Belarus Ticari Vize

Belarus Ticari Vize

Belarus Ticari Vize başvuruları hakkında güncel bilgileri tarafınız ile paylaşmayı amaçladığımız sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızda yer alan bilgilerin başvuru işlemleri için şahsınıza yardımcı olmasını umarız. Vize Merkezi olarak Belarus ticari vize başvurusu gerçekleştirecek olan kişilere profesyonel olarak danışmanlık desteği verdiğimizi bildirmek isteriz. Kurumumuzun 20 yılı aşkın deneyiminden faydalanmak ve alanında uzman kadromuzdan bilgi almak ya da doğrudan vize başvuru işlemlerini başlatmak için bizimle iletişime geçebiliriz. Danışmanlarımız ile görüşmek için telefon numaralarımız ya da [email protected] elektronik posta adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kurumumuzdan Belarus vize işlemlerine dair yüz yüze bilgi almak ya da süreç dahilinde şahsen bulunmak istemeniz durumunda ikamet etmekte olduğunuz bölgeye en yakın ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Belarus Ticari Vizesi Hakkında

Belarus sınırları içerisine yapılacak olan seyahatlerde vize sahibi olma şartı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için sahip olunan pasaport türüne bağlı olarak farklılık göstermektedir. T.C. Yeşil Pasaport sahipleri, Siyah Diplomatik Pasaport sahipler ve Gri Hizmet Pasaportu sahipleri 90 güne kadar olan seyahatleri için vize sahibi olma şartından muaf tutulmaktadır. Söz konusu ikame izninden daha uzun sürecek seyahatler için ilgili pasaport türlerine sahip olan kişilerinde seyahat amaçlarına uygunluk gösteren vize türüne başvuru yapmaları gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Bordo Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin Belarus’a seyahat edebilmeleri için ilk olarak Belarus vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Kurum olarak Belarus turistik vizesi, Belarus Ticari Vize ve diğer vize türlerine başvurular sırasında danışmanlık desteği sağlamaktayız. Vize başvuru sürecinin karmaşık olması nedeniyle başvuru sahipleri işlemler sırasında belli başlı hataları tekrarlayabilmektedir. Söz konusu hatalar başvurunun konsolosluk tarafından olumsuz bir kararla sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Kurumumuz desteği ile yapılan başvurularda işlemlerin tümü konsolosluğun istediği şekilde gerçekleştirilmektedir.

Belarus Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Belarus ticari vizesi nasıl alınır sorusuna verilebilecek ilk yanıt seyahat detaylarının en doğru şekilde belirlenmesi gerektiği olacaktır. Seyahat detaylarına bağlı olarak konsolosluk tarafından talep edilen belgeler ve ödenmesi gereken vize ücretleri farklılık gösterebilmektedir. Seyahat detaylarını kurumumuz temsilcileri ile paylaşmanız durumunda ödemeniz gereken vize ücret detaylarına ve gerekli evrak listesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Gerekli evrakların bir araya getirilmesinin ardından kurumumuza iletilmesi gerekmektedir. Bu aşamada şahsen bulunmak isteyen kişiler kendilerine en yakın ofisimizi ziyaret ederek evraklarını elden teslim edebilmektedir. Süreci uzaktan yürütmek isteyen kişiler ise evraklarını kargo ya da kurye desteğinden yararlanarak veya doğrudan e-posta adresimiz üzerinden iletme seçeneklerinden birini tercih edebilmektedir.

Gerekli evraklar kurumumuza iletildikten sonra Belarus vize temsilcilerimiz tarafından titizlikle incelenme aşaması başlamaktadır. Bu aşamada ibraz edilen bilgi ve belgelerde herhangi bir olumsuz ile karşı karşıya kalınmış olması durumunda başvuru sahibi ile iletişime geçilerek söz konusu olumsuzluğun giderilmesi üzerine çalışılmaktadır. Böylece başvuru dosyasının Belarus Konsolosluğunun talep ettiği şekilde oluşturulması sağlanmaktadır. Başvuru dosyası hazırlanması aşamasında istenen form ve dilekçe belgelerinin hazırlanması konusunda temcilerimiz gerekli desteği vererek ilgili belgelerin de en uygun şekilde hazırlanmasını sağlamaktadır. Evrakların hazırlanmasının ardından dosya konsolosluğun değerlendirmesine sunulmaktır. Ortalama 7 iş günü içerisinde vize talebi değerlendirildikten sonra başvuru sahibine pasaport kurumumuz tarafından teslim alınmaktadır. Pasaport başvuru sahibine tercihine göre elden, kargo ya da kurye desteği ile kendisine teslim edilmektedir.

Belarus Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Belarus ticari vize başvurusu sırasında talep edilen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Pasaport: (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış, Temdit süresi en az 9 ay ve pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ''Açıklamalar '' ile ''Gümrük ve döviz kayıtları'' sayfalarına vize basılmamaktadır.)
 • Vize Başvuru Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanması gerekmektedir.)
 • Güncel ve arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Belarus' taki görüşmeye gidilecek şirketten Ticari davet yazısı.
 • Belarus'taki davet eden şirketin ''Firma Registre Belgesi''
 • Belarus'taki davet eden şirketin UNN (Vergi) belgesi
 • Belarus şirketi ile Türk şirketi arasındaki yapılan anlaşma fotokopisi

Türkiye'deki Şirketin:

 • Şirket antetli kağıdına-kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış Belarus Büyükelçiliğine hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
 • İmza Sirküleri fotokopisi
 • Faaliyet Belgesi fotokopisi
 • Vergi Levhası fotokopisi
 • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 • Belarus Cumhuriyetinin Seyahat sağlık sigortası poliçesi
 • Evli olanlardan Evlenme cüzdanı yada bu belgelerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

Başvuru işlemleri sırasında başvuru sahibinden yukarıda yer alan belgeler dışında ek evrak talep edilebilmektedir. Bu durumda talep edilen belgelerin tümünün eksiksiz bir şekilde bir araya getirilerek değerlendirmeye sunulması gerekmektedir. Eksik evrak ibrazı en sık rastlanan vize reddi nedenleri arasında bulunmaktadır. Bu nedenle belgelerin bir araya getirilmesi aşamasında titiz davranılması değerlendirme sürecini doğrudan etkilemektedir.

Belarus Ticari Vizesi Başvuru Formu

Belarus ticari vizesi başvuru formu vize talebi oluşturma sürecinde kesin olarak talep edilen evraklardan biridir. Belgenin resmi bir evrak özelliği taşıması nedeniyle doğru bilgilerle, eksiksiz ve tutarlı olacak şekilde doldurulması gerekmektedir. Eksik, hatalı ve tutarsız bilgilerle doldurulan form başvurunun doğrudan ret kararı ile sonuçlandırılmasına yol açabilmektedir. Başvuru formunun doldurulması aşamasında dikkat edilmesi gereken noktaların göz önünde bulundurulması süreci doğrudan etkileyebilecek niteliktedir. Formda bulunan sorulara verilen yanıtlar ile Belarus vize başvurusu dosyasında yer alan diğer evrakların birbirini desteklemesi oldukça önemlidir. Aksi halde başvuru dosyası tutarsız bir dosya hale geleceğinden güvensizlik nedeniyle başvuru olumsuz olarak sonuçlanabilmektedir.

Belarus vize başvuru formu içerisinde yer alan sorular Belarus’a yapılacak olan seyahatin detaylarını öğrenme ve başvuru sahibini tanımaya yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu nedenle değerlendirme aşamasında üzerinde durulan belgeler arasında bulunmaktadır. Başvuru formunun elle doldurulması durumunda tükenmez kalem kullanılması gerekmektedir. Formun büyük harflerle ve okunaklı olacak şekilde doldurulması oldukça önemlidir. Başvuru sahipleri tercih etmesi durumunda formu bilgisayar ortamı üzerinden de doldurabilmektedir. Doldurma işlemi sona erdikten sonra belgenin başvuru sahibi tarafından imzalanması şartı aranmaktadır. İmzasız belgeler geçersiz sayılacağından sürecin olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Kurum olarak Belarus vizesi başvurusu sürecinde yer alan form ve dilekçe belgelerinin en uygun şekilde hazırlanmaları konusunda başvuru sahiplerine destek verdiğimizi hatırlatmak isteriz.

Belarus Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Belarus ticari vize başvurusu Belarus Konsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir. Vize talebinin konsolosluğun uygun gördüğü şekilde gerçekleştirilmesi konusunda danışmanlık desteği veren kurumumuzun vize taleplerini değerlendirme konusunda herhangi bir yetkiye sahip olmadığını hatırlatmak isteriz. Başvuruların değerlendirilmesi yalnızca Belarus Konsolosluğu inisiyatifinde bulunmaktadır.

Belarus ticari vize başvuruları ortalama 7 iş günü içerisinde değerlendirilmektedir. Konsolosluğun yoğun olması, vize talebinin resmi tatil günlerine denk gelmesi halinde sonuçlanma süresinde farklılıklar meydana gelebilmektedir. Belarus vizesi değerlendirilmesi aşamasında konsolosluğun ek evrak talep etmesi de değerlendirme süresinin tahmin edilen süreden daha uzun olmasına yol açabilmektedir. Belarus seyahatine ilişkin herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına evrakları bir araya getirirken özenli olmak ve belgeleri tekrar tekrar kontrol ederek dosyaya eklemek oldukça önemlidir.

Belarus Ticari Vize Ücreti

Belarus ticari vize başvurusu sırasında talep edilen vize ücretleri Belarus Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Konsolosluklar belirlemiş oldukları vize ücretlerini dönemsel olarak güncelleyebilmektedir. Söz konusu güncelleme nedeniyle süreç içerisinde herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşmamak adına işlemlere başlamadan önce güncel ücretlerin teyit edilmesi oldukça önemlidir. Vize ücretleri başvuru yapılan vize türüne ve başvuru sırasında alınan ücretlere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Belarus ticari vizesi başvurularının konsolosluk tarafından ret kararına uygun bulunması durumunda işlemler sırasında ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Söz konusu nedenden dolayı ve Belarus seyahatini planladığı şekilde gerçekleştirebilmek amacıyla işlemlerin doğru ve eksiksiz şekilde gerçekleştirilmesi önem teşkil etmektedir. Vize Merkezi olarak vize taleplerinin istendiği şekilde gerçekleştirilmesi konusunda titiz bir çalışma yürütmekteyiz. Alanında uzman kadromuz ve sahip olduğumuz 20 yılı aşkın deneyim sayesinde işlemlerin şahsınız adına kusursuz bir şekilde yönetilmesini sağlamaktayız.

Belarus Ticari Vizesi Nasıl Alınır sorusunu cevaplamaya çalıştığımız sayfamızın tarafınıza yardımcı olmasını umarız. Vize talebi oluşturma sürecine dair merak ettiğiniz soruları yöneltmek ya da Belarus Ticari Vize başvurularını kurumumuz desteği ile başlatmak için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlarımız ile görüşmek için [email protected] elektronik posta adresimizi kullanabilir veya telefon numaralarımızı tercih edebilirsiniz. Yüz yüze görüşme gerçekleştirmek istemeniz durumunda ikamet etmekte olduğunuz il ve ilçeye en yakın ofislerimizden birini ziyaret edebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

belarus evrak listesi

Belarus ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Belarus için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp