Angola Vatandaşlığı

Angola Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Angola vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Angola vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Angola vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Angola vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Angola Vatandaşlık

2005 yılında yeniden düzenlenen Angola vatandaşlık yasalarında göre Angola vatandaşı olma şartlarında bir takım değişiklikler olmuştur. Bir yabancı Angola vatandaşı olduğunda ya da çifte vatandaşlık aldığında Angola’daki vatandaşların sahip olduğu hak ve sorumlulukları da beraberinde alır.

Vatandaşlık için bilimci, yatırımcı gibi kısımlardan başvuru yapan yetkin kimselerin vatandaşlığı nispeten daha kolaydır. Ancak genel olarak vatandaşlık için şart ve bilgiler aşağıdaki gibidir:

  1. 18 yaşından büyük olmak
  2. Son 10 yıldır Angola’daki oturum izinlerini kullanabilmiş biri olmak
  3. Başvuru sahiplerinin Angola toplumuna uyacağına dair beyannamelerde bulunmak
  4. Gelirlerinin Angola’da kendilerine yeteceğine dair gelir belgelerini sunmak
  5. Portekizce dilini ve en kötü ihtimalle İngilizceyi bilmek
  6. Angola ulusundan biri ile evlenmiş olmak (bu şart en kolay olanıdır)
  7. Angola’da oturum iznine sahip bireylerin doğan çocukları normal şartlarda çifte vatandaş sayılır.
  8. 18 yaşın altındaki bireyler bir Angola vatandaşının evlatlığı olarak geçerse vatandaş olabilir.
  9. Angola için çok büyük yatırımlar yapanlar başvuru yapabilir.

Angola'da yaşayan yabancı uyruklu göçmenlerin Angola vatandaşlığına geçişlerini düzenleyen birden fazla yasa bulunmaktadır. Angola’ya geliş nedeni, oturma süresi veya oturma izni statüsü gibi kıstaslar, bir yabancının Angola vatandaşlığına geçişinde hangi yasadan yararlanabileceğinin belirlenmesi bakımından önemlidir.

Angola vatandaşlığına geçme, her şeyden önce her ülke vatandaşının kendi özgür iradesi ile karar vermesi gereken bir konudur. Angola vatandaşlığına geçilmesi halinde Angola’da seçme seçilme hakkından, Angola vatandaşlarına tanınan her türlü imtiyaz ve memur olma gibi ayrıcalıkların elde edilmesine giden bir dizi yolların açılımı sağlanmaktadır.

Uzun bir süredir kendi ana vatanı kabul ettiği toprakların sınırları içerisinde yaşayan, her türlü yaşamsal haklarını yaşadığı devletlerin kanunlarına göre belirleyen ve bu sınırlar içerisinde yaşama tutunan her bireyin kendi tercih ettiği veya sonradan farklı yollarla yaşamaya başladığı devlet sınırları içerisinde yaşama hakkı araması kanunlarla sabitlenmiştir. Angola vatandaşlığına geçmek için gereken hakların aranmasında ortak paydaların bulunması önemlidir.

Farklı amaçlarla Angola vatandaşlığına geçme yolları bulunanların ise kanunlarla belirtilen haklarını araması sonucu Angola vatandaşlığına geçmeleri için vatandaşlık haklarının bilinerek önemli unsurların bir araya getirilmesiyle oluşturulur. Angola’da belli süre yaşamış ve belli yaşam standartları oluşturulmuş bireyler için sağlanan Angola vatandaşlığı almak için gereken koşulların yerine getirilmesi ve bu koşulların tamamlanması Angola vatandaşlığının kazanılması için bu açıdan çok önem teşkil etmektedir.

Bunlar dışında size özel bir durumunuz varsa Vize Merkezi şubelerimizi arayarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 04
destek@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 04
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 04
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 15 04
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2043
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5017
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com