Belarus Fahri Konsolosluğu Alanya

Belarus Fahri Konsolosluğu Alanya

Belarus Fahri Konsolosluğu Alanya sayfamızda konsolosluğun hizmet bölgesine, resmi tatil günlerine ve diğer gerekli bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Sayfamızın başvurular sırasında tarafınıza yardımcı olmasını umarız. Vize Merkezi olarak Belarus seyahati için vize başvurusunda bulunması gereken kişilere profesyonel olarak danışmanlık desteği sağlamaktayız. Kurumumuzdan danışmanlık desteği almak ve vize talebi oluşturma sürecini başlatmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Danışmanlarımız ile iletişime geçmek için telefon numaralarımızı veya [email protected] e-posta adresimizi kullanabilirsiniz. Bizimle görüşmek için yüz yüze iletişimi tercih etmeniz halinde ikametinizin bulunduğu il ve ilçeye en yakın ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Alanya’da ve Alanya çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Belarus vizesi başvurularınızı Belarus Alanya Fahri Konsolosluğu’na yapmanız gerekecektir. Belarus Alanya Fahri Konsolosluğu, Belarus vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Belarus vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.

Belarus Alanya Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

Alanya ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Belarus vize işlemleri için, Türkiye’de ikamet eden Belarus vatandaşları ise büyükelçilik işlemleri için Belarus Alanya Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapabilirler.

Belarus Fahri Konsolosluğu Alanya Vize Başvuru Formu

Belarus vizesi için vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı ve başvuru esnasında ibraz edilmelidir.

Alanya Belarus Fahri Konsolosluğu Turistik Vize Dilekçe Örneği

Belarus Fahri Konsolosluğu’na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği turistik vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

Belarus Alanya Fahri Konsolosluğu Ticari Vize Dilekçe Örneği

Belarus Fahri Konsolosluğu’na vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

Kurum olarak Belarus vizesi başvuru işlemleri sırasında talep edilen belgelerin hazırlanması aşamasında başvuru sahiplerine profesyonel olarak danışmanlık desteği verdiğimizi hatırlatmak isteriz. Tarafımızdan alacağınız danışmanlık desteği sayesinde işlemlerin şahsınız adına en doğru şekilde hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. Böylece başvuru sahiplerinin süreç içerisinde yapmış oldukları hatalardan dolayı vize talebinin olumsuz karar ile sonuçlanması ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz.

Alanya Belarus Fahri Konsolosluğu Alanya Tatil Günleri

1-2 Ocak

Yeni Yıl

7 Ocak

Ortodoks Noeli

8 Mart

Kadınlar Günü

16 Nisan

Paskalya

23 Nisan

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (sadece Ankara)

24 Nisan

Paskalya

1-2 Mayıs

Emek ve Dayanışma Günü

9 Mayıs

Zafer Günü

19 Mayıs

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

3 Temmuz

Bağımsızlık Günü

15 Temmuz

Milli Birlik ve Demokrasi Günü

30 Ağustos

Zafer Bayramı

7 Ekim

Ekim Devrimi Günü

29 Ekim

Cumhuriyet Bayramı

25 Aralık

Noel

Belarus Alanya Fahri Konsolosluğu Türkiye ve Belarus resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Başvuru sırasında resmi tatil günlerinin göz önünde bulundurulması değerlendirme aşamasında zaman kaybı yaşamamak açısından dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır.

Belarus Fahri Konsolosluğu Vize Ücreti

Belarus'a yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti büyükelçilik tarafından belirlenmektedir.

Alanya Belarus Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme

Belarus vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını Alanya Belarus Alanya Fahri Konsolosluğu'nda yenileyebilirler.

Belarus Alanya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Alanya Belarus Alanya Fahri Konsolosluğu Adres: Ladin Kızılpınarı Mah. S.Samil Cad. H.Uğurlu Apt. 5/3 Alanya/Antalya

Alanya Belarus Alanya Fahri KonsolosluğuPosta Kodu: 07460

Vize Merkezi olarak paylaşmış olduğumuz bilgilerin tarafınıza yardımcı olmasını umarız. Sürece dair ayrıca merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçerek sorularınızı yöneltebilir ve doğrudan başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz.

Belarus ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Belarus için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp