Edirne

Telefon

+902129700504

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Angola Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Vize Merkezi Edirne ofisimize hoş geldiniz.
Angola vize başvurularını Edirne ve çevresinden yapacak olan vatandaşlarımıza yönelik hazırlamış olduğumuz sayfamızı okumaya devam ederek Angola vize sürecine dair bilmeniz gerekenlere ulaşabilirsiniz. Angola için vize başvuru kararı almanız ve başvurunuzun sonuçlanmasına kadar geçen süreci konu başlıklarına ayırarak detaylı bir şekilde açıklamış bulunmaktayız. Angola seyahatiniz için vize başvurularınızı Vize Merkezi Edirne ofisimizi ziyaret ederek başlayabilir ve kurumumuz ile iletişime geçerek vize işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak istediğiniz durumlarda Edirne ofisimizi +90 (212) 970 05 04 numaralı telefondan arayabilir ve [email protected] e-posta adresi aracılığı ile yazabilir ya da ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Angola İçin Vize Almak Gerekir mi?

Türkiye sınırları içerisinden Angola sınırlarına seyahat planı bulunan tüm vatandaşlarımızın Angola vizesine sahip olma zorunlulukları bulunmaktadır. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden birine sahip olarak Angola için vize başvurusu yapabilirsiniz. Angola için vize başvurusunda bulunacak tüm vatandaşlarımız Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek işlemlerini başlatabilirler.

Angola Vizesi İçin Gerekli Evraklar Hangileridir?

Angola vize başvurunuz öncesinde hazırlamanız gereken evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. Gerekli evraklar konusunda detaylı bilgi almak isterseniz Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Pasaport (Geçerlilik süresi en az 9 ay olacak ve 2 boş sayfa olacak şekilde)
 • Angola Vize Başvuru Formu
 • Renkli Pasaport Fotokopisi
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Maddi Gelir Beyanları ve Banka Hesap Dökümleri
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Otel-uçak rezervasyonu
 • Sarı humma aşı kartı aslı ve geçerlilik tarihini gösteren sayfanın renkli fotokopisi
 • Angola Ticari vize başvurusu için, davet eden firma tarafından hazırlanmış resmi davetiye ve davetiye imzalayan kişinin kimlik fotokopis

Angola Seyahati İçin Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Türkiye sınırlarından Angola için yapılan vize başvurularının değerlendirilmesi ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Angola Büyükelçiliğine aittir. Angola vatandaşlığına geçiş işlemleri için konsolosluğa şahsen başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Vize başvuruları direkt olarak büyükelçilikten ya da büyükelçiliğin yetkilendirdiği kurumlar aracılığı ile yapılmaktadır. Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile birlikte gerçekleştirdiğiniz başvurularınız şahsen bulunma zorunluluğu olmadan kolaylıkla tamamlanabilir. Başvuru işlemleriniz sonuçlandığı an itibariyle pasaportunuz büyükelçilikten teslim alınarak şahsınıza iade edilir.

Angola Vize Başvuru Formu

Angola vize başvuru formu sizi tanımaya yönelik sorulardan oluşan resmi bir formdur. Vize değerlendirmeleri sırasında oldukça önemli bir oynaması sebebiyle formun tutarlı ve doğru bilgiler kullanılarak doldurulmuş olması gerekmektedir. Herhangi bir eksik ya da hatalı bilgi gözlemlenen başvuru formlarının olumsuz sonuç alabileceğini bildiririz. Vize başvuru formunu büyük harflerle, anlaşılır şekilde Türkçe, İngilizce ve Portekizce dillerinden birini tercih ederek doldurmanız gerekmektedir. Angola vize başvuru formu doldurulması sırasında Vize Merkezi Edirne ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilir ve başvuru işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Angola Vize Ücret Detayları

Angola için son belirlenen güncel vize ücret detaylarına Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize ücretleri seyahat süresine ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Angola vize ücretini ödeyerek sahip olacağınız ücret dekontu diğer evraklarınızın yanına eklenerek konsolosluğa sunulmaktadır. Vize reddi ile sonuçlanan başvurularda ücret iadesi yapılmadığını bildiririz. Angola vize sürecini en sağlıklı şekilde tamamlayabilmek için başvurularınızı Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile birlikte gerçekleştirebilir ve güncel vize ücretlerine kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Angola Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Angola sınırlarına seyahat etmek için Türkiye üzerinden yapılan başvuruların açıklanma süresi ortalama 5-15 iş gününü kapsamaktadır. Başvuru açıklanma süresi başvurulan vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Angola vize başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmeniz sonuçlanma süresinde gün kaybetmenize ya da vize reddi gibi olumsuz bir sonuç ile karşılaşmanıza neden olabilir. Türkiye üzerinden yabancı pasaport ile yapılan başvuruların açıklanma süresi değişiklik gösterebilmektedir. Angola vize başvurunuzu Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile kolaylıkla gerçekleştirebilir ve süreci takip edebilirsiniz.

Angola Ticari Vize ve Çalışma Vizesi

Angola sınırları içerisinde ticaret amacı ile bulunacak vatandaşlarımızın sahip olması gereken ticari vize çoklu giriş doğrultusunda ve 12 ay süreli olarak temin edilmektedir. Ticari vize oturum izni ile birlikte verilen vize türü değildir bu sebeple oturum iznine ihtiyacınız olduğunda ayrı bir başvuru yapmanız gerektiğini bildiririz. Ticari vizenin yalnızca bir defaya mahsus uzatılma hakkı bulunmaktadır.
Angola çalışma vizesi başvuru tarihi itibariyle 60 gün geçerliliği bulunan bir vize türüdür ve kullanılmadığı takdirde iptali söz konusudur.

Angola Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar Hangileridir?

Angola sınırları içerisinde ticari nedenlerden ötürü seyahat edecek vatandaşlarımızın hazırlanması gereken evraklar aşağıda belirtildiği gibidir. Ticari vize başvurusu için gerekli evraklar konusunda detaylı bilgi almak isterseniz Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Pasaport (En az 18 aylık geçerliliği ve 6 boş sayfası bulunmalıdır.)
 • Başvuru formu
 • 3 adet biyometrik fotoğraf
 • İş Sözleşmesi belgesi (Tarihi, şirket bilgisi, adresi ve imzası bulunmalıdır.)
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Davet mektubu (Portekizce yazılmış olarak ve Angola devletine kayıtlı bir şirketten gelmesi gerekmektedir.)

Angola Vize Reddi İle Sonuçlanan Başvurularda Ne Yapılmalıdır?

Türkiye sınırları içerisinden Angola seyahatiniz için yapmış olduğunuz vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Konsolosluğun ret alma nedenini şahsınıza açıklamak gibi zorunluluğu bulunmamaktadır. Başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanmış ve vize reddi nedeni size belirtilmiş ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrar başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Eksik evrak teslim edilerek yapılan başvurular en yoğun vize reddi nedenleri arasında gösterilmektedir. Vize sürecinizi en doğru şekilde tamamlamak adına başvurularınızı Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile birlikte yürütebilirsiniz.

Angola Seyahatiniz Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Angola seyahatiniz öncesinde sarı humma aşısı yaptırmanız ve sahip olacağınız aşı kartını yanınızda taşımanız gerekmektedir. Vize başvurunuz öncesinde pasaport geçerlilik tarihinin en az 9 ay olduğuna ve 2 sayfanın boş olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Vize işlemleriniz sırasında ve Angola sınırlarına giriş-çıkış anlarında sorun yaşamamanız adına pasaportunuzun deforme olmamış olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp