Trabzon

Telefon

+90 (850) 460 17 72

Belarus Vize Merkezi, Trabzon

Belarus Trabzon şubemiz hakkında gerekli bilgilere sayfamız üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Vize Merkezi olarak Belarus’a vize başvurularını Trabzon ve yakınlarından gerçekleştirmeyi planlayan kişiler Trabzon şubemizden destek alabilmektedir. Kurum olarak vize taleplerinin konsolosluğun uygun gördüğü şekilde gerçekleştirilmesi konusunda destek verdiğimizi hatırlatmak isteriz.

Belarus Trabzon vizesi temsilcilerimiz ile iletişime geçmek için +90 (850) 460 17 72telefon numaralarımızı ya da [email protected] elektronik posta adresimizi kullanabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Tarafımız ile iletişime geçerek sürece dair merak ettiğiniz soruları sorabilir ve başvuru adımlarını hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz. Görüşmeleri yüz yüze gerçekleştirmek için Trabzon şehrinde hizmet vermekte olan ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Belarus - Trabzon Şubemiz

Trabzon şehri ve çevre illerinde ikamet etmekte olan kişiler Belarus’a vize başvurusunda bulunmak için Trabzon şubemiz ile birlikte süreci yönetebilmektedir. Başvuru işlemleri iletişim araçları üzerinden şahsen bulunma zorunluluğu olmaksızın da gerçekleştirilebilmektedir. Başvuru işlemlerini başlatmak için yüz yüze görüşmeyi tercih eden kişiler ofisimizi ziyaret ederek danışmanlarımız ile görüşebilmektedir. Başvuru işlemlerinin başlatılmasının ardından konsolosluk tarafından talep edilen belgelerin bir araya getirilmesi gerekmektedir.

Konsolosluk tarafından talep edilen belgeler kurumunuzdan destek alınması halinde tarafımıza elden, kargo/kurye desteği ile ya da e-posta adresi üzerinden gönderilebilmektir. Evraklar Trabzon şubemize ulaştıktan sonra danışmanlarımız tarafından titizlikle incelenmektedir. Evrakların incelenmesi aşamasında eksik, hata ya da tutarsızlık gözlemlenmesi durumunda başvuru sahibi iletişime geçilerek söz konusu hatanın ortadan kaldırılması sağlanmaktadır.

Belarus Vizesi Kimler için Gerekli Sayılır?

Belarus seyahati planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize sahibi olmaları ya da vize muafiyetine sahip olmaları pasaport türüne göre değişiklik göstermektedir. T.C. Hususi Yeşil Pasaport, Diplomatik Siyah Pasaport ve Hizmet Gri Pasaport sahipleri 90 günü aşmayan Belarus seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Söz konusu seyahatin 90 ikame gününü aşacak şekilde planlanması halinde seyahat amacına uygunluk gösteren vize türüne başvuru yapılması şartı aranmaktadır.

T.C. Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahiplerinin Belarus seyahatlerinden önce vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Kurum olarak Belarus’a vize talebinde bulunacak kişilerin başvurularını en doğru şekilde yapabilmeleri konusunda danışmanlık desteği verdiğimizi hatırlatmak isteriz. Kurumumuz desteği ile yapılan başvurularda başvuru sahiplerinin işlemler sırasında yapmış oldukları hatalardan dolayı vize taleplerinin reddedilmesi ihtimali ortadan kaldırılmaktadır. Seyahat planı ile ilgili aksaklık yaşanmaması ve başvuru aşamasında maddi bir kayıp ile karşı karşıya kalınmaması açısından sürecin doğru olarak yönetilmesi oldukça önem arz etmektedir.

Belarus Vizesi için Gerekli Evraklar

Belarus vizesi için talep edilen evraklar vize türü, seyahat süresi, başvuru sahibinin mesleği gibi detaylara bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle kurumumuz ile iletişimegeçerek hazırlanması gereken evrakların detaylı bir şekilde öğrenilmesinin ardından başvuru dosyasının hazırlanması oldukça önemlidir.

Belarus vize işlemleri için gereken belgeler aşağıda listelenmiştir:

  • Pasaport
  • Biyometrik Fotoğraf
  • Kimlik Fotokopisi
  • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Ulaşım ve Konaklama Belgeleri
  • Banka Hesap Dökümü
  • Muvafakatname

Belarus vizesi için talep edilen belgeleri kurumumuza e-posta adresimiz üzerinden, kargo/kurye desteği ile ya da elden teslim edebilirsiniz.

Belarus Vizesi Trabzon Başvuru Süreci

Belarus vizesi başvuru işlemleri için ilk olarak seyahat detaylarının belirlenmesi şartı aranmaktadır. Trabzon ve çevresinde ikamet eden kişiler başvurularını Trabzon şubemiz aracılığıyla gerçekleştirebilmektir. Trabzon şubemiz ile iletişime geçildikten sonra seyahatdetaylarının kurumumuz temsilcileri ile paylaşılması hazırlanması gereken evrakların detaylı bir şekilde belirlenebilmesine destek olmaktadır. Başvuru aşamasında talep edilen belgeler bir araya getirildikten sonra tarafımıza teslim edilmektedir. Belgeler tarafımıza ulaştıktan sonra temsilcilerimiz tarafından titiz bir şekilde incelenmektedir. Bu aşamada ibraz edilen bilgi ve belgelerde eksiklik olması durumunda tarafınız ile iletişime geçilerek söz konusu hata ortadan kaldırılmaktadır. Bu sayede vize talebinin eksik bilgi ya da belge ibraz etmesi nedeniyle olumsuz karar ile sonuçlanması ihtimalinin önüne geçilmektedir.

Belarus vizesi başvuruları Belarus Konsolosluğu tarafından incelenmektedir. Söz konusu inceleme ortalama 7 ila 10 iş günü sürmektedir. Vize taleplerini kabul etme ve değerlendirme yetkisi konsolosluğun inisiyatifindedir. Başvurunun en uygun şekilde gerçekleştirilmesi konusunda danışmanlık desteği veren kurumumuzun vize taleplerini kabul ederek değerlendirme yetkisine sahip olmadığını hatırlatmak isteriz. Konsolosluk tarafından değerlendirme süresi sona erdiğinde pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınmaktadır. Kurumumuz tarafından teslim alınan pasaportunuz şahsınıza kargo/kurye desteği ile ya da elden teslim edilebilmektedir.

Belarus Vizesi Ücreti

Belarus vizesi için başvurular aşamasında ödenmesi talep edilen vize ücreti Belarus Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Vize ücretleri başvuru yapılan vize türüne, başvuru aşamasında alınan ek hizmetlere bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Konsolosluk tarafında vize ücretleri dönemsel olarak güncellenebilmektedir. Bu nedenle işlemlere başlamadan önce konsolosluk tarafından belirlenmiş olan güncel tutarın teyit edilmesi tavsiye edilmektedir. Başvurunun değerlendirmeden olumsuz bir sonuç alması durumunda ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Bu nedenle işlemlerin eksiksiz ve doğru şekilde gerçekleştirilmesi oldukça önem arz etmektedir.

Belarus Trabzon şubemiz ve Belarus’a yapılan vize başvuruları hakkında bilgi verdiğimiz sayfamızın tarafınıza yardımcı olmasını dileriz. Süreçle ilgili olarak ayrıca merak ettiğiniz soruları sormak ya da başvuru işlemlerini hızlı bir şekilde başlatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman kadromuz ile görüşmek için +90 (850) 460 17 72telefon numaralarımızı ya da [email protected] elektronik posta adresimizi kullanabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp