Angola Konsolosluğu

Angola Konsolosluğu

Angola Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Angola vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Angola vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Angola vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Angola vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Angola Konsolosluğu

Angola Konsolosluğu Angola vize işlemleri olmak üzere diğer izinleri de yasal olarak düzenleme gibi işlemleri de yapan bir konsolosluk birimidir. Angola Konsolosluğunda vize işlemlerinizi yapacaksanız öncelikle randevu alıp gitmeniz gerekir. Angola Konsolosluğu pasaport sahibi olmayan başvuru sahiplerinin vize işlemlerini gerçekleştirmez.

Angola vize işlemleri içinde istenen en önemli evraklardan biri hiç şüphe yok ki sahip olduğunuz pasaportunuzdur. Eğer bir pasaportunuz bulunmuyorsa pasaport sahibi olmanın en kısa yolu sakini olduğunuz il ya da ilçe merkezinizdeki ya da çok gerekmesi halinde başka il ya da ilçe merkezlerindeki emniyet merkezlerinde ya da polis merkezlerinde kendi şahsınız adına pasaport bölümünde başvurusunda bulunabilirsiniz.

----

Pasaport başvuruları şahsa münhasır olduğundan dolayı bu işlemleri şahsen yapmalı ve ayrıca pasaport için gerekli olan belgelerin başvuru ücretini ödenmiş bir banka dekontuyla birlikte verebilmelisiniz. Bu bağlamda ayrıca sizden hakkınızda bilgiler istenebilir ve bazı sorular sorulabilir. İşlemleriniz devam ederken parmak iziniz de alınır ve bu yüzden parmaklarınızın parmak izi olan kısımlarının yaralanmamış ya da işlemlerinizi parmak izi alımında şüpheye düşürecek, zorlaştıracak nesnelerle, boyalarla kaplı olmamasına özen göstermenizde fayda görüyoruz. Ayrıca pasaport başvurusu için biyometrik fotoğraflar da götürmeyi unutmamanız gerekir. İşlemleriniz onaylanır ve pasaportunuz olumlu cevap alırsa ondan sonra pasaportunuz sizin belirlediğiniz bir adrese teslim edilmek üzere gönderilir.

Angola Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Konsolosluğu İlkbahar Mah. Galip Erdem Cad. 616. Sokak No:16 Çankaya – Ankara adresindedir. Konsolosluk işlemleri Ankara’daki elçilik binasında yürütülmektedir. Çalışma saatleri; Pazartesi ve Salı 09:00-13:00 arasıdır. Çarşamba: Elçilik içi işlemler için kapalıdır. Perşembe ve Cuma 09:00-15:30 arasındadır. Eğer Angola Konsolosluğuna vize başvurusu yapmak istiyorsanız randevu almak zorundasınız. Ya da dilerseniz sizin adınıza Vize Merkezi olarak biz randevu alır ve Angola vizesi için gerekli olan danışmanlık hizmetini en güvenilir biçimde sizin adınıza biz yapabiliriz.

Angola vize işlemleri elçilik binasında olduğu için normal şartlar altında elçilik işlemleri için gelen kişiler de olacağı için bazen bu bina kalabalık olabilir. Bu da vize sonuçlanma süresini etkilemektedir. Ancak genel anlamda bir Angola vizesi 5 iş günü içerisinde bir sonuca varabiliyor. Buraya vize başvurusu yapmadan önce yanınızda Angola Konsolosluğunun istediği belgeleri de almalısınız. Bunlar içinde en önemlileri Angola vize başvuru formu ve orijinal pasaportunuzdur. Bunun yanında istenilen diğer belgeleri de sunmalısınız.

Ayrıca Angola Konsolosluğuna Angola vizesi için başvuruda bulunacaksanız Angola için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde fayda vardır. Angola Konsolosluğu günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir. Angola vize başvuruları Angola Konsolosluğu ve Angola Ankara Büyükelçiliği ve vize işlemleri konusunda yetki sahibi kılınmış danışmanlık hizmeti veren firmalar yapabilmektedir. Bu bağlamda sizin seçtiğiniz firmanın size Angola vizesine dair başarı getirme şansı firmanın güvenirliliği ve deneyimi ile orantılı olduğundan dolayı bizler Vize Merkezi şubeleri ve çalışanları olarak burada sizin için her şeyin en iyi bir biçimde sonuçlanabilmesi konusunda size lazım olan her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz. Angola vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz halinde kişisel olarak ya da Angola vize işlemleri için yetki almış olan danışman şirketler ile Angola vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Angola vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Angola vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyor iseniz bizi ziyaret edebilirsiniz.

Devletlerin, diğer devletlerin büyük ve ticari kentlerine, bulunulan ülkenin mülki amirleri ile temas kurma, vize işlemleri, pasaport yenileme,  temsil edilen ülke vatandaşlarının doğum, ölüm, evlilik gibi durumları ile ilgilenme, ulaşım, sağlık, eğitim ve hukuki durumlarda çözüm üretmek amacıyla kurdukları merkezlere “Konsolosluk” denilir.  Uluslararası bir hukuk devletinin diğer devletlerde konsolosluk kurmasının mecburi olmadığı ifade edilmektedir. Ancak devletler diğer devletler karşısındaki çıkarlarını ve diğer ülkelerde ikamet eden vatandaşlarının haklarını korumak amacıyla konsolosluk açarlar. Konsoloslukların açılması bulunulan ülke devletinin izni ile mümkün olmaktadır. Aynı zamanda alınan bu izin devletin isteği doğrultusunda kaldırılabilir. 

Angola Dış İşleri Bakanlığı tarafından gidilecek ülkede bulundukları şehrin mülki amirleri ile temasta bulunarak kendisi için öngörülen görevleri yerine getirmek üzere atanan kişilere “konsolos” denilmekte. Konsoloslar bulundukları şehrin büyüklüğü ve ticari niteliği temel alınarak başkonsolos, konsolos ve konsolos yardımcısı olarak hizmet vermekteler. Angola Konsolosluğu Konsolosluk çalışanları diplomatik temsilci vasfına sahip değildir. Resmi olarak diplomatik görevlere atananlar dışında kalanlara diplomatik ayrıcalık tanınmamaktadır. Ancak görevlerini yerine getirdikleri esnada bürokratik konularda ve adli kovuşturmalarda belli başlı ayrıcalıklara sahip olurlar. Konsolosluk binalarının dokunulmazlıkları vardır.

Angola Konsolosluğu’nun Görevleri

Angola Konsolosluğu, resmi bir kurum olmasının yanı sıra diplomatik yetki sahibi değildir. Türkiye’de ülkesinin menfaatlerini koruyan ve ilerleten, çeşitli resmi süreçleri idame ettiren resmi bir kurumdur. Angola Konsolosluğu’nun görevleri bazı antlaşmalar ve nizamnamelerle tasarlanmıştır. Angola Konsolosluğu’nun en genel amacı ise, Türkiye devleti içerisindeki ticari menfaatlerini korumak, geliştirmek, pasaport yenileme işlemleri, tıbbi, kanuni, eğitim alanında yardım sağlama, ulaşım bulundukları ülkelerin otoriteleri ile iletişim kurma, yurt dışında ölüm, doğum, ayrılık ve dünyevi olaylarla ilgili olmaktır.

Angola ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Angola için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp