Belarus Turistik Vize

Belarus Turistik Vize

Belarus turistik vize işlemleri hakkında güncel bilgilerle hazırlamış olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz. Belarus seyahatiniz için ihtiyaç duyduğunuz bilgilere sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi olarak Belarus’a seyahat planı olan kişilerin vize taleplerini en doğru şekilde gerçekleştirebilmeleri konusunda danışmanlık desteği vermekteyiz. Vize başvuru sürecine dair detaylı bilgilere ulaşmak ve işlemleri tarafımıza desteği ile başlatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman kadromuz ile görüşebilmek için telefon numaralarımızı kullanabilir ya da [email protected] elektronik posta adresimizden yararlanabilirsiniz. Sürece dair bilgi almak ve başvuru işlemlerini başlatmak için yüz yüze görüşmek istemeniz durumunda ikamet bölgenize en yakın ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Belarus Turist Vizesi Hakkında

Belarus turist vizesi başvuru işlemleri için başvuru adımlarının dikkatle atılması gerekmektedir. Kurum olarak başvuru sahipleri adına karmaşık vize sürecinin kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi konusunda danışmanlık desteği verdiğimizi hatırlatmak isteriz. Tarafımızın desteği alarak başvuru sahiplerinin işlemler sırasında sıklıkla tekrarlamış oldukları hatalardan dolayı vize taleplerinin olumsuz sonuçlanması ihtimalinin önüne geçebilirsiniz.

Belarus vizesine sahip olma şartı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için sahip olunan pasaport türüne bağlı olarak farklılık göstermektedir. T.C. Hususi Yeşil Pasaport, Diplomatik Siyah Pasaport ve Hizmet Gri Pasaport türüne sahip olan kişiler Belarus’a yapacakları 90 ikame gününü aşmayan seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Seyahatin izin verilen 90 ikame gününü aşacak olması durumunda söz konusu pasaport türüne sahip kişilerin de seyahatlerine uygunluk gösteren vize türüne başvuruda bulunmaları şartı aranmaktadır.

T.C. Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahiplerinin Belarus’a yapacakları seyahatleri için öncesinde vize talebinde bulunmaları gerekmektedir. Vize talebinin konsolosluk tarafından onaylanması durumunda planlanan seyahat gerçekleştirilebilmektedir. Konsolosluk değerlendirmesinin olumlu olarak sonuçlanabilmesi için tüm sürecin talep edildiği şekilde yürütülmesi zorunluluğu bulunmaktadır.

Belarus Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Belarus turist vizesi almak için ilk olarak seyahatin hangi amaçla yapılacak olduğunun belirlenmesi gerekmektedir. Seyahat amacından sonra seyahat süresinin ve ülke sınırları içerisine yapılacak olan giriş sayısının da belirlenmesi oldukça önemlidir. Söz konusu detaylara bağlı olarak başvuru yapılması gereken vize türü ortaya çıkmaktadır. Vize türlerine göre başvuru sahiplerinden talep edilen belgeler ve ödenmesi gereken vize ücreti farklılık gösterebilmektedir.

Kurumumuz temsilcileri ile iletişime geçerek planlamış olduğunuz Belarus seyahatinden bahsetmeniz halinde başvuru yapmanız gereken vize türüne ait gerekli evraklara ve güncel vize ücretine ulaşım sağlayabilirsiniz. Gerekli evrakların eksiksiz olarak bir araya getirilmesi değerlendirme aşamasında oldukça önem arz etmektedir. Evrakları kurumumuza teslim ederek şahsınız adına titizlikle incelenmesini sağlayabilirsiniz. Bu aşamada olumsuz bir duruma rastlanması halinde danışmanlarımız şahsınız ile iletişime geçerek söz konusu olumsuzluğun ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Temsilcilerimiz desteği ile yapılan başvurularda işlemler sırasında talep edilen dilekçe ve form belgelerinin de istendiği biçimde hazırlanması sağlanmaktadır.

Başvuru dosyası eksiksiz olarak hazırlandıktan sonra konsolosluğun değerlendirmesine sunulmaktadır. Kurum olarak vize taleplerinin konsolosluğun uygun gördüğü biçimde hazırlanması konusunda başvuru sahiplerine profesyonel danışmanlık desteği vermekteyiz. Vize taleplerini kabul etme ve değerlendirme konusunda herhangi bir yetkimiz olmadığını hatırlatmak isteriz. Başvuruları kabul etme, değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi Belarus Konsolosluğu inisiyatifindedir. Konsolosluğun başvuruyu değerlendirme süresinin sona ermesi ile birlikte pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınarak şahsınıza iletilmektedir.

Belarus Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Belarus turistik vize başvurusu sırasında talep edilen evraklar konsolosluk kararınca belirlenmektedir. Bu nedenle tüm belgelerin doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde bir araya getirilerek değerlendirmeye sunulması oldukça önemlidir.

Belarus turist vizesi başvurularında talep edilen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir:

  • Pasaport: Belarus vizesine başvuru işlemleri sırasında talep edilen pasaportun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması ve içerisinde vize basımı için en az 2 adet boş sayfa bulundurması gerekmektedir. Pasaportun Belarus seyahatinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olması şartı aranmaktadır. İşlemler sırasında başvuru sahibinin sahip olması durumunda eski pasaportlarını da ibraz etmesi gerekmektedir.
  • Nüfus Kağıdı Fotokopisi: Başvuru sahibine ait Nüfus Cüzdanının önlü arkalı şekilde fotokopisinin çekilerek başvuru dosyasına eklenmesi şartı aranmaktadır.
  • Biyometrik Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gereken fotoğrafın 35x45 ölçülerinde ve açık renk fona sahip olması şartı aranmaktadır. Fotoğrafın 2 adet olacak şekilde ibraz edilmesi gerekmektedir.
  • Belarus Vize Başvuru Formu: Belarus vize talebi oluşturma işlemleri sırasında talep edilen başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Formda yer alan sorulara doğru ve tutarlı yanıtlar verilmesi zorunluluğu bulunmaktadır.
  • Vize Talep Dilekçesi: Vize talep dilekçesinin seyahat tarihleri, seyahat masraflarının kim tarafından karşılandığı gibi bilgileri içermesi gerekmektedir. Ayrıca dilekçe dahilinde seyahat bitiş tarihi itibariyle Belarus sınırları içerisinden çıkış yapılacak olduğunun da ibraz edilmesi şartı aranmaktadır.
  • Seyahat Sağlık Sigortası: Belarus seyahat başlangıç tarihinden bir gün öncesini ve seyahat bitiş tarihinden bir gün sonrasını kapsayacak şekilde hazırlanması gereken sigorta belgesinin belirlenen teminat tutarında olması oldukça önemlidir.
  • Vize Ücreti: Başvuru yapılacak vize türüne uygun olan vize ücretinin ödendiğini gösteren banka dekontunun başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.
  • Banka Hesap Dökümü: Başvuru sahibine ait banka hesap dökümünün alınması gerekmektedir. Hesap dökümünün imza sirküleri ile birlikte ibraz edilmesi şartı aranmaktadır.
  • Ulaşım ve Konaklamaya Dair Belgeler: Belarus seyahati için başvuru sahibi kişi adına düzenlenmiş olan ulaşım-konaklama (varsa müze giriş bileti vs.) belgelerinin değerlendirmeye sunulması gerekmektedir.

Belarus Turist Vizesi Başvuru Formu

Belarus turistik vize başvurusu sırasında talep edilen evraklar arasında başvuru formu yer almaktadır. Resmi bir belge niteliği taşımakta olan belgenin konsolosluk değerlendirme sırasında oldukça önem arz ettiğini hatırlatmak isteriz. Belarus vize başvuru formu içerisinde yer alan sorular başvuru sahibi kişiyi tanımaya ve Belarus’a yapacağı seyahate dair detayları öğrenmeye yöneliktir. Bu nedenle formda bulunan sorulara eksik, yanlış ya da tutarsız yanıtlar verilmesi durumunda vize talebi konsolosluk tarafından olumsuz bir karar ile sonuçlanabilmektedir.

Vize Merkezi olarak tarafımız desteği ile yapılan Belarus turist vizesi başvurularında form ve dilekçe belgelerinin en uygun şekilde hazırlanması konusunda destek vermekteyiz. Bu sayede başvuru sahiplerinin işlemler sırasında yapmış oldukları hatalar sebebiyle olumsuz sonuç ile karşılaşma ihtimalini ortadan kaldırmaktayız.

Belarus vize başvuru formunun doğru bilgilerle, tükenmez kalemle okunaklı olacak şekilde doldurulması oldukça önemlidir. Tercih edilmesi halinde belge bilgisayar ortamı üzerinden de doldurulabilmektedir. Burada unutulmaması gereken noktalardan biri belgenin doldurulduktan sonra başvuru sahibi tarafından imzalanması şartıdır. Başvuru sahibi tarafından imzalanmamış olan formlar geçersiz sayılacağından olumsuz sonuç ile karşılaşma ihtimalini artırmaktadır. Başvurunun Belarus Konsolosluğu tarafından herhangi bir nedenden dolayı olumsuz olarak sonuçlanması durumunda Belarus turist vizesi ücreti başvuru sahibine iade edilmektedir. Seyahat planında değişikliğe gitmemek ve işlemler sırasında maddi bir kayıp yaşamamak adına tüm sürecin talep edildiği şekilde yürütülmesi gerekmektedir.

Başvuru formu doldurulması aşamasında dikkat edilmesi gereken konulardan bir diğeri de tutarlılıktır. Form içerisinde yer alan sorulara verilen yanıtlar ile başvuru dosyasında bulunan diğer evrakların birbirini destekler nitelikte olması gerekmektedir. Aksinin gözlemlenmesi seyahat planında güvensizlik hissi oluşturacağından ret kararı ile karşı karşıya kalınabilmektedir.

Belarus Turistik Vize Başvurusu

Belarus turist vizesi başvuru işlemleri için başvuru sahibinin ilk yapması gereken seyahat amacı, seyahat süresi gibi detayları belirlemesidir. Söz konusu detaylar başvuru yapılacak vize türünü ve vize ücretini doğrudan etkilemektedir. Bu aşamada başvuru yapılması gereken vize türünden emin olamayan kişiler tarafımızdan danışmanlık desteği alarak adımları tamamlayabilmektedir. Konsolosluğun talep etmiş olduğu belgeler de seyahat detaylarına ve başvuru sahibi kişinin mesleğine bağlı olarak farklı olabilmektedir.

Kurumumuz desteği ile detaylı evrak listesine ulaşıldıktan sonra evrakların eksiksiz olarak bir araya getirilmesi gerekmektedir. Evraklar bir araya getirildikten sonra tarafımıza iletilmesi adımı yer almaktadır. Gerekli belgeleri kurumumuza e-posta adresimiz üzerinden ya da kargo veya kurye desteği ile gönderme seçenekleriniz bulunmaktadır. Süreçte şahsen bulunmak istemeniz halinde evraklarınızı en yakın ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edebilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Belgeleriniz kurumumuz tarafından incelendikten sonra eksik, hata ya da tutarsız bilgi veya belgeye rastlanması durumunda tarafınız ile iletişime geçilmektedir.

Belarus vize başvuru dosyasının eksiksiz olarak hazırlanmasının ardından dosya konsolosluğun değerlendirme sunulmaktadır. Belarus turist vizesi almak için vize talebinin değerlendirilmesinin ardından pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınmaktadır. Pasaportunuzu kurumumuzdan teslim almak için dilerseniz ofisimizi ziyaret etme ya da kargo veya kurye tercihlerinden birini seçebilme hakkınız bulunmaktadır. Vize talebinin konsolosluk tarafından onaylanması durumunda planlanan Belarus seyahati rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Belarus Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Belarus turistik vizesi almak için vize talebinin konsolosluğun değerlendirmesinden geçmesi gerekmektedir. Konsolosluğun değerlendirme sürecinin olumlu olması durumunda vize başvuru sahibine ait pasaporta işlenmektedir. Konsolosluklar uygun görmesi durumunda vize taleplerini olumsuz bir bir karar ile sonuçlandırabilmektedir. Vize ret kararını açıklama zorunlulukları olmamasına rağmen ret nedeninin belirtilmesi durumunda söz konusu durum ortadan kaldırılarak tekrardan başvuru yapılabilmektedir. Başvuru sahiplerinin vize reddi kararına itiraz dilekçesi yazabilme hakları bulunmaktadır.

Belarus vizesine yapılan başvurular konsolosluk tarafından ortalama 7 iş günü içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Söz konusu süre konsolosluk yoğunluğu ya da resmi tatil günleri gibi nedenlere bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Değerlendirme aşamasında konsolosluğun başvuru sahibinden ek evrak talep etmesi de sonuçlanma süresinin tahmin edilenden daha sürebilmesine yol açabilmektedir. Bu aşamada evrakları eksiksiz olarak değerlendirmeye sunmak alınabilecek önlemler arasında yer almaktadır.

Belarus vizesine başvurular sıraında yapılan hatalardan dolayı talebin olumsuz sonuçlanması ihtimalinden korunmak için tarafımızdan danışmanlık desteği alabilirsiniz. Alanında uzman kadromuz süreç içerisinde dikkat edilmesi gereken konuların tümüne hakim olması nedeniyle işlemleri titizlikle gerçekleştirmektedir. Bu sayede başvuru hatası kaynaklı olumsuz sonuç ile karşılaşma ihtimallerini ortadan kaldırmaktadır.

Belarus Turistik Vize Ücreti

Belarus turist vizesi ücreti Belarus Konsolosluğu kararınca belirlenmektedir. Vize ücretleri konsolosluğun kararına göre dönemsel olarak güncellenebilmektedir. Başvuru işlemlerine başlamadan önce süreç içerisinde herhangi bir sürpriz ile karşılaşmamak adına güncel vize ücretlerinin teyit edilmesi oldukça önemlidir. Başvurunun niteliğine bağlı olarak vize başvuru ücretlerinde değişiklikler meydana gelebilmektedir. Bu nedenle ilk olarak seyahate dair belirlenmesi tavsiye edilmektedir.

Başvurunun konsolosluk değerlendirmesinin ardından olumsuz bir karar ile sonuçlandırılması halinde vize talebi oluşturma işlemleri sırasında ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Süreç içerisinde vize reddi gibi sonuç ile karşılaşma ve üzerine maddi bir kayıp yaşamamak adına işlemlerin en doğru şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu aşamada kurumumuzdan danışmanlık desteği alarak başvuru sahiplerinin süreç dahilinde yapmış oldukları hatalardan dolayı vize taleplerinin reddedilmesi ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz. Kurum olarak Belarus vizesine bağlı adımlarının tam olarak konsolosluğun talep etmiş olduğu şekilde gerçekleştirilmesi konusunda destek sağlamaktayız.

Belarus turistik vize işlemleri hakkında güncel bilgileri paylaştığımız sayfamızın tarafınıza yardımcı olduğunu umarız. Sürece dair ayrıca merak ettiğiniz soruların bulunması durumunda ya da doğrudan başvuru işlemlerini başlatmak istemeniz halinde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman kadromuz ile iletişime geçebilmek için [email protected] e-posta adresimizi ya da telefon numaralarımızı kullanabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Belarus vizesi başvuru sürecini yüz yüze yönetmek istemeniz durumunda ikamet etmekte olduğunuz il ve ilçeye en yakın ofisimizi ziyaret edebilme seçeneğiniz de bulunmaktadır.

belarus evrak listesi

Belarus ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Belarus için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp