Hindistan E vize Nasıl Alınır 2019

HİNDİSTAN ELEKTRONİK VİZESİ NASIL ALINIR 2019?

Ülke ülke dolaşıp hayatın tadına çıkarmak isteyenlerin mutlaka gitmeyi planladığı Hindistan’a nasıl en kolay şekilde gidebilirim diye düşünüyorsanız işte size çözüm; Eğer yabancı ülke pasaportlarından birine sahipseniz hemen Hindistan Konsolosluğunun başvuru formu doldurma sitesine girip sahibi olduğunuz ülke pasaportunun elektronik vize alabilen ülkeler arasında olup olmadığına bakmanız gerekir. Listede sahip olduğunuz ülke pasaportun ismi var ise sitenin e vize kısmına girip formunuzu doldurmaya başlayabilirsiniz.

Hindistan e vize hangi amaçlar için alınabilir?

Hindistan’a seyahat amacınız; turistik, ticari, aile ziyareti, Hint tıbbi sistemleri ile tedavi olmak, kısa süreli yoga programına katılmak ya da uluslararası konferans, kongre, seminere katılmak ise Hindistan elektronik vizesine başvuru yapabilirsiniz. Hindistan elektronik vizesi; Diplomatik, Resmi Pasaport Sahipleri veya Laissez-passer seyahat belgesi sahipleri için geçerli değildir.

Hindistan elektronik vizesi ile ülkeye giriş yaparken Hindistan'da kaldıkları süre boyunca harcayacakları yeterli para miktarının yanında olması gerekir. Aynı zamanda Uçak geri dönüş biletine de sahip olmaları gerekir.Hindistan elektronik vizesi ile giriş yapabildiğiniz 28 havalimanı vardır; Ahmedabad, Amritsar, Bagdogra, Bangalore, Bhubaneshwar, Calicut, Chennai, Chandigarh, Cochin, Coimbatore, Delhi, Gaya, Goa, Guwahati, Haydarabad, Jaipur, Kalküta, Lucknow, Madurai , Mangalore, Mumbai, Nagpur, Portblair, Pune, Tiruchirapalli, Trivandrum, Varanasi ve Vishakhapatnam. Aynı zamanda Hindistan elektronik vizeniz ile 5 deniz limanından da giriş yapabilirsiniz; Cochin, Goa, Mangalore, Mumbai, Chennai. 

Hindistan e vize formunu doldurmadan önce yabancı ülke  pasaportunuzu yanınızda bulundurmanız gerekir. Pasaportunuzun süresi ülkeye giriş yapacağınız tarihten itibaren en az 6 ay daha süresi olup olmadığını kontrol etmelisiniz.  Sahibi olduğunuz Yabancı ülke pasaportunuzu renkli taratıp sisteme yükleme yapmanız gerektiğinden daha önce taratıp bilgisayarınıza aktarmanız gerekir. Aynı zamanda  5x5 cm boyutlarında ki yeni çekilmiş biyometrik fotoğrafınızı da taratıp yüklemek için hazır hale getirmelisiniz. Formu doldurduktan sonra sistem sizden pasaportu ve fotoğrafı yüklemenizi isteyecektir.

Hindistan bilgi formunuzu doldurmadan önce gideceğiniz oteli tespit edip adresi ve telefon numarasını da not etmeniz formu kesintisiz bir şekilde doldurmanıza yardımcı olacaktır. Çünkü Formu doldururken uzun süreli form üzerine herhangi bir şey doldurmadığınızda sistem otomatik olarak sizi atacaktır. Bu durumda girdiğiniz bilgileri tekrar doldurmak zorunda kalabilirsiniz.Formu doldurduktan sonra kredi kartınızla online ödeme yapmanız gerekir yoksa başvurunuz işleme alınmayacaktır. Ödeme yapılırken Application ID numaranızı bir yere not almayı unutmayın. Eğer sistem sizi atar ya da ödeme gerçekleşmez ise tekrar ödeme yapmak için  “Verify Payment/Pay Visa Fee” kısmına tıklayıp “Pay Visa Processing Fee” sayfasına giriş yaparak, Application ID numaranız ve doğum tarihinizi yazarak ödeme yapabilirsiniz.Bütün işlemler bittikten sonra 3 iş günü içinde Hindistan e vizeniz mail adresinize gönderilecektir.

Hindistan e vizenin süresi ne kadardır?

Hindistan Turistik ve Ticari elektronik vizenizin süresi 1 yıl olacaktır. Toplamda kalma süreniz 90 günü geçmemesi gerekir. Çoklu giriş yapabileceğiniz Hindistan  elektronik vizenizin renkli çıktısını alıp yabancı ülke pasaportunuzla birlikte ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Hindistan e-konferans vizesi aldı iseniz geçerliliği Hindistan’a varış tarihinden itibaren 30 gün tek girişli olacaktır. Hindistan’a giriş amacı Hindistan tıbbi sistemleri ile tedavi olmak için ise ülkeye ilk varış tarihinden itibaren 60 gün olacaktır. Tıbbi Amaçlı gidişlerde üç giriş hakkı verilebilir.

Hindistan e vize Formunda yapacağınız yanlışlıklar ya da pasaportu ve fotoğrafınızı yüklerken yapacağınız yanlışlıklardan dolayı red alıp ödeme yaptığınız harç miktarının boşa gitmiş olması söz konusu olabilir. Bu konuda yanlış başvuru yapmamak için Mutlaka vize uzmanlarımızdan danışmanlık hizmeti almanız ; sizi hiç bilmediğiniz bir alanda olası yanlışlıklardan koruyup paranızın da heba olmasını önleyecektir.
Vize Merkezi / Yüksel ERDİN

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp