Belarus Şoför Vizesi

Belarus Şoför Vizesi

Belarus Şoför Vizesi başvurularına dair güncel bilgileri detaylı bir şekilde paylaşmayı amaçladığımız sayfamıza hoş geldiniz. Vize Merkezi olarak Belarus şoför vizesine başvuruda bulunmak isteyen kişilere işlemler sırasında profesyonel danışmanlık desteği verdiğimizi hatırlatmak isteriz. Kurumumuz desteği ile yapılan başvurularda süreç başvuru sahibi adına oldukça kolay ve hızlı bir biçimde tamamlanmaktadır. Belarus vize talepleri konusunda alanında uzman temsilcilerimiz ve 20 yılı aşkın deneyimimiz sayesinde başvurular konsolosluğun talep ettiği şekilde eksiksiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Belarus şoför vizesi başvurusu hakkında merak ettiğiniz başka soruların bulunması durumunda ya da vize talebi oluşturma işlemlerini hızlı bir şekilde başlatmak istemeniz halinde doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Temsilcilerimiz ile görüşmek için telefon numaralarımızı kullanabilir ya da [email protected] e-posta adresi üzerinden yazışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Yüz yüze görüşme yapmak istemeniz durumunda ikamet etmekte olduğunuz il ve ilçeye en yakın ofisimizi rahatlıkla ziyaret edebilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Belarus Şoför Vizesi Hakkında

Belarus Şoför Vizesi başvuruları sırasında kurumumuz temsilcileri başvuru sahiplerine profesyonel olarak danışmanlık desteği vermektedir. Böylece vize talebinin konsolosluğun uygun gördüğü şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Vize Merkezi olarak başvuru işlemleri sırasında yapılan hataların önüne geçerek işlemlerin en doğru şekilde gerçekleştirilebilmesi konusunda destek verdiğimizi bildirmek isteriz. Başvuru sahipleri vize talebi oluşturulması aşamasında sıklıkla aynı hataları tekrar edebilmektedir. Eksik evrak teslim etmek, ibraz edilen bilgi ve belgelerin tutarsızlık göstermesi, seyahat bitiş tarihinden sonra ülke sınırları içerisinden çıkış yapılacağının taahhüt edilmemesi gibi nedenler başvurunun olumsuz bir karar ile sonuçlanmasına yol açabilmektedir.

Kurum olarak söz konusu hataları ortadan kaldırarak başvuru işlemleri sırasında yanlış yapılan işlemlerden dolayı vize reddi sonucu ile karşılaşma ihtimalini ortadan kaldırmaktayız. Vize talebinin oluşturulması aşamasında şahsen bulunmanıza dair herhangi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Bu nedenle işlemleri tarafımız desteği ile başlatmanız durumunda temsilcilerimiz ile sürekli olarak iletişimde kalarak şahsınız adına gerçekleştirilen başvuru adımlarını uzaktan rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Belarus Şoför Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Belarus Şoför vizesi için gerekli evraklar eksiksiz olarak bir araya getirildikten sonra konsolosluğun değerlendirmesine sunulmaktadır. İbraz edilen bilgi ve belgelerde eksik ya da hata gözlemlenmesi sürecin olumsuz olarak sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Bu nedenle belgelerin hazırlaması aşamasında profesyonel olarak danışmanlık desteği almak söz konusu olumsuzlukların ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır.

Beyaz Rusya şoför vizesi için gerekli olan evraklar

 • Firma antetli kağıda (dilekçe için)
 • Eş bilgileri
 • Konsoloslukta firmanın şoför listesi var ise 1 yıllık çok girişli çıkışlı vize alınabiliyor
 • Şoför listesi yok ise Beyaz Rusya’dan gelen davetiyeye göre vize alınabiliyor
 • 2 adet resim
 • Vize işlemi takip belgesi (eksiksiz doldurularak başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalı.)

Beyaz Rusya transit şoför vizesi gerekli evrakları

 • Transit şoför vizesi
 • 2 adet resim
 • Firma antetli kağıda (dilekçe için) eş bilgileri
 • Giriş yapacağı ülkenin vizesi olması gerekiyor
 • Vize işlemi takip belgesi (eksiksiz doldurularak başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalı.)

Yukarıda yer alan belgeler genel olarak başvurularda talep edilen evraklardır. Başvurunun detaylarına bağlı olarak başvuru sahibinin ibraz etmesi gereken ek evraklar olabilmektedir. Kurumumuz temsilcileri ile iletişime geçerek planladığınız seyahatten bahsetmeniz durumunda ibraz etmeniz gereken belgeleri detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Kurumumuz desteği ile yapılan başvurularda gerekli evrakları tarafımıza e-posta adresi üzerinden ya da kargo veya kurye desteği ile gönderebilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Başvurular sırasında yüz yüze görüşmek istemeniz durumunda gerekli evrakları ofislerimizi ziyaret ederek teslim etme seçeneğinizi de kullanabilirsiniz.

Evraklarınız temsilcilerimiz tarafından titizle incelendikten sonra herhangi bir olumsuzluğa rastlanması durumunda tarafınıza ile iletişime geçilmektedir. Böylece başvuru dosyasının hatalı, eksik ya da tutarsız olarak konsolosluğun değerlendirmesine sunulmasının önüne geçilmektedir.

Belarus Şoför Vizesi Başvuru Formu

Belarus şoför vizesi için gerekli evraklar arasında başvuru formu yer almaktadır. Başvuru formu tüm vize taleplerinde tüm başvuru sahiplerinin doldurması gereken resmi bir belge niteliği taşıyan bir formdur. Başvuru formunda yer alan sorular vize talebinde bulunan kişiyi ve Belarus’a yapacağı seyahate dair detayları öğrenme amaçlıdır. Bu nedenle soruların doğru bilgilerle eksiksiz olacak şekilde cevaplanması oldukça önemlidir. Hatalı bilgilerle eksik olarak doldurulan formlar değerlendirme aşamasında başvurunun olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Kurumumuz desteği ile yapılan başvurularda süreç içerisinde yer alan tüm dilekçe ve form belgelerinin hazırlanması aşamasında temsilcilerimiz danışmanlık desteği vermektedir. Bu sayede ilgili belgelerin talep edildiği şekilde hazırlanabilmesi sağlanmaktadır.

Başvuru formunun büyük harflerle ve tükenmez kalemle okunaklı olacak şekilde doldurulması gerekmektedir. Tercih edilmesi halinde belge bilgisayar ortamı üzerinden de doldurulabilmektedir. Formun doldurulması işlemi sona erdikten sonra başvuru sahibi tarafından imzalanması zorunluluğu bulunmaktadır. Formun imzasız olarak ibraz edilmesi geçersiz sayılması nedeniyle başvurunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir.

Formun doldurulması aşamasında dikkat edilmesi gerekenler biri de başvuru dosyası içerisinde ibraz edilecek olan diğer evraklardır. Formda bulunan sorulara verilen yanıtlar ile başvuru dosyasında bulunan belgelerin birbirini destekler nitelikle olması oldukça önemlidir. Aksi bir durumda bilgi ve belgeler birbiri ile uyuşmadığında genel olarak tutarız bir dosya ile başvuru yapılmaktadır. Tutarsız bir dosya ile yapılan başvurular konsolosluk tarafından güvensiz bulunacağından vize ret kararı verilebilmektedir.

Belarus Şoför Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Belarus vize işlemleri ardından başvuru dosyası konsolosluğun değerlendirilmesine sunulmaktadır. Konsolosluğun vize talebi değerlendirmesi her zaman aynı olmamakla birlikte genellik 7 iş günü kadar sürmektedir. Başvurunun yoğun çalışma günlerine ya da resmi tatil günlerine denk gelmesi durumunda değerlendirme tahmin edilenden daha uzun sürebilmektedir. Değerlendirme aşamasında başvuru sahibinden ek evrak talep edilmesi de sonuçlanma süresinde değişiklik yaşanmasına yol açabilmektedir. Değerlendirme aşamasında eksik evrak teslim etme nedeniyle ek evrak talep edilmesi sürecini yaşamamak adına tüm belgelerin eksiksiz olarak değerlendirmeye sunulması oldukça önemlidir.

Konsolosluklar değerlendirme aşamasında ek evrak talep edebileceği gibi vize talebini doğrudan reddedilmeleri de mümkündür. Ayrıca konsoloslukların başvuruyu olumsuz bir karar ile sonuçlandırmaları durumunda söz konusu nedeni açıklama zorunlulukları bulunmamaktadır. Başvurunun olumsuz sonuçlanması ve ilgili nedeninin açıklanması durumunda söz konusu nedeni ortadan kaldırmak şartıyla tekrardan başvuru yapılabilmektedir. Başvuru sahiplerinin ayrıca vize reddi kararı için itiraz dilekçesi yazabilme hakları da bulunmaktadır.

Değerlendirme süresinin seyahat planını etkilememesi için başvuru yapılacak tarih aralığının önceden belirlenmesi oldukça önemlidir. Seyahat başlangıç tarihi ve değerlendirme süresi göz önünde bulundurularak işlemlere başlanması gerekmektedir. Değerlendirme tarihi göz önünde bulundurulurken söz konusu gecikme ihtimallerinin de atlanmaması gerekmektedir. Başvurularda genellikle seyahat başlangıç tarihinin en az 1 ay (30 gün) öncesinde işlemleri tamamlamaları tavsiye edilmektedir.

Belarus Şoför Vize Ücreti

Belarus vizesi içinyapılan başvurular sırasında talep edilen vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Konsolosluklar belirlemiş oldukları vize ücretlerini dönemsel olarak güncelleyebilmektedir. Söz konusu güncelleme nedeniyle başvuru işlemlerine başlamadan önce son belirlenen tutarın teyit edilmesi tavsiye edilmektedir.

Vize ücretleri başvuru yapılan vize türü, seyahat süresi, başvuru sırasında alınan danışmanlık desteği ve ek hizmetler gibi nedenlere bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Seyahatinizin detaylarından bahsederek ödenmesi gereken vize ücretine dair detaylı bilgiye kurumumuz temsilcileri aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Başvurunun konsolosluk tarafından olumsuz bir karar ile sonuçlandırılması durumunda başvurular sırasında ödenen vize ücreti iade edilmektedir. Planlanan seyahat ile ilgili olumsuz bir durumla karşı karşıya kalmamak ve maddi bir kayıp yaşamamak adına işlemlerin en doğru şekilde gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir.

Belarus Şoför Vizesi Başvurusu işlemlerine dair gerekli bilgileri paylaştığımız sayfamızın tarafınıza yardımcı olduğunu umarız. Başvuru detaylarına ilişkin seyahat planınızla ilgili sormak istediğiniz farklı soruların olması durumunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tarafımız desteği ile başvuru işlemlerini başlatmak için bize telefon numaralarımız üzerinden ulaşabilir veya [email protected] elektronik posta adresini kullanabilirsiniz. Kurumumuz temsilcileri ile süreci yüz yüze tamamlamak istemeniz durumunda size en yakın ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Belarus ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Belarus için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp