Diyarbakır

Telefon

+902129700504

Angola Vize Merkezi, Diyarbakır

Vize Merkezi Diyarbakır ofisimize hoş geldiniz. 
Angola için vize başvurularını Diyarbakır ve çevre illerinden gerçekleştirecek vatandaşlarımıza uygun olarak hazırladığımız sayfamızın devamında vize sürecine dair bilmeniz gerekenlere ulaşabilirsiniz. Angola vizesine dair oluşabilecek sorularınızı konu başlıklarına ayırarak detaylı bir şekilde açıkladık. Vize başvurunuzu Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile birlikte gerçekleştirebilir başvuru işlemleriniz tamamlanana kadar takibini sürdürebilirsiniz.

Angola vizesine dair detaylı bilgi almak isterseniz +90 (212) 970 05 04 numaralı telefonumuz ve [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilir ya da Diyarbakır ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Angola İçin Vize Almak Gerekir mi?

Angola sınırları içerisine seyahat planı herkes vize sahibi olmak durumundadır. Pasaport türlerinden herhangi birine sahip olarak vize başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işlemleriniz tamamlanana kadar geçen süreci kurumumuz ile iletişim kurarak takip edebilirsiniz. 

Angola Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Angola vizesi için hazırlamanız gereken evraklar aşağıda belirtildiği gibidir. Detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Pasaport (Geçerlilik süresi en az 9 ay olacak ve 2 boş sayfa olacak şekilde)
 • Angola Vize Başvuru Formu
 • Renkli Pasaport fotokopisi
 • Sarı humma aşı kartı aslı ve geçerlilik tarihini gösteren sayfanın renkli fotokopisi
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Maddi Gelir Beyanları ve Banka Hesap Dökümleri
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Otel-uçak rezervasyonu
 • Angola Ticari vize başvurusu için, davet eden firma tarafından hazırlanmış resmi davetiye ve davetiye imzalayan kişinin kimlik fotokopisi

Angola Seyahati İçin Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Angola için gerçekleştirilen vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi sadece Ankara’da sınırlarında yer alan Angola Büyükelçiliği’ne aittir. Angola vatandaşlığına geçiş yapmak istemeniz durumunda konsolosluğa şahsen başvurunuz gerektiğini bildiririz. Angola vize işlemlerinizi büyükelçiliğe şahsen başvurarak ya da büyükelçiliğin yetkilendirdiği kurumlar ile iletişime geçerek gerçekleştirilir. Angola vize başvurunuzu Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile birlikte başlatarak işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Başvuru işlemleriniz sonuçlandığında büyükelçilikten pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınır ve şahsınıza ulaştırılır. 

Angola Vize Başvuru Formu

Angola vize başvurusu işlemleriniz sırasında doldurmanız gereken vize başvuru formu vize değerlendirmesinde oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Başvuru formunu tutarlı ve doğru bilgiler ile doldurmanız başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmaması açısından oldukça önemlidir. Angola vize başvuru formunu İngilizce, Portekizce ve Türkçe dil seçeneklerinden birini tercih ederek doldurabilirsiniz. Vize başvuru formunu büyük harflerle, anlaşılır ve tutarlı bilgiler ekseninde doldurmanız gerektiğini bildiririz. Angola vizesi için vize başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi Diyarbakır ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Angola Vize Ücret Detayları

Angola için belirlenen vize ücretleri vize türüne ve seyahat süresine değişiklik gösterebilmektedir. Angola vize ücret detayına dair merak ettiklerinize Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Angola vize başvurunuz sırasında vize ücretini ödeyerek sahip olacağınız dekont diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır.

Angola Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Angola için belirlenen başvuru sonuçlanma süresi 5-15 iş günüdür. Eksik evrak teslim edilerek yapılan başvuruların sonuçlanma gün sayısı değişiklik göstermekle birlikte vize reddi alarak olumsuz sonuçlanabilir. Resmi tatiller dışında genellikle belirtmiş olan gün sayısı içerisinde başvuru değerlendirme süreci tamamlanmış olmaktadır. Türkiye’den Angola için yabancı pasaport ile gerçekleştirilen vize başvurularının sonuçlanma süreci tahmin edilenden uzun sürebilir. Angola vize başvurunuzu Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek süreci kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. 

Angola Ticari Vize ve Çalışma Vizesi

Angola ticari seyahatleri için başvurulan ticari vize çoklu giriş doğrultusunda ve 12 ay süreli olarak verilmektedir. Ticari vize oturum izni sunan bir vize türü olmaması sebebiyle oturum iznine ihtiyacınız olduğunda ayrı bir başvuru yapmanız gerekmektedir. Ticari vizenin bir defa uzatılma hakkına sahip olduğunu bildiririz. 
Angola çalışma vizesi 60 gün geçerliliği olan bir vize türüdür ve kullanılmadığı takdirde iptalinin söz konusu olduğunu bildiririz.

Angola Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Angola ticari vize için başvuruda bulunacak vatandaşlarımızın hazırlaması gereken evraklar aşağıdaki gibidir. Ticari vize gerekli evrakları konusunda detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile görüşebilirsiniz.

 • Pasaport (En az 18 aylık geçerliliği ve 6 boş sayfası bulunmalıdır.)
 • Başvuru formu 
 • 3 adet biyometrik fotoğraf 
 • İş Sözleşmesi belgesi (Tarihi, şirket bilgisi, adresi ve imzası bulunmalıdır.)
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Davet mektubu (Portekizce yazılmış olarak ve Angola devletine kayıtlı bir şirketten gelmesi gerekmektedir.)

Angola Vize Reddi İle Sonuçlanan Başvurularda Ne Yapılmalıdır?

Angola vize başvurunuz vize reddi ile sonuçlanabilir. Konsoloslukların vize ret nedenlerini açıklamak gibi bir zorunlulukla bulunmamaktadır. Angola vize başvurunuz olumsuz sonuçlanır ve nedeni size belirtilse bu nedeni ortadan kaldırarak yeniden başvurunuzu gerçekleştirebilir ya da konsolosluğa itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Angola vize başvuru işlemlerinde herhangi bir olumsuz sonuç ile karşılaşmamak adına Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz aracılığı ile en doğru şekilde gerçekleştirebileceğinizi bildiririz.

Angola Seyahatiniz Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Angola vize başvurunuz sırasında sizden istenen evraklar arasında aşı kartı bulunmaktadır. Aşı kartına sarı humma aşısı yaptırarak sahip olabilirsiniz. Angola seyahat boyunca aşı kartınızı yanınızdan ayırmamanız oldukça önemlidir. 
 • Angola vize başvurunuz öncesinde pasaport geçerlilik tarihinin en az 9 olduğuna ve pasaportunuzda 2 sayfanın boş olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
 • Vize işlemleriniz ve Angola sınırlarına giriş-çıkış anlarınızda sorun yaşamamak adına pasaportunuzun herhangi bir şekilde deforme olmamış olması dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. 

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp