Angola Vize Merkezi Web Sayfasına Hoş geldiniz. Angola vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman Vize Merkezidir.

Angola Vizesi

Angola Vize Başvurunuzu Vize Merkezi Güvencesiyle Yapın!

Vize Merkezi, Angola Vizesi için işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz vizenizi almanızda eksiksiz evrak toplama, başvuru formu doldurma, dilekçe hazırlama ve randevu alma aşamalarında profesyonel bir danışmanlık rolü üstlenir. Vize Merkezi Afrika Departmanımız tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla evraklarınızı Konsoloslukların talep ettiği biçimde hazırlayıp, prosedürlere uygun şekilde sunarak en hızlı şekilde sonuçlanması için hizmet verir.

Vize başvurunuzda ihtiyacınız olabilecek her şeyi sayfamızda bulabilirsiniz. Angola Vizesi hakkında daha detaylı bilgi için +90 (212) 970 05 04 numaralı hattımızdan bize ulaşabilir veya afrika@vizemerkezi.com e-mail adresimiz üzerinden talep ve sorularınızı yazılı olarak iletebilirsiniz.

Umuma mahsus bordo pasaport, yeşil pasaport, diplomatik ve hizmet pasaportu sahibi Türkiye vatandaşları Angola seyahatleri için vize almaları zorunludur. Angola’nın sınırda vize uygulaması bulunmadığından Angola vizeleri Türkiye'den alınarak seyahat edilmelidir. Angola vize işlemlerinde kullanacak pasaportun geçerlilik süresi en az 6 ay olmalı ve seyahatlerinin bitim tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Ayrıca vize başvurusu esnasında vize onayı için pasaportta 2 boş sayfanın olması zorunludur. Angola vize başvuruları 5 ila 15 iş günü içerisinde sonuçlandığı için Angola'ya seyahat etmek isteyen şahıslar, seyahat etmeyi planladıkları tarihten en az 15 gün öncesinden başvuru yapmalıdırlar.

Angola Hakkında

Angola, Afrika kıtasının güneybatı bölümünde yer alan bir ülkedir. Güneyde Namibya, kuzeydoğuda Demokratik Kongo Cumhuriyeti, doğuda Zambiya ile komşu olan ülkenin batısında Atlas Okyanusu yer almaktadır. 'Afrika'nın saklı mücevheri' olarak anılan petrol üretimi ve ihracatında Afrika'daki en büyük ikinci ülke konumundadır. Doğal güzellikleri ile dikkat çeken ülke turizm sektöründe de gelişerek ekonomisini çeşitlendirmeyi amaçlıyor.

Yaklaşık 22 milyon nüfusa sahiplik yapan Angola, 1975 yılında Portekiz’den bağımsızlığını kazanarak kuruldu. Başkenti Luanda olan Angola’da resmi dil Portekizce iken Para Birimi olarak Kwanza kullanılır. Angola’yı ziyaretiniz sırasında Amerikan Doları kullanmanız mümkün. Ülke genelinde kredi kartı kullanımı yok denecek kadar azdır. Havaalanı veya bankalarda ülke para birimini satın alabilirsiniz.

Angola Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmamaktadır. Bu nedenle Angola’ya seyahat gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşları vize başvurusu yapmalıdır. Angola Cumhuriyeti’nin pasaport ayrımı olmadığından Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin seyahatleri öncesi vize alması gerekmektedir. Ayrıca Angola’nın sınırda vize uygulaması bulunmadığından Angola vizeleri Türkiye'den alınarak seyahat edilmelidir.

angola vize türleri

Angola Vizesi Nasıl Alınır?

Angola vize işlemlerini değerlendirme ve karar verme yetkisi sadece Ankara’daki Angola Büyükelçiliği’ndedir. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Angola vize başvurusu büyükelçiliğe şahsi olarak ya da büyükelçiliğin yetkilendirdiği kurumlar aracılığıyla yapılabilmektedir. Angola vize işlemleriyle ilgili hizmet veren kurumlardan biri de Vize Merkezidir. İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne, Tekirdağ, Bursa, Antalya, Gaziantep, Bodrum ve Adana’da da ofisleri bulunan Vize Merkezi'ne Angola vizesine başvuru yapmak için gerekli evraklarınızı hazırlayıp kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz.

Vize uzmanlarımız, evraklarınızın kontrolünü yapıp eğer varsa eksik evraklarla ilgili sizi bilgilendireceklerdir. Vize Merkezi vize uzmanları evraklarınızı tamamladıktan sonra başvurunuzu sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan gerçekleştirmektedirler. Vizeniz onaylandıktan sonra pasaportunuz Angola Büyükelçiliği’nden teslim alınıp tarafınıza ulaştırılacaktır. Vize Merkezi Angola yetkilimizle iletişime geçip 2019 güncel evrak listesini ve vize prosedürlerini öğrenmek için +90 (212) 970 05 04 numaralı hattımızı arayabilirsiniz.

Angola Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Angola Konsolosluğuna yaptığınız Angola vizesi başvurusu sonucu Angola seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 5-15 iş günü içerisinde Angola vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Türkiye’den yabancı pasaportlarla yapılan başvurularda da başvuru değerlendirme süresi uzayabilmektedir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucu alınmaktadır.

Vize Merkezi Personel

Angola ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Angola vizesi hakkında Y.A. 23/04/19, 14:38
Angola Vizesi İçin Gerekli Evraklar nelerdir?Sarı humma aşısı olmam gerekiyor mu?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Angola vizesi hakkında G.A 18/02/19, 09:51
Merhaba,
İş ile ilgili 1 haftalığına Angola'ya seyahat etmek istiyorum ücretli çalışanım.Vize işlemleri ile alakalı yapmam gereken işlemler ve hazırlanması gereken evraklar ile alakalı yardımlarınızı rica ederim.İyi Çalımalar.
Cevabı Görüntüle
Whatsapp