Çorlu

Telefon

+902129700504

Angola Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Vize Merkezi Çorlu ofisimize hoş geldiniz.
Angola için gerekli olan vize sürecini Çorlu ve çevre illerinden tamamlayacak olan vatandaşlarımıza yönelik hazırladığımız sayfamızı okumaya devam ederek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Angola vize başvurunuzu Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile birlikte yürütebilir ve sonuçlanana kadar olan süreci kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Detaylı bilgilendirme için +90 (212) 970 05 04 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak kurumumuz ile iletişime geçebilir ya da Çorlu ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Angola İçin Vize Almak Gerekir mi?

Angola’ya seyahat planı olan tüm vatandaşlarımızın Angola vizesine sahip olması gerekmektedir. Sahip olduğunuz pasaport türüne bakılmaksızın başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile kolaylıkla gerçekletirebildiğinizi bildiririz. Angola vize başvuru işlemlerinizi sonuçlandığı sürece kadar kurumumuz ile iletişime geçerek rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Angola Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Angola vize başvurunuz sırasında hazırlanmanız istenen evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. Gerekli evraklar konusunda detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Pasaport (Geçerlilik süresi en az 9 ay olacak ve 2 boş sayfa olacak şekilde)
 • Angola Vize Başvuru Formu
 • Renkli Pasaport fotokopisi
 • Sarı humma aşı kartı aslı ve geçerlilik tarihini gösteren sayfanın renkli fotokopisi
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Maddi Gelir Beyanları ve Banka Hesap Dökümleri
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Otel ve uçak rezervasyonları
 • Angola Ticari vize başvurusu için, davet eden firma tarafından hazırlanmış resmi davetiye ve davetiye imzalayan kişinin kimlik fotokopisi

Angola Seyahati İçin Vize Başvuruları Nereye Yapılır?

Angola sınırlarına seyahat edebilme amacı ile yapılan vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi ülkemizde yalnızca Ankara’da bulunan Angola Büyükelçiliği’ne aittir. Angola vatandaşlığına geçiş yapmak isteyen vatandaşlarımızın şahsen konsolosluğa başvurması gerekmektedir. Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile birlikte Angola vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Angola vize işlemleriniz sonuçlandıktan sonra pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınır ve şahsınıza iade edilir.

Angola Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formu Angola vize değerlendirmeniz sırasında önemli rol oynamaktadır. Başvuru formu sizi tanımaya yönelik hazırlanmış sorulardan oluşan resmi bir formdur. Bu nedenle doğru bilgilerle ve tutarlılık esasına dayalı olarak doldurulmuş olması oldukça önemlidir. Aksi takdirde vize değerlendirmesinin olumsuz sonuçlanacağını bilmeniz gerekmektedir. Angola vize başvuru formunu Türkçe, İngilizce ve Portekiz dillerinden biri ile doldurma seçeneğiniz bulunmaktadır. Vize başvuru formunu olabildiğince anlaşılır, okunaklı, büyük harfler kullanarak doldurmanız gerekmektedir. Angola vize başvuru formu doldurulması sırasında Vize Merkezi Çorlu ofisimizden danışmanlık hizmeti alabiliyor olduğunuzu bildiririz.

Angola Vize Ücret Detayları

Angola için belirlenen vize ücretleri vize türüne ve seyahat süresine göre değişmektedir. Güncel Angola vize ücret detaylarına Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize ücretleri başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde iade edilmez. Vize ücretini ödemiş olmanıza dair verilen ücret dekontu diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulur. Angola son belirlenen vize ücretlerini Vize Merkezi Çorlu ofisimizi arayarak öğrenmeniz mümkündür.

Angola Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Angola vize başvurularının sonuçlanma süreleri 5-15 iş günü olarak belirlenmiştir. Eksik evrak teslim ederek gerçekleştirilen başvurular vize sonuçlanma sürecinde gün kaybına ve vize reddine neden olabilmektedir. Angola Büyükelçiliği’ne Türkiye’den yabancı pasaport ile yapılan başvuruların açıklanma sürecinde değişiklik meydana gelebilir. Resmi tatiller dışında başvurular genellikle belirlenen süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Angola vize başvurularınızı Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek başvuru sürecini prosedüre uygun şekilde tamamlayabilirsiniz.

Angola Ticari Vize ve Çalışma Vizesi

Angola ticari vizesi çoklu giriş doğrultusunda ve 12 ay süreli olarak verilir. Ticari vize oturum izni sunan bir vize türü olması sebebiyle oturum iznine sahip olmanız gereken durumlarda ayrı bir başvuru yapmanız gerekmektedir. Ticari vizenin yalnızca bir defaya mahsus olarak uzatılma hakkına sahip olduğunu bildiririz.

Angola çalışma vizesi 60 gün geçerliliği olan bir vize türüdür ve kullanılmadığında iptali söz konusudur.

Angola Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Angola’ya ticaret sebebi ile seyahat edecek vatandaşlarımızın sahip olması gereken ticari vize için gerekli evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. Ticari vizenin gerekli evrakları konusunda detaylı bilgi almak isterseniz Vize Merkez Çorlu ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Pasaport (En az 18 aylık geçerliliği ve 6 boş sayfası bulunmalıdır.)
 • Başvuru formu
 • 3 adet biyometrik fotoğraf
 • İş Sözleşmesi belgesi (Tarihi, şirket bilgisi, adresi ve imzası bulunmalıdır.)
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Davet mektubu (Portekizce yazılmış olarak ve Angola devletine kayıtlı bir şirketten gelmesi gerekmektedir.)

Angola Vize Reddi İle Sonuçlanan Başvurularda Ne Yapılmalıdır?

Angola seyahatiniz doğrultusunda yapmış olduğunuz vize başvurunuz ret ile sonuçlabilir. Konsoloslukların her zaman vize reddi nedenlerini açıklamak gibi bir zorunlulukları bulunmamaktadır. Vize başvurunuz ret ile sonuçlandığında sebebi size belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak Andora için tekrardan vize başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize başvurularında en sık rastlanan vize reddi nedeni başvuruların eksik evrak teslim edilerek yapılmasıdır. Angola vizesine en kolay ve rahat yoldan sahip olmak istemeniz halinde başvurularınızı Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

Angola Seyahatiniz Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Angola vize başvurunuz öncesinde pasaport geçerlilik süresinin en az 9 ay olmasına ve pasaportunuz içerisinde boş iki sayfa olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Angola sınırlarına giriş-çıkış anlarında ve vize işlemlerinde sorun yaşamamanız adına pasaportunuzun deforme olmamış olmasına özen göstermelisiniz.
 • Vize başvurunuz için gerekli evraklar arasında aşı kartı yer almaktadır. Bu karta sarı humma aşısı yaptırarak sahip olabilirsiniz. Angola seyahat süreniz boyunca aşı kartını yanınızdan ayırmamanız oldukça önemlidir.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp