Angola Vatandaşlığı

Angola Vatandaşlığı

Angola vizesi ve vatandaşlık prosedürü birbirinden oldukça farklı prosedüre sahiptir. Angola vatandaşlık başvurusu için gerekçeniz Angola Devleti tarafından belirlenmiş sebeplerden biri olmalıdır. Vize Merkezi ofislerimiz Angola vatandaşlığı konusunda başvuru hizmeti vermemektedir. Angola vize işlemleri için ise ilgili sayfamızı inceleyebilirsiniz. Vatandaşlık başvurunuz için ise Angola Büyükelçiliği sayfasını ziyaret ederek koşullarınızı kontrol edebilirsiniz.

Angola vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Angola vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Angola Vatandaşlık

2005 yılında yeniden düzenlenen Angola vatandaşlık yasalarında göre Angola vatandaşı olma şartlarında bir takım değişiklikler olmuştur. Bir yabancı Angola vatandaşı olduğunda ya da çifte vatandaşlık aldığında Angola’daki vatandaşların sahip olduğu hak ve sorumlulukları da beraberinde alır.

Vatandaşlık için bilimci, yatırımcı gibi kısımlardan başvuru yapan yetkin kimselerin vatandaşlığı nispeten daha kolaydır.

vatandaşlık hizmeti vermemekteyiz

Angola Vatandaşlığı İçin Gerekenler

  • 18 yaşından büyük olmak
  • Son 10 yıldır Angola’daki oturum izinlerini kullanabilmiş biri olmak
  • Başvuru sahiplerinin Angola toplumuna uyacağına dair beyannamelerde bulunmak
  • Gelirlerinin Angola’da kendilerine yeteceğine dair gelir belgelerini sunmak
  • Portekizce dilini ve en kötü ihtimalle İngilizceyi bilmek
  • Angola ulusundan biri ile evlenmiş olmak (bu şart en kolay olanıdır)
  • Angola’da oturum iznine sahip bireylerin doğan çocukları normal şartlarda çifte vatandaş sayılır.
  • 18 yaşın altındaki bireyler bir Angola vatandaşının evlatlığı olarak geçerse vatandaş olabilir.
  • Angola için çok büyük yatırımlar yapanlar başvuru yapabilir.

Angola'da yaşayan yabancı uyruklu göçmenlerin Angola vatandaşlığına geçişlerini düzenleyen birden fazla yasa bulunmaktadır. Angola’ya geliş nedeni, oturma süresi veya oturma izni statüsü gibi kıstaslar, bir yabancının Angola vatandaşlığına geçişinde hangi yasadan yararlanabileceğinin belirlenmesi bakımından önemlidir.

Angola vatandaşlığına geçme, her şeyden önce her ülke vatandaşının kendi özgür iradesi ile karar vermesi gereken bir konudur. Angola vatandaşlığına geçilmesi halinde Angola’da seçme seçilme hakkından, Angola vatandaşlarına tanınan her türlü imtiyaz ve memur olma gibi ayrıcalıkların elde edilmesine giden bir dizi yolların açılımı sağlanmaktadır.

Uzun bir süredir kendi ana vatanı kabul ettiği toprakların sınırları içerisinde yaşayan, her türlü yaşamsal haklarını yaşadığı devletlerin kanunlarına göre belirleyen ve bu sınırlar içerisinde yaşama tutunan her bireyin kendi tercih ettiği veya sonradan farklı yollarla yaşamaya başladığı devlet sınırları içerisinde yaşama hakkı araması kanunlarla sabitlenmiştir. Angola vatandaşlığına geçmek için gereken hakların aranmasında ortak paydaların bulunması önemlidir.

Farklı amaçlarla Angola vatandaşlığına geçme yolları bulunanların ise kanunlarla belirtilen haklarını araması sonucu Angola vatandaşlığına geçmeleri için vatandaşlık haklarının bilinerek önemli unsurların bir araya getirilmesiyle oluşturulur. Angola’da belli süre yaşamış ve belli yaşam standartları oluşturulmuş bireyler için sağlanan Angola vatandaşlığı almak için gereken koşulların yerine getirilmesi ve bu koşulların tamamlanması Angola vatandaşlığının kazanılması için bu açıdan çok önem teşkil etmektedir.

 

Angola ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Angola için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp