Belarus Fuar Vizesi

Belarus Fuar Vizesi

Fuar vizeleri; fuarlar, sempozyumlar, paneller, toplantılar gibi çeşitli iş seyahati etkinliklerini kapsayan vize türleridir. Dolayısıyla Belarus fuar vizesi de vize hamillerine aynı nedenlerle, ülkeye giriş hakkı tanıyan vize tipidir. Bu vize ile Belarus’ta gerçekleşecek herhangi bir organizasyona rahatlıkla katılım sağlayabilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, bazı şart ve yükümlülükleri karşılamanız gerektiğidir. 

Bu koşulların tümünü, yazı içerisinde; Belarus fuar vizesi şartları, Belarus fuar vizesi başvurusu için gerekli evraklar nelerdir ve Belarus fuar vizesi ücretleri başlıkları altında inceleyebileceksiniz. Ayrıca detaylı açıklamalar ve örnekler sayesinde, başvuru aşamasından değerlendirme kısmına kadar kullanabileceğiniz pek çok avantajdan haberdar olabileceksiniz. Hepsi ve daha fazlası için yazının devamını okumayı unutmayın!

Ek olarak, diğer Belarus vize tipleri ve işlemleri ile ilgili bilgi almak isterseniz; internet sitemizde yer alan, Belarus vize işlemleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Yanı sıra her türlü soru, görüş ve önerileriniz için 0212 970 05 41 numaralı hatta, uzman ekibimizle birlikte sizleri bekliyor olacağız!

Belarus Fuar Vizesi Şartları

Belarus fuar vizesi kısmi olarak Belarus ticari vize ile benzer özellikle gösteren bir vize tipidir. Bu nedenle Belarus fuar vizesi şartları nelerdir, sorusuna cevap verirken bir anlamda Belarus ticari vize şartlarını da baz alabiliriz. Ancak fuar vizeleri, genellikle Beyaz Rusya’da yani Belarus’ta gerçekleşecek olan toplu organizasyonları ve etkinlikleri kapsamaktadırlar. Dolayısıyla bu iki vize tipi arasındaki yegane fark da yine bu organizasyonlardır.

Fuar vizesi kapsamında panel, konferans, iş toplantıları, ticari anlaşmalar, ticari alım veya satış işlemleri, benzeri ithalat ve ihracat anlaşmaları, şirket birleşmeleri gibi pek çok ticari faaliyet için Belarus’a seyahat edebilirsiniz. Fakat buradaki ön koşul, yalnızca katılım sağlayabilmenizdir. Peki bu ne anlama gelir? Bu durumu kısaca şu şekilde de özetleyebiliriz: 

Belarus fuar vizesi ile tüm ticari etkinliklerin içerisine dahil olabilir ancak bu etkinlikler aracılığıyla Belarus’ta yatırım yapamazsınız. Yatırım yapma amacıyla Belarus’a gitmek istediğinizde ise mutlaka Belarus yatırımcı vizesine başvurmanız gerekmektedir.
Fuar vizelerinin genel şartlarını ise şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Belarus’ta düzenlenen iş veya kariyer odaklı bir organizasyona katılmak istemelisiniz.
  • Katılacağınız etkinliği resmi bir davetiye veya evrak ile belgeleyebilmelisiniz.
  • Yatırım değil yalnızca katılım amacıyla seyahat ettiğinizi kanıtlamalısınız.
  • Fuar vizesi için gerekli evrakları toparlamalı ve başvuru esnasında tümünü birden ibraz etmelisiniz.

Belarus Fuar Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Belarus fuar vizesi için gerekli evraklar, pek çok vize tipi ile benzerlikler taşımaktadır. Ancak bazı farklılıklar ve ince detaylar da bulunmaktadır. Aşağıdaki listeyi takip ederek, bu evrakların tümüne erişebilirsiniz.

Vize Başvuru Formu

Başvuru formu, aracı kurumun desteğiyle doldurabileceğiniz iki kopya olarak hazırlanmalıdır. Kopyalardan birinin mutlaka İngilizce olması beklenmektedir. Ayrıca başvuru formunda yer alacak tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olması, ciddi derecede önem taşımaktadır.

Biyometrik Fotoğraf

Başvuru esnasında 2 adet biyometrik fotoğrafa ihtiyaç duyacaksınız. Bu fotoğrafların ise 35 x 45 mm ölçülerinde, beyaz arka fon ile çekilmiş olması gerekmektedir. Çekim esnasında yüzünüzü kapatacak bir aksesuar kullanmış olmanız, fotoğrafı geçersiz kılabilir. Bu nedenle, bu ayrıntıya dikkat etmeniz önemlidir.

Pasaport

Pasaport, tüm vize başvurularında gerekli olan vazgeçilmez bir evraktır elbette. Fakat pasaportunuzun güncel olması, seyahat bitiminizden sonra en az 6 ay daha geçerliliğinin olması ve son olarak, içerisinde en az 2 sayfalık boş alan bulundurması gerekmektedir.

Konaklama ve Rezervasyon Bilgileriniz

Ulaşım, otel vb. tüm konaklama ve rezervasyonlarınıza dair gerekli belgeleri toparlamanız gerekmektedir. Bir anlamda derlediğiniz seyahat planını konsolosluğa sunma şartınız bulunmaktadır da diyebiliriz. Bu bilgiler, seyahat esnasında yaşayabileceğiniz zorluklardan muaf tutulmanız için de önemlidir.

Seyahat Sağlık Sigortası

Pek çok vize tipinde seyahat sağlık sigortası zorunludur. Seyahat sağlık sigortanızın ise tüm seyahatinizi kapsaması ve en az 10.000 Euro teminatlı olması beklenmektedir. Bu sigorta için aracı kurumun desteğini alabilirsiniz.

Fuar Giriş ve Katılım Belgeleri

Fuar giriş ve katılım belgeleri veya davetiyeler, Belarus fuar vizesi başvurusunun yegane şartıdır. Bu tip belgeler seyahat amacınızı kanıtlar nitelikler gösterdikleri için mutlaka eksiksiz ve ayrıntılı olmalı, resmiyet içermelidir.

Harç Bedeli Dekontu

Vize başvurusu esnasında, başvuru belgelerini sunmadan önce konsolosluklar tarafından belirlenen ücretlerin ödemesini gerçekleştirmiş olmalısınız. İşte bu ödemeler harç bedelleridir ve dekontları, muhakkak dosya içerisine eklenmelidir.

Tüm bu belgelerin yanı sıra vergi levhaları, ikametgah bilgileri, adli sicil kaydı, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, imza sirküleri, son 3 ayı kapsayacak hesap dökümleri, maaş bordroları, hizmet dökümleri ve iş verenler için faaliyet raporları gibi benzer evrakların da talep edilebileceğini unutmamalısınız. Konu hakkındaki en detaylı bilgiye ise Vize Merkezi farkı ile iletişim sayfamızda yer alan formu doldurarak öğrenebilirsiniz.

Son olarak; tüm vize tiplerinde genel ortalama baz alındığında fuar vizesi alma sürecinin, 3 gün ile 21 gün arasında değişebildiği gözlemlenmiştir. Bu nedenle, katılım sağlamak istediğiniz fuar tarihinden en az 20 gün önce başvuru yapmanız, süreci olumlu etkileyecektir.

Belarus Vizesi Ücretleri

Belarus fuar vizesi ücreti de tıpkı diğer vize ülkeleri ve vize tiplerinde olduğu gibi değişkenlik gösterebilir. Bunun başlıca nedeni, bu ücretlerin konsolosluklar tarafından belirleniyor olmalarıdır. Yani harç bedeli olarak talep edilen bu ücretlerin başvuracağınız aracı kurumla herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.

Konsolosluklar bu ücretleri, başvuru bedeli olarak talep etmektedirler. Ayrıca düzenli aralıklarla güncellendikleri ve ek nedenlerle farklılık gösterebildikleri de bilinmektedir. Bu ek nedenler ise seyahat nedenleri, seyahat süreleri, cinsiyet veya benzeri kişisel detaylardır. Dolayısıyla herkes için geçerli olacak tek bir ücretten bahsetmek pek de mümkün değildir.

Yine de Belarus fuar vizesi hakkında detaylı bilgi almak isteyebilirsiniz. Bu durumda Vize Merkezi olarak bizimle iletişime geçmeniz ve doğrudan güvenilir bilgi edinmeniz daha faydalı olacaktır. Bize ulaşabileceğiniz tüm kanalları yukarıda belirttik. Fakat direkt olarak bize ulaşmak isterseniz; [email protected] e-posta adresi üzerinden de mail atabilirsiniz. Uzman ekibimiz ve profesyonel işleyişimiz ile sizlere hem güvenilir hem de detaycı bir hizmet sunmak için burada olacağız! 

Belarus ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Belarus için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp