2 Günde Hindistan Vizesi Alabilirsiniz!

2 Günde Hindistan Vizesi Alabilirsiniz!

Seyahat amacınıza bağlı olarak alacağınız Hindistan vizesi ile Hindistan’daki bir yakınınızı ziyaret edebilir, Hindistan’ın tarihi güzelliklerini keşfedebilir, kısa süreli yoga kurslarına katılabilir veya iş toplantılarına katılabilirsiniz. Hindistan vizesi, 161 ülkenin vatandaşları için geçerli olan elektronik vize programı ile online olarak alınabilmektedir. Online başvuru yapıldıktan sonra Hindistan Konsolosluğu’nda parmak izinin alındığı randevu sürecinin de sona ermesiyle birlikte Hindistan vizesi başvurusu tamamlanmış olmaktadır.

Parmak izinin alındığı randevuya Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova’da ikamet eden kişiler İstanbul’daki Hindistan Konsolosluğu’nda, diğer illerde ikamet eden kişiler ise Ankara Hindistan Büyükelçiliği’nde şahsen katılmak zorundadırlar.

Hindistan vizesi için başvuru yaparken pasaportunuzun mutlaka başvuru tarihinizden itibaren en az 6 ay daha geçerli ve 2 boş sayfasının olması gerekmektedir. Ayrıca istenen boyutlarda 2 adet biyometrik fotoğraf ile konaklama ve uçuş rezervasyonlarınıza ait belgeler de başvuru evraklarınızla birlikte sunulmalıdır. Hindistan Konsolosluğu, tüm vize başvurularını ayrı ayrı değerlendirmekte ve bu inceleme işlemi sırasında başvuru sahiplerinden ek bilgi veya belge talep edebilmektedir. Vize başvurunuzun yapılması ve ücretinin ödenmesi vizenizin kesin olarak çıkacağı anlamına gelmemektedir. Hindistan vizesi başvurularını değerlendirerek vizenizi onaylayabilecek veya reddedebilecek tek yetkili kurum yalnızca Hindistan Konsolosluğu’dur.

Hindistan Konsolosluğu vize başvurusu yapılabilecek en erken tarihi seyahatinizden en fazla 3 ay öncesi olarak belirlemiştir. Daha erken yapılacak başvurular online başvuru sistemi tarafından kabul edilmeyecektir. Başvurunuzu yaparken Hindistan Konsolosluğu’nun çalışmadığı tarihlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Resmi tatil, bayram ve dini günler gibi tarihlerde konsolosluk kapalı olacağından vizenizin çıkışı gecikebilir.

Konsolosluk randevunuz genellikle başvuru yaptığınız tarihin ertesi günü gerçekleşmektedir. Konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak zaman zaman birkaç gün daha sonrasına randevu verilebilmektedir. Bu tip bir gecikmenin olmadığı durumlarda Hindistan vizeniz 2 iş günü içinde çıkabilmektedir. Vizenizle ilgili karar verme sürecinde tek yetkili Hindistan Konsolosluğu’dur ve bu süreler Hindistan Konsolosluğu’na bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Konsolosluk başvurunuzda herhangi bir problem görmez ve vizenizi onaylamaya karar verirse pasaportunuza basacak ve pasaportunuzu size iade edecektir.

Hindistan Vizesi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

Hindistan Vize İşlemleri Departmanı İletişim:

Telefon: +90 (212) 970 05 50

E-posta: [email protected]

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp