Belarus Vizesi

Vize Merkezi Belarus vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Belarus vize türlerinde yani Belarus vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Belarus Vize Merkezi Web Sayfasına Hoş geldiniz. Belarus vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman Vize Merkezidir.

Belarus Vizesi

Belarus Vizesi

Vize Merkezi, Belarus vizesi işlemlerinde uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmeti verir. Belarus Vize Merkezi, Belarus vizesi başvuru sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size yardımcı olur. Vize Merkezi’nin Belarus vizesi işlemleri departmanı, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanızda size danışmanlık eder. Belarus Konsolosluğu, Belarus vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. Belarus Konsolosluğu tarafından belirtilen Belarus vize evrak listesine ve Belarus vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Belarus vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezidir.

Vize Merkezi, Belarus vizesi işlemlerinde uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir. Belarus Vize Merkezi, Belarus vizesi başvuru sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size yardımcı olmaktadır. Vize Merkezi’nin Belarus vizesi işlemleri departmanı, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanızda size danışmanlık etmektedir. Belarus Konsolosluğu, Belarus vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. Belarus Konsolosluğu tarafından belirtilen Belarus vize evrak listesine ve Belarus vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Belarus vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezidir.

Belarus vizesine başvuru işlemlerini kurumumuz desteği ile başlatabilmek için alanında uzman danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlarımız ile görüşmek için ikamet etmekte olduğunuz il ve ilçeye en yakın ofisimizi ziyaret edebilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. İzlanda’ya vize talebi oluşturma işlemlerini başlatmak için dilerseniz telefon numaralarımız üzerinden ya da [email protected] elektronik posta adresimiz aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belarus Vizesi Hakkında

Belarus seyahati planlayan kişiler için vize sahibi olma şartı sahip olunan pasaport türüne göre farklılık göstermektedir. T.C. Yeşil Hususi Pasaport, Siyah Diplomatik Pasaport ve Gri Hizmet Pasaportu sahipleri 90 ikame gün sınırlarını aşmayan seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Söz konusu pasaport türlerinden biri ile bahsi geçen ikamet süresini aşacak seyahatler için seyahatin amacına uygunluk gösteren vize türüne başvuruda bulunulması gerekmektedir.

T.C. Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin Belarus vize başvurusu yaparak vize talebinin onaylanması ile birlikte seyahatlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Vize Merkezi olarak Belarus sınırları içerisine seyahat planlayan kişilerin başvurularını konsolosluğun talep ettiği şekilde gerçekleştirebilmeleri için danışmanlık desteği vermekteyiz. Kurum olarak sahip olduğumuz 20 yılı aşkın deneyim ve alanında uzman kadromuz sayesinde işlemlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesine destek olmaktayız. Belarus vize işlemler sırasında başvuru sahipleri sıklıkla benzer hataları tekrarlayabilmektedir. Başvuru işlemlerinde yapılan hatalar sürecin olumsuz olarak sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Kurum olarak olası başvuru hatalarının önüne geçerek vize talebinin ilgili nedenlerden dolayı reddedilmesi ihtimalini ortadan kaldırmaktayız.

Belarus Vizesi Nasıl Alınır?

Belarus vizesi nasıl alınır sorusu kurumumuza Belarus’u ziyaret edecek kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Kurumumuz desteği ile vize işlemlerini başlatmak vize sürecinin oldukça kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanabilmesine olanak tanımaktadır. Belarus vizesi alabilmek için ilk olarak yapılacak olan seyahat ilişkin detayların belirlenmesi gerekmektedir. Seyahatin amacı, süresi, ülkeye yapılacak giriş sayısı ve başvuru sahibinin mesleği gibi etmenler başvuru detaylarını etkilemektedir. Seyahate uygunluk gösteren vize türünün belirlenmesinin ardından vize türüne uygun olan gerekli evraklar ve vize ücreti de öğrenilebilmektedir.

Başvuru işlemlerinin resmi olarak başlatılabilmesi için başvuru yapılacak olan vize türüne uygun gerekli evrakların bir araya getirilmesi gerekmektedir. Kurumumuzun desteği ile oluşturulacak olan vize taleplerinde gerekli evraklar tarafımıza kargo veya kurye desteği ile ya da elektronik posta adresimiz üzerinden gönderilebilmektedir. Başvuru sahibinin işlemleri yüz yüze başlatmayı tercih etmesi halinde evraklar en yakın ofisimizin ziyaret edilmesi ile elden de teslim edilebilmektedir. Başvuruya dair belgelerin kurumumuza iletilmesinin ardından evrakların tümü temsilcilerimiz tarafından titizlikle incelenmektedir. Bu aşamada evraklara dair herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşılması halinde başvuru sahibi iletişime geçilerek söz konusu hata giderilmektedir. Böylece başvuru dosyasının eksiksiz ve hatasız olarak hazırlanması sağlanmaktadır.

Vize başvuru işlemleri sırasında başvuru adımlarının doğru olarak tamamlanması oldukça önem arz etmektedir. Başvuru adımlarının eksik bırakılması, gerekli evrakların hatalı ve tutarsız bir şekilde bir araya getirilmesi gibi nedenlerle vize talebi olumsuz olarak değerlendirilebilmektedir. Başvuru aşamasında talep edilen form ve dilekçe gibi evrakların da talep edildiği şekilde hazırlanması şartı aranmaktadır. Dilekçe ve formların doğru bilgilerle hazırlanması ve başvuru dosyasında yer alan diğer evraklarla tutarlılık göstermesi gerekmektedir. Başvuru aşamasında dikkat edilmesi gerekenlerin özenle incelenmesi ve olası hatalardan kaçınılması sürecin istendiği şekilde ilerleyebilmesine olanak tanımaktadır.

Belarus Vize Türler

Belarus vize işlemleri öncesinde vize türlerinin incelenmesi oldukça önemlidir. Başvuru yapılacak olan vize türlerinin sağladığı imkanlar birbirinden farklı olmaktadır. Aynı şekilde başvuruda bulunulacak vize türleri için talep edilen gerekli belgeler ve vize ücretleri de değişiklik göstermektedir. Bu nedenle vize talebi oluşturulması sürecinin ilk adımı hangi vize türünü başvurulacak olduğunun belirlenmesidir.

Belarus için vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Belarus Turist Vizesi
 • Belarus Ticari Vize
 • Belarus Fuar Vizesi
 • Belarus Transit Vize
 • Belarus Şoför Vizesi
 • Belarus Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Belarus Kısa Süreli Vize
 • Belarus Uzun Süreli Vize

Belarus vizesi türleri içerisinden seyahat planına uygunluk göstermeyen vize türüne başvuru yapılması konsolosluk için güvensizliğe neden olacağından başvuru olumsuz olarak sonuçlanabilmektedir. Bu nedenle hangi vize türüne başvuruda bulunmanız gerektiğine dair soru işaretlerinizin olması durumunda kurumumuz ile iletişime geçerek seyahat planınızdan bahsedebilirsiniz. Danışmanlarımız vermiş olduğunuz bilgileri göz önünde bulundurarak hangi vize türüne başvuruda bulunmanız gerektiğine dair gerekli bilgilendirmeleri yapmaktadır. Vize türlerine göre başvuru sırasında talep edilen ücretin de farklılık gösterdiğini hatırlatmak isteriz. Vize talebinin konsolosluk tarafından ret kararı ile sonuçlandırılması durumunda ödenmiş olan vize ücreti iade edilmemektedir. Süreç içerisinde maddi bir kayıp yaşanmaması ve Belarus seyahatinin iptal edilmemesi için tüm adımların dikkatlice atılması tavsiye edilmektedir.

Belarus Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Belarus vize başvurusu sırasında değerlendirme için talep edilen belgeler konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Talep edilen belgelerin tümünün doğru ve eksiksiz bir şekilde bir araya getirilmesi şartı aranmaktadır. Eksik evrak teslimi vize başvurularının reddedilmesinde en sık rastlanan nedenler arasında bulunmaktadır. Gerekli evrakların doğru bir şekilde bir araya getirilmesi ve ayrıca talep edilen form ve dilekçe belgelerinin istendiği şekilde hazırlanması oldukça önemlidir. Bu aşamada kurumumuz başvuru sahiplerine belgenin tümünün hatasız bir şekilde bir araya getirilmesi konusunda destek vermektedir.

 • Pasaport: Başvuruda ibraz edilecek olan pasaportun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması ve içerisinde 2 adet boş sayfa bulunması gerekmektedir. Pasaportun seyahat bitişinden sonra 6 ay daha geçerli olacak süreye sahip olması şartı aranmaktadır. Başvurularda başvuru sahibine ait varsa eski pasaportların da ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Biyometrik Fotoğraf: Vize talebi oluşturulması aşamasında gerekli olan 2 adet biyometrik fotoğrafın son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. (Fotoğrafın 35x45 ölçülerinde ve açık renk fona sahip olması zorunluluğu bulunmaktadır.)
 • Vize Başvuru Formu: Belarus vizesi başvuru formunun doğru bilgilerle doldurularak başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahat tarihlerini kapsayacak şekilde hazırlanan seyahat sağlık sigortasının istenen teminat bedelinde olması gerekmektedir.
 • Vize Talep Dilekçesi: Vize talep dilekçesinin talep edildiği şekilde hazırlanması ve imzalı bir şekilde ibraz edilmesi zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Ulaşım ve Konaklama Belgeleri: Belarus’a yapılacak olan seyahate dair ulaşım ve konaklama belgelerinin başvuru sahibi adına düzenlenmiş olması şartı aranmaktadır.
 • Banka Hesap Dökümü: Seyahat masraflarına denk düşen bakiyeye sahip olan hesabın istenen süreye ait hesap hareketlerinin imza sirküleri ile birlikte değerlendirmeye sunulması gerekmektedir.
 • Vize Ücreti: Vize ücretinin ödendiğini gösteren banka dekontunun başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

Yukarıda yer alan belgeler vize talebinde yer alan belgelerdir. Başvurunun niteliğine göre vize talebi oluşturulması aşamasında başvuru sahibinden ek evraklar talep edilebilmektedir.

Belarus Vizesi Başvuru Formu

Belarus vize işlemler sırasında talep edilen en önemli belgelerden biri vize başvuru formudur. Vize başvuru formu resmi bir belge niteliği taşınması nedeniyle doldurulması aşamasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar içermektedir. Form Belarus’u ziyaret edecek kişiyi tanımaya ve seyahat detaylarını öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmış sorulardan oluşmaktadır. Değerlendirme aşamasında başvuru formu oldukça önem arz eden belgeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle Belarus vize başvuru formunun doğru bilgiler kullanılarak eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Form doldurulması aşamasında dikkat edilmesi gereken konulardan biri de ibraz edilen diğer bilgiler ile formda yer alan sorulara verilen yanıtların birbirini destek nitelikte olmasıdır. Aksinin gözlemlenmesi tutarsızlık göstereceğinden konsolosluğun güvensizlik nedeniyle vize başvurusunu reddetme ihtimalini artırmaktadır.

Belarus vize başvurusu için form doldururken formun tükenmez kalemle, büyük harflerle ve okunaklı bir şekilde doldurulması gerektiğinin unutulmaması oldukça önemlidir. Form tercih edilmesi durumunda bilgisayar ortamı üzerinden de doldurulması gerekmektedir. Burada önemli olan formun doldurulduktan sonra mutlaka başvuru sahibi tarafından imzalanmasıdır. İmzalanmayan başvuru formları geçersiz sayılacağından vize talebinin ret kararı ile sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Başvuru işlemleri sırasında danışmanlarımızın desteği ile form ve dilekçe evraklarının tam olarak talep edildiği biçimde hazırlanmasını sağlayabilirsiniz.

Belarus Vize Başvurusu

Belarus vizesi başvuru işlemleri konusunda hazırlamış olduğumuz doğru başvuru rotasını takip ederek sürecin en doğru şekilde tamamlanabilmesini sağlayabilirsiniz. Belarus vizesine başvuru bulunmak için başvuru adımlarının eksiksiz olarak tamamlanması ve konsolosluğun değerlendirmesinden geçmesi gerekmektedir. Doğru başvuru adımlarını takip edebilmek için kurumumuz desteğinden faydalanarak sürecin şahsınız adına hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanabilmesine yardımcı olabilirsiniz.

Başvuru adımlarının ilki seyahatin hangi amaçla, ne kadar süreliğine ve ülkeye kaç kez giriş yapılması gerektiğine dair detayların belirlenmesidir. Söz konusu detaylar göz önünde bulundurularak başvurunun ikinci aşamasına geçilebilmektedir. İkinci aşamada seyahat detaylarına uygunluk gösteren vize türünün belirlenmesi bulunmaktadır. Başvuru yapılacak vize türüne göre üçüncü aşamada bir araya getirilmesi gereken evrakların detaylı bir listesine ve ödenecek vize tutarına ulaşım sağlanmaktadır. Bir sonraki aşamada belirtilen evrakların eksiksiz olarak bir araya getirilmesi adımı yer almaktadır. Evraklar bir araya getirildikten sonra kurumumuza teslim edilmektedir. Bu aşamada başvuru sahibinden ayrıca bazı dilekçe ve formlar da talep edilmektedir. Temsilcilerimiz ilgili evrakların uygun şekilde hazırlanması konusunda destek vermektedir. Evraklarda herhangi bir olumsuz durum olması halinde tarafınız ile iletişime geçilerek söz konusu hata ortadan kaldırılmaktadır. Eksiksiz bir şekilde hazırlanan başvuru dosyası konsolosluğun değerlendirmesine sunulmaktadır.

Vize başvurusu konsolosluk tarafından ortalama 7 iş günü içerisinde değerlendirildikten sonra pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınmamaktadır. Pasaportunuz dilerseniz kargo ya da kurye desteği ile veya ofisimizi ziyaret etmeniz yoluyla elden teslim edilebilmektedir.

Belarus Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Belarus vizesine yapılan başvurular Belarus Konsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir. Vize taleplerinin en doğru şekilde gerçekleştirilebilmesi konusunda danışmanlık desteği veren kurumumuzun başvuruları kabul etme ve değerlendirme yetkisi olmadığını hatırlatmak isteriz. Belarus Konsolosluğu tarafından yapılan başvurular ortalama 7 iş günü içerisinde değerlendirilmektedir. Söz konusu süre bazı koşullara bağlı olarak daha kısa ya da daha uzun sürebilmektedir.

Belarus’a yapılan vize başvurularının resmi tatil günlerine ya da konsolosluğun yoğun dönemlerine denk gelmesi durumunda değerlendirme süresinde farklılıklar meydana gelebilmektedir. Başvuru sahibinin işlemler sırasında eksik evrak teslim etmesi vize talebinin doğrudan ret kararı ile sonuçlanmasına ya da değerlendirme aşamasında konsolosluk tarafından ek evrak talep edilmesine yol açabilmektedir. Değerlendirme aşamasında ek evrak talep edilmesi değerlendirme sürecinin tahmin edilenden daha uzun sürmesine neden olabilmektedir.

Başvurular sırasında kurumuzun desteğini alarak talep edilen evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde bir araya getirilmesini sağlayabilirsiniz. Böylece vize değerlendirme sürecinin ilgili nedenlere bağlı olarak uzamasını ya da olumsuz sonuçlanmasını önleyebilirsiniz.

Belarus Vize Ücreti

Belarus’a yapılacak olan seyahatler için ödenmesi gereken vize ücreti Belarus Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Konsolosluklar belirlemiş oldukları vize ücretlerini belli dönemlerde periyodik olarak güncellemektedir. Ücretlerin zaman içerisinde değişikliğe uğrayabildiği ihtimalini göz önünde bulundurarak başvuru öncesinde belirlenen son tutarı teyit etmek oldukça önemlidir. Bu sayede işlemler sırasında herhangi bir sürpriz ile karşılaşılması ihtimali ortadan kaldırılmaktadır.

Belarus vize başvurusu sırasında talep edilen ücretler başvurunun niteliğine göre değişiklik göstermektedir. Başvuru yapılan vize türüne bağlı olarak ücretler ve talep edilen evraklar birbirinden farklı olabilmektedir. Başvuru için ödenmesi gereken ücreti doğru olarak öğrenebilmek için seyahat amacına uygun olan vize türünün belirlenmesi oldukça önemlidir. Kurumumuz ile iletişime geçerek Belarus’a yapacağınız seyahatin detaylarından bahsederek ödemeniz gereken vize ücret detayına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Belarus için vize talebinin değerlendirme aşamasında olumsuz olarak sonuçlanması durumunda işlemler sırasında ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Vize başvurusu sırasında maddi bir kayıp yaşamamak ve planlanan Belarus seyahatini iptal etmek zorunda kalmamak için sürecin başından sonuna kadar titizlikle yürütülmesi gerekmektedir. Vize Merkezi desteği ile yapılan başvurularda işlemler sırasında başvuru sahiplerinin yapmış oldukları hatalardan dolayı olumsuz sonuç ile karşılaşması ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz.

Belarus vizesi nasıl alınır diye merak edenler için hazırlamış olduğumuz sayfanın tarafınıza yardımcı olduğunu umarız. Sürece dair ayrıca merak edilen soruların olması durumunda Belarus vizesi konusunda uzman temsilcilerimiz ile iletişime geçerek detaylı bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

küba vize işlemleri

Belarus ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Belarus için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp