Belarus 3 Aylık Multi Girişli Vize

Belarus 3 Aylık Multi Girişli Vize

Belarus vizeleri hakkında, özellikle de Belarus 3 aylık multi girişli vize hakkında bilgi edinmek istiyorsanız; tam da olmanız gereken yerdesiniz! Bu yazının içerisinde Belarus çoklu giriş vizesi ile ilgili merak edebileceğiniz tüm detaylara değineceğiz fakat gelin, öncesinde kısa bir bilgilendirme ile başlayalım:

Türkiye Cumhuriyeti ile Belarus arasında imzalanan vize muafiyet anlaşmasına göre, 1 Haziran 2014 tarihi itibariyle karşılıklı seyahatlerde vize uygulaması yapılmamaktadır. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Belarus vizesi almalarına gerek yoktur. Ancak bu durum; tek seferde 30 günü veya 1 yıllık periyot içerisinde 90 günü aşacak seyahatler için geçerli değildir. Bu süreyi geçen ziyaretler için kişilerin vize almaları mecburidir.

Bu nedenle, bu yazı içerisinde Belarus çoklu giriş vizesi nedir sorusunu açıklayacak ve özellikle Belarus çoklu ve tekli vize arasındaki fark nedir gibi detaylı konulara yönelmiş olacağız. Hepsi ve daha fazlası için yazının devamını okuyabilirsiniz. Yanı sıra diğer vize tipleri ile ilgili sormak istedikleriniz varsa internet sitemizde yer alan, iletişim sayfası üzerindeki bilgileri kullanabilirsiniz. Diğer Belarus ziyaretleriniz için ise yine internet sitemizde yer alan, Belarus vize işlemleri sayfasını inceleyebilirsiniz. Vize Merkezi olarak bizler, her an size daha kaliteli hizmet vermek adına burada olacağız! Konu başlıklarımız ise;

 • Belarus Çoklu Giriş Vizesi Nedir? 
 • Belarus Çoklu ve Tekli Vize Arasındaki Fark Nedir? 
 • Belarus Çoklu Giriş Vizesi Nasıl Alınır? 
 • Belarus Çoklu Giriş Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? 
 • Belarus Çoklu Giriş Vizesi Kaç Günde Çıkar? 
 • Belarus Multi Vize Ücreti
 • Belarus Çoklu Giriş Vizesi Nedir?

Belarus çoklu giriş vizesi bir diğer adıyla Belarus multi vize, Belarus’un vize politikası içerisindeki ayrıma uygun olarak elenmiş bir vize tipidir. Peki ama bu ne anlama gelir?

Esasen Belarus vizeleri seyahat sürelerine göre 3, giriş sayılarına göre ise 2 gruba ayrılmaktadırlar. Multi vize ise çoklu giriş vizesi kapsamında ele alınan ve kişiye, belirli periyot içerisinde çift veya çoklu giriş imkanı tanıyan vize tipidir. Turistik vizeler kapsamında 1 ay, 3 ay veya 1 yıllık multi vize seçenekleri bulunurken; ticari vizelerde 3 aylık tek girişli, 3 aylık çok girişli veya 1 yıllık multi vize seçenekleri bulunmaktadır. Dolayısıyla bu yazı içerisinde üzerine eğileceğimiz vize seçeneği Belarus 3 aylık multi vize olarak karşımıza çıkmaktadır. 
En net tanımıyla Belarus 3 aylık multi girişli vize, kişiye 3 aylık bir periyot içerisinde birden çok giriş imkanı tanıyan vize tipidir, diyebiliriz. 

Belarus Çoklu ve Tekli Vize Arasındaki Fark Nedir?

Belarus çoklu ve tekli vize arasındaki fark, tamamıyla giriş sayılarına göre şekillenmektedir. Tek girişli vizelerde kişiye, ülkeye yalnızca bir defa giriş yapma hakkı tanınmaktadır. Çok girişli vizelerde ise kişinin ülkeye birden çok giriş yapmasına müsaade edilmektedir. Elbette bu durumun gerekli olduğu ve bu durumu doğuran etmenlerin önceliği de vize başvurusunda yer almalıdır. 

Ancak bu durum, çoklu giriş vizesi alan kişilerin ülke içerisinde süresiz ve sınırsız bir şekilde kalabilecekleri anlamına da gelmemektedir. Örneğin; çok girişli vizelerde kişinin Belarus’ta kalabileceği süre 180 gün içerisinde en fazla 90 gün olmalı ve kesinlikle bu periyot ve rakam aşılmamalıdır.

Belarus Çoklu Giriş Vizesi Nasıl Alınır?

Belarus vizeleri ile ilgili en sık merak edilenlerden bir tanesi de Belarus çoklu giriş vizesi nasıl alınır sorusudur. Çünkü vize prosedürlerinin karmaşıklığı genellikle birçok insanın gözünü korkutur ve aklını kurcalar. 

Ancak Vize Merkezi aracılığıyla yapacağınız tüm başvurular, sizin yerinize özenle ve deneyimle yapıldığı için bu noktada endişe duymanıza gerek kalmayacaktır. Çünkü bizler sizin yerinize tüm süreçlerinizi takip edecek, gerekli evrakların temin edilmesi ve düzenlemesi noktasında destek sağlayacak ve sonuç kısmı da dahil olmak üzere bütün aşamalarda tarafınızı bilgilendireceğiz.

Bu nedenle tüm başvuru işlemlerinizde size düşen tek şey, tarafınıza bildirilen gerekli evraklar listesini hazırlamak olacaktır. Ki bu kısımda da yalnız olmayacak, tarafımızca destekleneceksiniz. Yanı sıra eğer gerekiyorsa mülakat veya biyometri işlemleri için sizin adınıza alınacak randevulara gitmeniz gerekecektir. Bunun dışında ise geriye bir şey kalamadığından sonucu bekleyebilir ve büyük olasılıkla titiz bir başvuru sonucunda pozitif bir yanıt alarak rahat bir nefes alabilirsiniz.

Belarus Çoklu Giriş Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Başvuru işlemleri kadar başvuru evrakları da çok sık sorulan sorulardandır. O halde gelin, Belarus çoklu giriş vizesi için gerekli evraklar nelerdir, hepsini maddelendirerek aktaralım:

 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Adli sicil kaydı
 • Banka hesap dökümü
 • Ek gelir belgeleri
 • Başvuru formu
 • Seyahat sağlık sigortası

Belgelerin hazırlanması esnasında dikkat edilecek unsurlar ise şu şekildedir.

 • Fotoğrafların her ikisi de biyometrik niteliklere uygun olacak şekilde beyaz arka fonda çekilmeli ve 35 x 45 mm ölçülerinde olmalıdır. Ayrıca kişinin yüzünü kapatacak herhangi bir aksesuar kullanmaması da önerilmektedir. 
 • Pasaportun hem aslının hem de fotokopisinin ibraz edilmesi gereken durumlar olabilmektedir. Fakat dikkat edilmesi gereken asıl konu, pasaportun güncel olmasıdır. Yanı sıra seyahat bitiminden sonra en az 3 ay daha geçerliliğinin olması ve içerisinde 2 sayfalık boş alan bulundurması da diğer şartlar arasındadır. 
 • Öte yandan ek gelir belgesi olarak istenen belgeler için varsa kira geliri, araç ruhsatı, tabu vb. evraklar sıralanabilir. Son olarak banka hesap dökümlerinin son 6 ayı kapsaması ve tüm belgelerin hem eksiksiz hem de tamamı doğru olacak şekilde temin edilmesi yeterli olacaktır.
 • Yine de çoklu giriş vizelerinde seyahat nedenine bağlı olarak ek evrak talep edilebileceğini unutmamalı, en doğru ve güvenilir belge bilgisi için mutlaka vize uzmanlarımızla görüşmelisiniz.

Belarus Çoklu Giriş Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Başvuru işlemlerini tüm evraklarınızı hazırlayarak tamamlamanız doğrultusunda bir sonraki aşama vize sonucunu beklemek olacaktır. Peki ama Belarus çoklu giriş vizesi kaç günde çıkar? Gelin, bu soruyu da açıklığa kavuşturalım.

Öncelikle vize başvuru sonuçlarının tamamen konsolosluk himayesinde olduğunu bilmelisiniz. Dolayısıyla başvuru sonucunuzun kararı ile aracı kurumun hiçbir ilgisi yoktur. Aracı kurumun bu noktadaki faydası, tek başınıza gerçekleştirebileceğiniz bir başvurudan doğabilecek yanlışlıkların önüne geçmek olacaktır. Bu doğrultuda tıpkı başvuru sonucu gibi başvurunun ne kadar sürenin sonunda yanıtlanacağı da konsolosluğa bağlıdır. 

Konsoloslukların yoğunluklarına ve inisiyatiflerine bağlı olarak bu süre değişse de totalde gözlemlenen yanıt süresi ortalama olarak 7 – 14 iş günüdür. Yine de seyahatlerinizin aksamaması adına, seyahat sürenizden en az 3 hafta önce başvuru yapmanız faydalı olacaktır.

Belarus Multi Vize Ücreti

Belarus multi vize ücreti de yine konsolosluğun inisiyatifinde olan ve yıllara, seyahat süresine, amacına ve giriş sayısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilen harç bedelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Aşağıdaki tablo üzerinden bu fiyatları inceleyebilirsiniz. Yine de bu rakamların aslından farklı olabileceğini unutmamalısınız. Güncel ve kesin rakamlar için ise bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  0-8 Yaş 8-14 Yaş +14 Yaş
Çok Girişli Vize Ücreti 120 Euro 120 Euro 260 Euro
Seyahat Sağlık Sigortası Süresine Göre
VIP Hizmet Bedeli 120 Euro 120 Euro 120 Euro

Belarus ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Belarus için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp