Belarus Büyükelçiliği Ankara

Belarus Büyükelçiliği Ankara

Ankara Belarus Büyükelçiliği hizmet bölgeleri, görevleri, çalışma saatleri gibi konularda bilgi vermeyi amaçladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Ankara ve Ankara çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Belarus vizesi başvurularınızı Belarus Büyükelçiliği’ne yapmanız gerekecektir. Belarus Büyükelçiliği, Belarus vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Belarus vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.

Belarus Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Belarus vize işlemleri için, Türkiye’de ikamet eden Belarus vatandaşları ise büyükelçilik işlemleri için Belarus Ankara Büyükelçiliğine başvuru yapabilirler. Ankara ve çevre illerinde ikamet etmekte olan kişiler başvurularını Büyükelçiliğe gerçekleştirmektedir. Kurumumuzdan alınan başvuru desteği sayesinde işlemlerin en doğru şekilde gerçekleştirilerek evrakların eksiksiz bir şekilde bir araya getirilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede değerlendirme aşamasında olumsuzluğa neden olabilecek durumların önüne geçilmektedir.

Belarus Ankara Büyükelçiliği Vize Başvurusu

Belarus Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu

Belarus vizesi için vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı ve başvuru esnasında ibraz edilmelidir. Kurum olarak vize başvuru formunun uygun şekilde doldurulması konusunda danışmanlık desteği verdiğimizi hatırlatmak isteriz.

Belarus Büyükelçiliği Turistik Vize Dilekçe Örneği

Belarus Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği turistik vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

Belarus Büyükelçiliği Ticari Vize Dilekçe Örneği

Belarus Büyükelçiliği’ne vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

Belarus Büyükelçiliği Ankara Tatil Günleri

1-2 Ocak

Yeni Yıl

7 Ocak

Ortodoks Noeli

8 Mart

Kadınlar Günü

16Nisan

Paskalya

23 Nisan

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (sadece Ankara)

24 Nisan

Paskalya

1-2 Mayıs

Emek ve Dayanışma Günü

9 Mayıs

Zafer Günü

19 Mayıs

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

3 Temmuz

Bağımsızlık Günü

15 Temmuz

Milli Birlik ve Demokrasi Günü

30 Ağustos

Zafer Bayramı

7 Ekim

Ekim Devrimi Günü

29 Ekim

Cumhuriyet Bayramı

25 Aralık

Noel

Belarus Ankara Büyükelçiliği Türkiye ve Belarus resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.Söz konusu günler takip edilerek başvurunun bu tarihlere denk gelmeyecek şekilde gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir.

Belarus Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Ankara Belarus Ankara Büyükelçiliği Adres: Abidin Daver Sokağı, No.17, Çankaya, Ankara

Belarus Büyükelçiliği Bağlı Bulunduğu İlçe :İlçe / Semt: Çankaya

Belarus Büyükelçiliği:Posta Kodu: 06550

Belarus Ankara Büyükelçiliği hakkında bilgi verdiğimiz sayfamızın tarafınıza yardımcı olmasını umarız. Belarus vize işlemleri sırasında kurumumuzdan danışmanlık desteği talep etmek için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Temsilcilerimiz ile görüşmek için ikamet adresinize en yakın bölgede bulunan ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Başvuru işlemlerini başlatmak için şahsen bulunma şartı aranmaması nedeniyle telefon numaralarımızı ya da [email protected] e-posta adresimiz de kullanabilirsiniz.

Belarus ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Belarus için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp