İsrail Vizesi için Gerekli Evraklar

N. Soylu 22/04/20, 11:57
Merhaba, İsrail’e Eylül ayı için anlaşma imzalamak için ziyarette bulunmam gerekiyor. Ben şirket sahibiyim ve bordo pasaportum var daha önce birçok ülkeye seyahatlerim oldu. İsrail için ilk defa vize alacağım parmak izi vermem gerekiyor mu? İsrail vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Bilgilendirirseniz sevinirim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, 

İsrail’ yapacağınız bu seyahat kısa süreli ticari amaçlı olacağı için B2 ziyaretçi vizesine başvuru yapılması gerekli olup umuma mahsus pasaport sahiplerinin de vize almaları gereklidir. Diğer pasaport sahipleri üç aya kadar yapacakları seyahatlerinden vize ihtiyacı olmadan seyahat edebilirler. 

İsrail Konsolosluğu B2 vize başvurusu için parmak izi istememektedir. Başvuru işlemlerinizde evraklarınızı hazırlamanız durumunda bizlerden destek alabilirsiniz. Başvurular İsrail Konsolosluğu sadece Ankara ve İstanbul’da olduğu için sadece bu bölgelerde yapılabilmektedir. 

Konsolosluk randevu sistemi ile çalıştığı için başvurudan önce mutlaka randevu almalısınız. Ancak Konsolosluk dönemsel olarak yoğun olabiliyor bu yüzden 1 ay gibi uzun bir süre sonrasına da randevu verebilmesi gibi durumlar yaşanabilmektedir. 

İsrail’e ticari vize başvuruş yapacak kişilerin hazırlayacağı evrakların başında davetiye gelmektedir. İsrail vizesi belgeleri içerisinde yer alan davetiyenizin oradaki firmanın antetli kağıdına kaşeli ve imzalı olarak gidiş amacı, seyahat tarihi ve kalış bilgileri ile birlikte iletilmesi gereklidir. 

İsrail vizesi belgeleri ticari amaçlı gidecekler için çalışma durumuna göre değişiklik göstermektedir. Şirket sahipleri için İmza sirküleri, resmi gazete şirket ilanınızın fotokopisi, vergi levhası, faaliyet belgesi gibi evraklarınızın mutlaka eklenmesi gereklidir. 

İsrail Konsolosluğu otel ve uçak rezervasyonlarınızı da görmek ister bu nedenle kalacağınız yeri davetiyenizle tutarlı bir şekilde belirtmelisiniz. Uçak ve otel rezervasyonlarınızın seyahat tarihi davetiye ile aynı olmalıdır. Sunacağınız ve beyan edeceğiniz belgelerin tutarlı olması vize alma durumunuz için önemlidir. 

Başvurular 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak olabilecek aksaklıkları göz önünde bulundurmanızı öneririz.

İsrail vizesi için gerekli evraklar listesini ve fiyat bilgisini müşteri temsilcilerimizden 0 (212) 970 05 57 telefon numarasından ya da ortadogu@vizemerkezi.com mail adresinden talep edebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz sizlere destek olmaktan memnuniyet duyacaklardır.
 
Teşekkürler,
Burcu Altınışık

israil vizesi için gerekli evraklar

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x