Ticari Vize

Ticari Vize

Angola ticari vizesi başvurusu turistik vize işlemlerinden farklı prosedürle yürütülmektedir. Ticari vizeye başvuru yapacak başvuru sahiplerinin davetiye ve sabıka kaydını da dosyalarına eklemeleri gerekmektedir. Angola vize randevusu aldıktan sonra biyometrik tarama işlemleri için Angola Ankara Büyükeliçiği ya da Angola Ankra Başkonsolosluğu'na gidilmelidir.

Angola vizesi için gereken evraklar vize kategorisi ve süresine göre göre değişebilmektedir. Angola vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayabilirsiniz. Vize Merkezi ofislerimiz Angola vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Angola vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Angola Ticari ve Çalışma vizesi

Angola çalışma vizesi başvuru yapıldıktan sonraki 60 gün içinde kullanılmalıdır. Aksi takdirde iptali söz konusudur. Angola ticari vizesi alındığı tarihten sonraki ilk 12 ay için geçerlidir ve yeni çalışma yılı için bir defa tek uzatılabilmektedir. Bundan sonra yeni vize başvuru yapmak zorundasınız.

Angola ticari vizesi çoklu giriş ve çıkış sunar. Angola ticari vizesi vize sahibine Angola’da oturum hakkı tanımaz. Bunun için oturum izni almalısınız. Ticari vize ile aile üyeleriniz geçici bir süre için sizinle kalabilir. Ticari vizeniz olumlu sonuçlanmadıkça bilet vs. gibi yerlere para ödememenizde yarar vardır.

Angola ticari vizesi diğer vize türlerinden farklı olduğu için vize çıkış süresi bazen 20 güne kadar da çıkabilir. İşlemlerinizi buna göre yapmanızda fayda vardır. Bu sebeple Angola vize başvurularınızı mümkün olan en erken tarihte almanız son derece faydalıdır.

Angola ticari vizesi için gerekli evraklar

Şahsi Evraklar:

 • Pasaport (En az 18 aylık geçerliliği ve 6 boş sayfası bulunmalıdır.
 • Başvuru formu (eksiksiz doldurulmalıdır.)
 • 2 adet fotoğraf (Beyaz arka fonlu, 3,5 4,5 ölçülerinde)
 • Yabancı uyruklu vatandaşlar için resmi oturum belgesi (En az 6 ay geçerli, orjinali ve fotokopisi)
 • Sarı humma aşı kartı (Orjinali ve geçerliliğini gösteren sayfanın fotokopisi A4 kağıda basılmalıdır)
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Şirket Evrakları:

 • irket evrakları: Güncel (son 3 aylık) faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Şirket yazısı (Şirketin antetli kağıdına Angola Büyükelçiliği'ne hitaben İngilizce olarak kaleme alınması gereken vize talep dilekçesi kaşeli ve ıslak imzalı olarak hazırlanmalıdır. Dilekçede gidiş amacı detaylı olarak belirtilmelidir)
 • Varsa şirket banka hesap özeti (son 3 aylık en az 5000 TL bakiyesi olan kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri birlikte)

Angola'dan İstenilen Evraklar:

 • Angola’da faaliyet gösteren firma ya da kurumdaki yetkili bir kişi tarafından düzenlenen ticari davetiye İngilizce kabul edilmektedir.
 • Davetiye gönderen Angola şirket yetkilisinin kimlik fotokopisi
 • Angola şirketinin ticaret sicil gazete fotokopisi (DIARIO DA REPUBLICA)

Not:Angola’da faaliyet gösteren firma ya da kurumdaki yetkili bir kişi tarafından düzenlenen ticari davetiyenin Angola'daki firma tarafından Ankara Angola Büyükelçiliği'ne mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. Angola vize işlemlerinde parmak izi işlemi bulunmaktadır.

Geri kalan evrak listesini Angola vize uzmanımızı 0212 970 05 04 numaralı telefonu arayarak ücretsiz temin edebilirsiniz.

Angola ticari vizesine dair bilmek istediğiniz başka bir durum olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin.

Angola ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Angola için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp