Adana

Telefon

+902129700504

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Angola Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Vize Merkezi Adana ofisimize hoş geldiniz.
Angola vize başvurularınızı Vize Merkezi Adana ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek vize sürecinizi kolaylıkla tamamlayabilir ve işlemlerinizi takip edebilirsiniz. Adana ve çevre illerinden vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfamızı okumaya devam ederek Angola vizesine dair bilinmesi gerekenlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak istediğiniz durumlarda +90 (212) 970 05 04 telefon numaramızı arayabilir ve [email protected] e-posta adresimize yazabilirsiniz. Vize Merkezi Adana ofisimizi ziyaret ederek merak ettiklerinize dair detaylı bilgi alabilirsiniz.

Angola İçin Vize Almak Gerekir mi?

Angola sınırlarına seyahat planı olan tüm vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmaktadır. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden herhangi birine sahip olan tüm vatandaşlarımız Vize Merkezi Adana ofisimiz ile birlikte Angola vize başvuru işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

Angola Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Angola’ya seyahat planı olan tüm vatandaşlarımız vize başvuruları sırasında konsolosluğa sunulmak üzere aşağıda sıralanan evrakları hazırlamak durumundadır. Gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Pasaport (Geçerlilik süresi en az 9 ay olacak ve 2 boş sayfa olacak şekilde)
 • Angola Vize Başvuru Formu
 • Renkli Pasaport fotokopisi
 • Sarı humma aşı kartı aslı ve geçerlilik tarihini gösteren sayfanın renkli fotokopisi
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Maddi Gelir Beyanları ve Banka Hesap Dökümleri
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Otel ve uçak rezervasyonu
 • Angola Ticari vize başvurusu için, davet eden firma tarafından hazırlanmış resmi davetiye ve davetiye imzalayan kişinin kimlik fotokopisi

Angola Seyahati Vize Başvuruları Nereye Yapılmaktadır?

Angola vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Angola Büyükelçiliği’ne aittir. Angola vatandaşlığına geçmek istemeniz halinde konsolosluğa şahsen başvuruda bulunmanız gerekir. Angola vize başvuruları büyükelçiliğe şahsen başvurmanız ya da büyükelçiliğin yetkilendirmiş olduğu kurumlar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Angola vize başvurularınızı Vize Merkezi Adana ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek en sağlıklı süreci geçirebilirsiniz. Angola vize başvuru işlemleriniz sonuçlandığında pasaportunuz büyükelçilikten teslim alınarak şahsınıza teslim edilir.

Angola Vize Başvuru Formu

Angola vize başvuru formunu tutarlı ve doğru bilgilerle doldurmuş olmanız vize değerlendirmeleri sırasında oldukça önem arz etmektedir. Eksiz bilgi içerdiği ve bilgiler arasında tutarsızlık olduğu gözlemlenen formların vize reddine neden olabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Angola vize başvuru formunu büyük harflerle, anlaşılır ve prosedüre uygun şekilde doldurmanız gerekmektedir. Türkçe, İngilizce ve Portekizce dillerinden birini tercih ederek başvuru formunu doldurabilirsiniz. Angola vize başvuru formunun doldurulması sırasında Vize Merkezi Adana ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilir ve başvuru işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Angola Vize Ücret Detayları

Angola için son belirlenen vize ücret detaylarına Vize Merkezi Adana ofisimizi ile iletişime geçerek ya da kurumumuzu ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Angola vize ücretlerini vize türlerine ve seyahat sürelerine göre değişiklik göstermektedir. Vize ücretini ödeyerek sahip olacağınız dekont gerekli evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır. Başvuru işlemlerinizin olumsuz sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz vize ücreti şahsınıza iade edilmemektedir. Angola vizesi için gerekli olan vize başvuru ücretine ait detayları Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Angola Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Angola vizesi için başvuru sonuçlanma süresi ortalama 5-15 iş günü olarak belirlenmiştir. Resmi tatiller haricinde genellikle belirtilen tarih süresince işlemleriniz sonuçlanmış olur. Konsolosluğa eksik evrak teslim ederek yapmış olduğunuz başvurular sonuçlanma sürecinde gün kaybetmenize ya da başvurunuzun vize reddi almasına neden olmaktadır. Angola sınırları içerisine seyahat etmek için Türkiye’den yabancı pasaport ile yapılan başvuruların sonuçlanma süresinde değişiklik meydana gelebilir. Başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi Adana ofisimiz ile kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Angola Ticari Vize ve Çalışma Vizesi

Angola ticari vizesine başvuruda bulunan ve başvuru süreçleri olumlu olarak sonuçlanan vatandaşlarımızın ticari vizeleri çoklu giriş doğrultusunda ve 12 ay süreli olarak verilmektedir. Ticari vize oturum izni ile verilen bir vize türü olmaması sebebiyle oturum iznine ihtiyacınız olduğunda ayrıca başvuru yapmanız gerekmektedir. Ticari vize yalnızca bir defa uzatılma hakkına sahiptir.

Angola çalışma vizesi 60 gün geçerliliği olan ve kullanılmadığı takdirde iptali söz konusu olan bir vize türüdür.

Angola Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Angola ticari vize başvurunuz öncesinde hazırlamanız gereken evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. Ticari vize gerekli evraklar listesine dair detaylı bilgi almak isterseniz Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Pasaport (En az 18 aylık geçerliliği ve 6 boş sayfası bulunmalıdır.)
 • Başvuru formu
 • 3 adet biyometrik fotoğraf
 • İş Sözleşmesi belgesi (Tarihi, şirket bilgisi, adresi ve imzası bulunmalıdır.)
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Davet mektubu (Portekizce yazılmış olarak ve Angola devletine kayıtlı bir şirketten gelmesi gerekmektedir.)

Angola Vize Reddi İle Sonuçlanan Başvurularda Ne Yapılmalıdır?

Angola vize başvurunuz herhangi bir gerekçe sunulmadan olumsuz olarak sonuçlanabilir. Olumsuz sonuçlanan başvurularda nedeni şahsınıza belirtilirse ret nedenini ortadan kaldırarak Angola vize başvurunuzu tekrarlayabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Eksik evrak ile yapılan başvuruların en yoğun vize reddi nedeni olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Angola vize başvurunuzu prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirmek istemeniz halinde Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp