Belarus Fahri Konsolosluğu İzmir

Belarus Fahri Konsolosluğu İzmir

Belarus Fahri Konsolosluğu İzmir hizmet bölgesi, çalışma saatleri, iletişim bilgileri gibi bilgileri tarafınız ile paylaşmayı amaçladığımız sayfamıza hoş geldiniz. Konsolosluk hakkında gerekli bilgileri edindikten sonra sürece genel olarak hakim olarak başvuru işlemlerinin başlatılması oldukça önemlidir. Başvuru aşamasında zaman zaman gözden kaçan detaylar nedeniyle vize talebi olumsuz bir karar ile sonuçlanabilmektedir. Böyle bir olumsuz durum ile karşı karşıya kalmamak adına tüm işlemlerin en uygun şekilde gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. Kurum olarak başvuru işlemlerinin konsolosluğun talep ettiği şekilde gerçekleştirilmesi konusunda danışmanlık desteği verdiğimizi hatırlatmak isteriz.

İzmir’de ve İzmir çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Belarus vizesi başvurularınızı Belarus İzmir Fahri Konsolosluğu’na yapmanız gerekecektir. Belarus İzmir Fahri Konsolosluğu, Belarus vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Belarus vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.

Belarus İzmir Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

İzmir ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Belarus vize işlemleri için, Türkiye’de ikamet eden Belarus vatandaşları ise büyükelçilik işlemleri için Belarus İzmir Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapabilirler.

Belarus Fahri Konsolosluğu İzmir Vize Başvuru Formu

Belarus vizesi için vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı ve başvuru esnasında ibraz edilmelidir.

Belarus İzmir Fahri Konsolosluğu Turistik Vize Dilekçe Örneği

Belarus Fahri Konsolosluğu’na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği turistik vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

Belarus İzmir Fahri Konsolosluğu Ticari Vize Dilekçe Örneği

Belarus Fahri Konsolosluğu’na vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

Belarus İzmir Fahri Konsolosluğu İzmir Tatil Günleri

1-2 Ocak

Yeni Yıl

7 Ocak

Ortodoks Noeli

8 Mart

Kadınlar Günü

16 Nisan

Paskalya

23 Nisan

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (sadece Ankara)

24 Nisan

Paskalya

1-2 Mayıs

Emek ve Dayanışma Günü

9 Mayıs

Zafer Günü

19 Mayıs

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

3 Temmuz

Bağımsızlık Günü

15 Temmuz

Milli Birlik ve Demokrasi Günü

30 Ağustos

Zafer Bayramı

7 Ekim

Ekim Devrimi Günü

29 Ekim

Cumhuriyet Bayramı

25 Aralık

Noel


Belarus İzmir Fahri Konsolosluğu Türkiye ve Belarus resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Tatil günleri göz önünde bulundurularak başvuruların gerçekleştirilmesi süreç içerisinde herhangi bir gecikme yaşanmaması açısından önem arz etmektedir.

Belarus İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Ücreti

Belarus'a yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti büyükelçilik tarafından belirlenmektedir.

Belarus İzmir Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme

Belarus vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını İzmir Belarus İzmir Fahri Konsolosluğu'nda yenileyebilirler.

Belarus İzmir Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: İzmir Belarus İzmir Fahri Konsolosluğu Adres: Ladin Cumhuriyet Bulvari, No:219, Kalyon Apt., K:2, D:4, Alsancak / İZMİR

Belarus İzmir Fahri Konsolosluğu Posta Kodu: 35250

Belarus vizesine başvuru işlemlerini kurumumuz temsilcileri ile başlatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlarımız ile telefon numaralarımız ya da [email protected] e-posta adresi üzerinden iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Yüz yüze görüşmeleriniz için size en yakın ofisimizi rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. 

Belarus ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Belarus için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp