Hindistan için vize nasıl alınır

C. Koca 08/04/20, 10:53
Merhaba İstanbul’da ikamet ediyorum. İlk kez Hindistan’a gitmeyi planlıyorum fakat vize işlemlerini nasıl yapmam gerektiği hakkında bilgi sahibi değilim. Hindistan için vize nasıl alınır? İnternetten bilgi araştırırken sizin sitenizle karşılaştım. Deneyimli ve güvenilir bir firma olduğunuzu düşünüyorum. Siz bu konuda bana nasıl yardımcı oluyorsunuz? Sizin ofisiniz bu işlemleri yapıyor mu yoksa benim yine konsolosluğa gitmem gerekiyor mu?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba ,

Öncelikle Hindistan vize başvurusu için pasaport cinsinize bakmak gerekir. Hindistan’a turistik, ticari veya farklı nedenlerle ziyarette bulunmak isteyen Türk vatandaşlarından diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaf, hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport sahipleri ise vizeye tabiidir. Hindistan vizesi alma işlemlerinde evraklarınızın hazırlanmasından vize randevunuzun alınmasına, konsoloslukta sizi karşılamadan pasaportunuzun tarafınıza ulaştırılmasına kadar her aşamada Vize Merkezi olarak sektördeki 20 yıllık tecrübemizle sizlerin yanında yer almaktayız.

Hindistan vizesi alma talebiyle bizleri ziyaret ettiğinizde ya da tarafımıza ulaştığınızda öncelikle seyahatinizin türü ve çalışma durumunuza göre hazırlamanız gereken evraklarla ilgili bir liste çalışması yapmaktayız. Evraklarınız, çalışma durumunuza ve seyahat amacınıza göre farklılık göstermektedir. Örneğin konferansa ya da fuara katılmak amacıyla seyahat edecekseniz konsolosluğa mutlaka davetiye sunmamız gerekliyken, turistik seyahatler için davetiye zorunlu değildir. SGK’lı bir çalışan çalışma yerinden izin belgesi sunmak zorunda iken, bir işverenin böyle bir belge sunması zorunlu değildir. Öğrenciler ya da ev hanımlarının vize başvurusunda bulunabilmeleri için seyahat süresince masraflarını kimin karşılayacağını gösteren bir sponsor mutlaka aranmaktadır.

Hindistan için vize nasıl alınır detayları;

Evraklarınızı tam ve eksiksiz bir şekilde tarafımıza ilettiğinizde vize randevu aşamasına geçilmektedir. Randevular konsolosluğun internet sisteminden online olarak alınmaktadır. Öncelikle evraklarınızda beyan ettiğiniz bilgiler ışığında online ve İngilizce olarak Hindistan vize başvurusu formu doldurulur. Sonrasında uygun olan gün ve saate randevunuz oluşturulur. Daha önce Hindistan vizeniz olsa bile her başvuruda konsoloslukta şahsen bulunmanız zorunludur ve Hindistan sizden her başvurunuzda biometrik parmak izi verinizi talep etmektedir. Yaşadığınız ile göre İstanbul ya da Ankara’da bulunan konsolosluklarda randevu günü şahsen bulunmalısınız.  İstanbul’da yaşadığınız için Hindistan İstanbul Konsolosluğu’ndan başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Randevu günü operasyon servisinden bir personelimiz sizleri konsoloslukta karşılar. Türk vatandaşlarının vize başvuruları ortalama 3 ya da 4 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Hindistan için vize nasıl alınır konusunda daha detaylı bilgi almak ve başvuru sürecini başlatmak için ofislerimizi ziyaret edebilir ya da 0212 970 05 50 numaralı hattan ülke uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Hindistan için vize nasıl alınır

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x