemiz vize işlemlerinizi hemen başlatabilirler kendilerine pasaport fotokopinizi göndermek veya bilgi almak için 0(212) 970 05 70 ‘ i arayabilirsiniz. 

Teşekkürler, 
Burcu Altınışık

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x