Antalya

Telefon

+902129700504

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Angola Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Vize Merkezi Antalya ofisimize hoş geldiniz.
Angola seyahatleri için vize başvuru sürecini Antalya’dan gerçekleştirecek vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfamızı okuyarak gerekli bilgileri edinebilirsiniz. Angola vize prosedürlerini konu başlıklarına ayırarak anlattığımız sayfamızda sürece dair merak ettiklerinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Angola vize talebinizi Vize Merkezi Antalya ofisimiz aracılığı ile ileterek işlemlerinizin takibini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için [email protected] e-posta adresimize yazabilir ve +90 (212) 970 05 04 telefon numaramız üzerinden bizimle iletişime geçebilir ya da Antalya ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Angola İçin Vize Almak Gerekir mi?

Angola’ya seyahat planını olan tüm vatandaşlarımız vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden biri sahip olmanız halinde başvuru işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Vize Merkezi Antalya ofisimiz aracılığı ile yapacağınız başvuruları sonuçlanana kadar rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Angola Vizesi İçin Gerekli Evraklar Listesi

Angola vize başvurunuzda konsolosluğa sunmak üzere hazırlamış olmanız gereken evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçebileceğinizi bildiririz.

 • 2 adet Biyometrik fotoğraf
 • Pasaport (Geçerlilik süresi en az 9 ay olacak ve 2 boş sayfa olacak şekilde)
 • Angola Vize Başvuru Formu
 • Renkli Pasaport fotokopisi
 • Sarı humma aşı kartı aslı ve geçerlilik tarihini gösteren sayfanın renkli fotokopisi
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Maddi Gelir Beyanları ve Banka Hesap Dökümleri
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Otel ve uçak rezervasyonu detayları
 • Angola Ticari vize başvurusu için, davet eden firma tarafından hazırlanmış resmi davetiye ve davetiye imzalayan kişinin kimlik fotokopisi

Angola Seyahati İçin Vize Başvuruları Nereye Yapılır?

Angola vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi Ankara’da bulunan Angola Büyükelçiliği’ne aittir. Angola vatandaşlığına geçiş işlemleri şahsen konsolosluğa başvurmanız yolu ile gerçekleştirilir. Angola seyahatiniz için yapacağınız vize başvuruları büyükelçiliğe şahsen başvurmanız ya da büyükelçiliğin yetkilendirdiği kurumlar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile birlikte Angola vize başvuru sürecini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Başvuru işlemlerinizin sonuçlanması ile birlikte pasaportunuz büyükelçilikten teslim alınır ve şahsınıza elden ya da kargo aracılığı ile teslim edilir.

Angola Vize Başvuru Formu

Angola vize başvurusu değerlendirmeniz sırasında teslim etmiş olduğunuz vize başvuru formu önemli bir rol oynamaktadır. Angola vize başvuru formu içerisinde sizi tanımaya ve seyahat amacınızı öğrenmeye yönelik soruları barındıran resmi bir formdur. Bu nedende tutarlı, anlaşılır, büyük harflerle ve doğru bilgiler kullanılarak doldurulmuş olması oldukça önemlidir. Doğru olmayan ve tutarsız bilgiler içerdiği gözlemlenen başvuru formlarının vize reddi ile sonuçlanabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Vize başvuru formunu Türkçe, İngilizce, Portekizce dillerinden birini kullanarak doldurabilirsiniz. Angola vizesi başvuru formunun doldurulması aşamasında Vize Merkezi Antalya ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Angola Vize Ücret Detayları

Angola vizesi ücret detayları başvurulan vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Güncel Angola vize ücreti detaylarına Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek ya da ofisimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Olumsuz olarak sonuçlanan başvuruların vize ücretleri iade edilmemektedir. Angola vize ücretine ait dekont diğer gerekli evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır. Angola seyahatiniz için vize başvurularınızı Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek süreci kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Angola Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Angola vizesi için yapılan başvuruların sonuçlanma süresi ortalama 5-15 iş günüdür. Resmi tatiller haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde başvurular sonuçlanmış olmaktadır. Başvurunuz sırasında konsolosluğa eksik evrak teslim etmiş olmanız sonuçlanma süresinde gün kaybı yaşamanıza neden olabilir. Ankara’da bulunan Angola Büyükelçiliği’ne yabancı pasaport ile yapılan başvuruların sonuçlanma sürelerinde değişiklik meydana gelebilir. Angola vizesi başvuru sürecini kolaylıkla tamamlayabilmek adına işlemlerinizi Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile birlikte yürütebilirsiniz.

Angola Ticari Vize ve Çalışma Vizesi

Angola sınırları içerisine ticaret amacı ile seyahat edecek vatandaşlarımızın ticari vizesi çoklu girişli ve 12 ay süreli olarak verilmektedir. Ticari vize Angola sınırlarında oturum izni bulunduran bir vize türü değildir bu sebeple ihtiyacınız olduğunda ayrıca oturum izni almanız gerekmektedir. Ticari vize yalnızca bir defaya mahsus olarak uzatılma hakkına sahiptir daha sonraki tüm seyahat planlarınız için yeniden başvuru yapmanız gerektiğini bildiririz. Angola çalışma vizesi başvuru yapıldıktan sonraki 60 gün içerisinde kullanılması gerekli olan bir vize türüdür. Kullanılmadığı takdirde iptali söz konusu olduğunu bildiririz.

Angola Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Angola sınırları içerisine ticaret sebebi ile seyahat edecek vatandaşlarımızın ticari vize başvurusu öncesi aşağıda sıralanan evrak listesini hazırlaması gerekmektedir. Angola ticari vizesi ve gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçebileceğinizi bildiririz.

 • Pasaport (En az 18 aylık geçerliliği ve 6 boş sayfası bulunmalıdır.)
 • Başvuru formu
 • 3 adet Biyometrik fotoğraf
 • İş Sözleşmesi belgesi (Tarihi, şirket bilgisi, adresi ve imzası bulunmalıdır.)
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Davet mektubu (Portekizce yazılmış olarak ve Angola devletine kayıtlı bir şirketten gelmesi gerekmektedir.)

Angola Vize Reddi İle Sonuçlanan Başvurularda Ne Yapılmalıdır?

Angola vize başvurunuz nedeni belirtilmeksizin vize reddi ile sonuçlanabilir. Böyle bir süreç yaşarsanız ve ret alma nedeni şahsınıza belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan Angola vizesine başvurabilir ya da vize itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Angola vize başvuru sürecinde belirtilen en yoğun vize reddi neden başvurularda eksik evrak teslim edilmesidir. Başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek Angola vize başvuru sürecini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp