Minsk Büyükelçiliği

Minsk Büyükelçiliği

Minsk Büyükelçiliği sayfamızdan söz konusu yetkili temsilciliğinin görevleri, hizmet bölgesi, resmi tatil günleri gibi bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Belarus vize başvuru işlemleri sırasında sürecin geneline hakim olabilmek adına var olan bilgilerin incelenmesi süreç boyunca atılması gereken adımlar konusunda yardımcı olmaktadır. Vize Merkezi olarak vize

Belarus sınırları içerisinde yer alan Minsk Büyükelçiliği söz konusu bölgede hizmet vermektedir. Belarus sınırları içerisinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda destek vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti içerisinden Belarus’a vize talebinde bulunacak olan kişilerin ülke sınırları içerisinde hizmet vermekte olan Büyükelçilik ve konsolosluklara başvuruda bulunmaları şartı aranmaktadır.

Minsk Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Minsk Büyükelçiliği Belarus sınırları içerisinde yasal olarak ikamet eden kişilerin pasaport, nüfus cüzdanı, doğum işlemleri gibi konularda hizmet vermektedir.

İstanbul Belarus Konsolosluğu Tatil Günleri

1-2 OcakYeni Yıl
7 OcakOrtodoks Noeli
8 MartKadınlar Günü
16 NisanPaskalya
23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1-2 MayısEmek ve Dayanışma Günü
9 MayısZafer Günü
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
3 TemmuzBağımsızlık Günü
15 TemmuzMilli Birlik ve Demokrasi Günü
30 AğustosZafer Bayramı
7 EkimEkim Devrimi Günü
29 EkimCumhuriyet Bayramı
25 AralıkNoel

Belarus yetkili temsilciliklerinin tümü Belarus ve Türkiye resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Başvuru değerlendirme aşamasında gecikme yaşanmaması adına resmi tatil günlerinin göz önünde bulundurularak işlemlere başlanması tavsiye edilmektedir.

Minsk Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Posta adresi

Ulitsa Volodarskova, 6, 220030 Minsk, Belarus

Telefon

Büyükelçilik: +375 17 327 13 83,

Konsolosluk Şubesi: +375 17 327 14 08

Belarus vizesi başvuru işlemleri sırasında kurumumuzdan danışmanlık desteği alarak vize talebinin konsolosluğun uygun gördüğü şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Başvuru sürecine dair merak ettiğiniz soruları sormak ve başvuru adımlarını kurumumuz desteği ile gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman kadromuz ve 20 yılı aşkın deneyimimizden yararlanmak için bizimle [email protected] e-posta adresi ya da telefon numaralarımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Yüz yüze görüşme gerçekleştirmeyi tercih etmeniz durumunda yaşamakta olduğunuz il ve ilçeye en yakın ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Belarus ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Belarus için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp