Belarus Başkonsolosluğu İstanbul

Belarus Başkonsolosluğu İstanbul

Belarus Konsolosluğu sayfamızdan İstanbul ve çevre illerinde ikamet ederek Belarus vizesine başvuruda bulunacak olan kişiler gerekli bilgilere ulaşım sağlayabilmektedir. Vize Merkezi olarak başvuru işlemleri sırasında danışmanlık desteği almak isteyen kişiler işlemlerin en doğru şekilde yapılması konusunda tarafımızdan destek alabilmektedir. Alanında uzman kadromuz ile iletişime geçerek sürece dair bilgi almak ve vize talebi oluşturma adımlarını başlatmak için bizimle doğrudan iletişime geçebilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

İstanbul’da ve İstanbul çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Belarus vizesi başvurularınızı Belarus Konsolosluğu’na yapmanız gerekecektir. Belarus Konsolosluğu, Belarus vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Belarus vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.

Belarus Konsolosluğu Görev Bölgesi

İstanbul ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Belarus vize işlemleri için, Türkiye’de ikamet eden Belarus vatandaşları ise konsolosluk işlemleri için Belarus İstanbul Başkonsolosluğuna başvuru yapabilirler. İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden kişilerin başvuruları İstanbul Başkonsolosluğu tarafınca değerlendirilmektedir. Söz konusu değerlendirmenin olumlu olarak sonuçlanabilmesi adına süreç dahilinde profesyonel danışmanlık desteği alınması tavsiye edilmektedir. Kurum olarak başvuruların en doğru şekilde yapılması konusunda başvuru sahiplerine destek verdiğimizi hatırlatmak isteriz. Bu sayede başvuru sahiplerinin süreç içerisinde yapmış oldukları hatalardan dolayı vize taleplerinin olumsuz sonuçlanması ihtimalinin önüne geçilmektedir.

İstanbul Belarus Konsolosluğu Tatil Günleri

1-2 OcakYeni Yıl
7 OcakOrtodoks Noeli
8 MartDünya Kadınlar Günü
16 NisanPaskalya
23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1-2 MayısEmek ve Dayanışma Günü
9 MayısZafer Günü
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
3 TemmuzBağımsızlık Günü
15 TemmuzMilli Birlik ve Demokrasi Günü
30 AğustosZafer Bayramı
7 EkimEkim Devrimi Günü
29 EkimCumhuriyet Bayramı
25 AralıkNoel

Belarus Konsolosluğu Vize Ücreti

Belarus’a yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir.

Belarus Konsolosluğu Pasaport Yenileme

Belarus vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını İstanbul Belarus Başkonsolosluğu'nda yenileyebilirler.

Belarus Konsolosluğu Mesai Saatleri

Belarus Konsolosluğu Pazartesi-Cuma 09.00-13.00 / 14.00-18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Yukarı yer alan mesai saatleri ve resmi tatil günleri göz önünde bulundurularak başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi süreç içerisinde herhangi bir aksaklık ve gecikme yaşanmaması açısından önem arz etmektedir.

Belarus Konsolosluğu İletişim Bilgileri

İstanbul Belarus Başkonsolosluğu Adres: Birgül sokak Toros Villa No : 1/B Florya Bakırköy / İSTANBUL

Belarus Konsolosluğu Bağlı Bulunduğu İlçe

İlçe / Semt: Bakırköy

Belarus Konsolosluğu Posta Kodu

Posta Kodu: 34153

Belarus vize işlemleri sırasında kurumumuzdan danışmanlık desteği almak için telefon numaralarımızı kullanabilecek olduğunuzu ya da [email protected] e-posta adresini tercih edebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Yüz yüze görüşmeler için yaşadığınız bölgeye en yakın ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Belarus ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Belarus için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp