Ankara

Telefon

+90 (312) 970 05 67

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Belarus Vize Merkezi, Ankara

Belarus Vize Merkezi, Ankara şubesi sayfamıza hoş geldiniz!

Belarus Ankara şubemiz aracılığıyla Belarus seyahati için gereken vize başvuru işlemlerinin en doğru şekilde yapılabilmesi konusunda danışmanlık desteği alabilirsiniz. Sizin için hazırlamış olduğumuz Ankara şube sayfasının vize başvuru işlemleri öncesinde tarafınıza gerekli bilgileri vermesini umarız.

Sürece dair ayrıca merak ettiğiniz soruların bulunması durumunda kurumumuz temsilcileri ile iletişme geçerek merak ettiklerinizi sorabilir ve vize talebi oluşturma işlemlerini hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz. Belarus vizesine Ankara ve çevre illerinden başvuruda bulunacak kişiler işlemlerini Ankara şubemizde destek vermekte olan temsilcilerimizin yardımını alabilirler. Vize Merkezi olarak Belaus’a vize işlemlerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi konusunda titiz bir çalışma yürüttüğümüzü hatırlatmak isteriz. Alanında uzman kadromuz ile iletişime geçmek [email protected] e-posta adresini ve telefon numaramızı kullanabilirsiniz. Ankara şubemiz temsilcileri ile yüz yüze görüşmek istemeniz durumunda Ankara ofisimizi çalışmasaatleri içerisinde rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Belarus Vizesi Kimler için Gerekli Sayılır?

Belarus sınırları içerisine seyahat etmeyi planlayan T.C. vatandaşlarının sahip oldukları pasaport türleri vizeye başvuru yapma gerekliliğini doğrudan etkilemektedir. Sahip olunan pasaport türüne bağlı olarak Belarus seyahatinde vizeden muaf olunabildiği gibi vize başvurusunda bulunmak zorunlu da olabilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Gri Hizmet Pasaportu, Siyah Diplomatik Pasaport ve Yeşil Hususi Pasaport sahipleri 90 günü aşmayacak Belarus seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. İlgili pasaport türlerine sahip olan kişiler 90 ikame gününü aşacak seyahatleri için seyahat amacına uygunluk gösteren vize türüne başvuruda bulunmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti Bordo Umuma Mahsus Pasaport hamili olan kişilerin ise Belarus sınırları içerisine yapacakları seyahatleri için vize sahibi olmaları şartı aranmaktadır. Kurum olarak Belarus seyahati için vize sahibi olması kişilerin başvuru işlemlerini en doğru şekilde gerçekleştirmek konusunda danışmanlık desteği verdiğimizi hatırlatmak isteriz. Alanında uzman kadromuz ve 20 yılı aşkın deneyimimiz sayesinde vize taleplerinin eksiksiz ve en doğru şekilde gerçekleştirilmesi konusunda hizmet vermekteyiz.

Belarus - Ankara Şubemiz

Belarus Ankara şubemiz, Ankara ve yakın çevrede ikamet eden kişilerin vize başvurularını kolay ve rahat bir şekilde gerçekleştirebilmeleri konusunda hizmet vermektedir. Ankara’da ve yakınında ikamet eden kişiler Belarus için yapacakları vize başvurularında kurumumuzu tercih ederek sürecin eksiksiz olarak tamamlanmasını sağlayabilmektedir. Kurumumuz ile görüşerek Belarus seyahatine dair detayların paylaşılması durumunda seyahate uygunluk gösteren evraklara ve güncel vize ücretine ulaşım sağlanabilmektedir. Kurumumuz ile iletişime geçmek için telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimiz kullanılabilmektedir. Görüşmeleri yüz yüze gerçekleştirmek isteyen kişiler Ankara ofisimizi ziyaret edebilmektedir.

Belarus vizesi başvurularında talep edilen evrakların eksiksiz olarak bir araya getirilmesinin ardından kurumumuza iletilmektedir. Evrakların iletilmesi aşamasında kargo/kurye desteği alabilme, e-posta ile gönderme ya da elden teslim etme seçenekleri bulunmaktadır. Evraklarınız kurumumuza teslim edildikten sonra Vize Merkezi Ankara şubesi temsilcilerimiz tarafından incelenmektedir. Bu aşamada konsolosluğa ibraz edilen bilgi ve belgeler titiz bir şekilde tekrar tekrar kontrol edilmektedir ve herhangi bir hataya rastlanması durumunda başvuru sahibi ile iletişime geçilmektedir. Böylece konsolosluğun değerlendirmesine sunulacak olan başvuru dosyasının eksiksiz bir şekilde hazırlanması sağlanmaktadır.

Belarus Vizesi Ankara Başvuru Süreci

Belarus vize işlemleri öncesinde ilk olarak seyahate dair detayların belirlenmesi şartı aranmaktadır. Vize başvuru aşamasında konsolosluk tarafından talep edilen evraklar başvuru yapılacak vize türü, seyahat detayları, başvuru sahibinin mesleği gibi detaylara göre farklılık göstermektedir. Söz konusu bilgilerin kurumumuz temsilcileri ile paylaşılması halinde hazırlanması gereken belgelerin detaylı bir listesine ulaşabilmek mümkündür.

Başvuruda talep edilen belgelerin bir araya getirilmesinin ardından kurumumuza teslim edilmesi gerekmektedir. Evrakların incelenmesi ve hataların giderilmesi konusunda destek veren kurumumuz aynı zamanda talep edilen form ve dilekçe belgelerinin hazırlanması aşamasında da başvuru sahiplerine destek olmaktadır. Bu sayede talep edilen bilgi ve belgelerin tümünün eksiksiz bir şekilde konsolosluğun değerlendirmesine sunulması sağlanmaktadır.

Başvuru dosyası eksiksiz bir şekilde hazırlandıktan sonra Belarus Konsolosluğu değerlendirmesine sunulmaktadır. Konsolosluk tarafından vize talepleri ortalama 7 ila 10 iş günü içerisinde değerlendirilmektedir. Değerlendirme süresi başvurunun resmi tatil günlerine ya da Belarus Konsolosluğu’nun yoğun dönemlerine denk gelmesi durumunda tahmin edilenden daha uzun sürebilmektedir.Bu nedenle başvuruların seyahat planını etkilemeyecek bir tarihte gerçekleştirilmesi oldukça önem arz etmektedir. Konsolosluk tarafından değerlendirilen başvuru sonunda pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınmaktadır. Tercihinize bağlı olarak pasaportunuz elden teslim alınabileceği gibi kargo/kurye desteği ile de gönderilebilmektedir.

Belarus Vizesi için Gerekli Evraklar

Belarus vizesi için gereken evrakları Vize Merkezi Ankara şubemize dilerseniz elden teslim edebilir, e-posta adresimiz üzerinden gönderebilir ya da kargo/kurye desteği alabilirsiniz. Belarus vize talebi oluşturulması aşamasında talep edilen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir:

  • Pasaport: Başvuru aşamasında talep edilen pasaportun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekmektedir. Pasaportun Belarus seyahati bitiş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerli olması şartı aranmaktadır. Başvurularda varsa eski pasaportların da ibraz edilmesi oldukça önemlidir.
  • Biyometrik Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan biyometrik fotoğrafın güncel olması şartı aranmaktadır. 2 adet ibraz edilecek olan biyometrik fotoğrafın 35x45 ölçülerinde, beyaz fona sahip olacak şekilde hazırlanması gerekmektedir.
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Başvuru sahibine ait nüfus cüzdanının fotokopisi başvuru dosyasına eklenmesi gereken belgeler arasında yer almaktadır.
  • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin anne, baba, eş ve çocukların bilgilerini içerecek şekilde alınması gerekmektedir. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği barkodlu olacak şekilde e-devlet üzerinden ya da Nüfus Müdürlükleri’nden alınabilmektedir.
  • Ulaşım ve Konaklama Belgeleri: Belarus vizesi başvuru sahibi adına düzenlenmiş olan tüm ulaşım ve konaklama belgelerinin konsolosluğun değerlendirmesine sunulması gerekmektedir.
  • Seyahat Sağlık Sigortası: Tüm Schengen bölgesini kapsayan, 30.000 € teminatlı bir seyahat sağlık sigortası düzenlenmelidir. Sigortanın seyahat başlangıcından bir gün önce başlaması ve seyahat bitişinden bir gün sonrasına kadar geçerli olması şartı aranmaktadır.
  • Banka Hesap Dökümü: Banka hesap dökümünün son 3 ayın bilgisini içerecek şekilde hazırlanması ve seyahat masraflarını karşılayacak bakiyeye sahip olması gerekmektedir. Hesap dökümünün imza sirküleri ile ibraz edilmesi zorunluluğu bulunmaktadır.

Belarus Vizesi Ücreti

Belarus vizesi için talep edilen vize ücretleri konsolosluk tarafından belirlenerek dönemsel olarak güncellenmektedir. Bu nedenle başvuru öncesinde son belirlenen tutarın teyit edilmesi oldukça önem arz etmektedir. Vize ücretleri başvuru yapılan vize türüne farklılık göstermektedir. Seyahat planınız ile ilgili bilgileri kurumumuz ile paylaşmanız durumunda vize türüne uygun ücrete de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Belarus Ankara şubemiz ve Belarus vize işlemleri konusunda gerekli bilgileri paylaştığımız sayfamızın tarafınıza yardımcı olmasını umarız. Sürece dair ayrıca merak ettikleriniz için ve bizimle iletişime geçerek başvuru işlemlerinin hızlı ve kolay bir şekilde başlatılmasını sağlayabilirsiniz

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp