Angola Vize Merkezi Web Sayfasına Hoş geldiniz. Angola vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman Vize Merkezidir.

Angola Vizesi

Angola Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi Angola vize hizmetlerini en uzman kadrosuyla profesyonel bir Angola danışmanlık vizesi veren bir firmadan çok daha fazla bir özelliğe sahiptir. Angola vizesi için Vize Merkezi Angola vizesi işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz Angola vizenizi almanızda profesyonel bir danışmanlık rolü üstlenir. Vize Merkezi Angola vizesi bölümü tecrübeli ve güvenilir ekibiyle evraklarınızı en iyi sunulacak biçimde hazırlar ve prosedürlere göre sunarak en kısa zamanda sonuçlanması için elinden gelenin en iyisini yapar. Daha çok ve detaylı bilgi almayı düşünürseniz Vize Merkezi ofislerimizi arayabilir Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret ederek de bu bilgilerden faydalanabilirsiniz. Angola Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derledik ve düzenleyip burada bir arada sunduk.

Yani umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Angola vizesine başvurduğunuzda başvurunuz kabul edildiği takdirde 60 gün içinde ülkeyi ziyaret etmelisiniz. 60 günün sonunda vize hakkınız iptal olur. Yeni vize başvurusu yapmak zorunda kalırsınız. Angola vizesi 30 günlük süre için verilir. 30 günlük sürelerden fazla zaman alan vizeler ticari vize olarak değerlendirildiği için ya yeniden vize başvuru yapmalısınız ya da daha uzun süre kalacağınız vize bölümlerinden başvuru yapmalısınız. Daha fazla ve ayrıntılı bilgi için Vize Merkezi ofislerimizi arayabilirsiniz.

Angola vizesi için gerekli belgeler ise şu şekildedir:

 • Angola vizesi başvuru formu
 • En az 2 sayfası boş ve 6 aydan uzun süre geçerliliği olan pasaport
 • Başvuru mektubu ve dilekçesi (Vize istek nedenini açıklama zorunluluğu var)
 • Angola’da kaldığı süre boyunca yeterli para bulundurması
 • Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri
 • Çalışanlar için işyeri izin belgesi
 • Öğrenciler için okullarından verilmiş izin ve öğrenci belgesi
 • Kimlik fotokopisi (renkli)
 • 18 yaşın altındakiler için ebeveynlerinden alınmış izin mektubu.
 • Aşı kimlik kartı
 • Banka vize ödendi dekontu (Finansbank)

Not: Vize iptali durumunda ücret geri ödeneği bulunmamaktadır.

Angola vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Angola vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Angola vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır. Örneğin pasaportunuzun süresi beş yıl ama Angola vize izniniz üç hafta ise Angola’da maksimum üç hafta kalabileceksiniz. Vize izin süreleri pasaport izin sürelerinin altında olmak mecburiyetindedir. Bu sebeple pasaport sürenizin uzun olması önem arz etmektedir.

Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Angola yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Angola Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Angola Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Angola Konsolosluğuna yaptığınız Angola vizesi başvurusu sonucu Angola seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 5 iş günü içerisinde Angola vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Angola vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Angola vizesine başvuru yapmışsanız Angola vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Angola Vize Ücretleri

Angola vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Angola devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Angola vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Angola vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.
Yine de burada bilinmesi gereken bir başka durum da; Angola vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Angola vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Angola vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Angola vize ücretleri Angola turistik vize, Angola öğrenci vizesi, Angola aile vizesi, Angola ticari vize, Angola yatırımcı vizesi, Angola konsolosluk çalışanları vizesi, Angola basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Angola göçmenlik, Angola aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Angola vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Angola vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Angola vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Angola vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Angola vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Angola Vizesi Başvuru Formu

Angola vize başvuru formu Angola Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Angola vizesi alınmasında gereklidir. Angola vizesi başvuru formu Angola Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi yadsınamaz. Ayrıca Angola Konsolosluğunda Angola vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Angola vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Angola vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Angola vizesi başvuru formu Portekizce – Türkçe ya da İngilizce – Türkçe seçeneklerini barındırır.

Angola vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Soru kısmındaki sorular çoğunlukla Angola seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi durumları öğrenmek amaçlı olduğundan bunları elinizden geldiğince doğru bir şekilde doldurmalısınız. Angola vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında yarar görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Angola vizesi başvuru formuna dilerseniz vize merkezi birimlerimizde ulaşabilirsiniz. Angola vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Angola vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

Angola ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
B. Torun 18/02/19, 10:23
Angola vizesi parmak izi verdikten sonra işlem tamamlanma süresi ne kadardır.Kolay gelsin
Cevabı Görüntüle
A. Eymen 16/02/19, 11:02
Sayın yetkili
Angola'ya ticari amaçlı bir seyahat gerçekleştireceğim. Bu seyahat için gerekli olan evrakları hazırlamaya başladım fakat Angola vize ücretini ve nereye yatırılacağını bilmiyorum.
Telefon