Ankara

Telefon

+902129700504

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Angola Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Vize Merkezi Ankara ofisimize hoş geldiniz.
Angola seyahatleri için vize başvurularını Ankara ve çevre illerinden gerçekleştirecek vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfamızı takip ederek bilgi sahibi olabilirsiniz. Angola vize sürecine dair merak ettiklerinize ulaşmanızı ve oluşabilecek sorularınızı yanıtlamaya çalışmış bulunmaktayız. Angola vize başvurusu nasıl yapılır, başvuru formu nasıl doldurulur, vize başvuru kaç günde sonuçlar gibi merak edilen konu başlıklarını sayfamızın devamında bulabilirsiniz. Angola vize başvurunuzu Vize Merkezi Ankara ofisimiz aracılığı ile gerçekleştirerek seyahatinizi en sağlıklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Angola vize sürecine dair detaylı bilgi almak isterseniz +90 (212) 970 05 04 telefon numaramızı kullanarak bizi arayabilir ve [email protected] e-posta adresimize yazabilir ya da Ankara ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Angola İçin Vize Almak Zorunlu mudur?

Angola için Türkiye sınırları içerisinden seyahat planı bulunan tüm vatandaşlarımız Angola vizesine sahip olmak zorundadır. Hangi pasaport türüne sahip olduğuna bakılmaksızın vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Vize başvurularınızı Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Angola Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Angola vize başvurunuz öncesinde hazırlanmanız gereken evrak listesi aşağıda sıralandığı gibidir.

 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Pasaport (Geçerlilik süresi en az 9 ay olacak ve 2 boş sayfa olacak şekilde)
 • Angola Vize Başvuru Formu
 • Renkli pasaport fotokopisi
 • Sarı humma aşı kartı aslı ve geçerlilik tarihini gösteren sayfanın renkli fotokopisi
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Maddi Gelir Beyanları ve Banka Hesap Dökümleri
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Otel ve uçak rezervasyonları
 • Angola Ticari vize başvurusu için, davet eden firma tarafından hazırlanmış resmi davetiye ve davetiye imzalayan kişinin kimlik fotokopisi

Angola Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Angola için gerçekleştirilen vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi Ankara’da bulunan Angola Büyükelçiliği’ne aittir. Angola vatandaşlığına geçmek için vatandaşlarımız direkt olarak Büyükelçiliğe başvurmak zorundadır. Ülkemiz sınırları içerisinden vize başvuruları Angola Büyükelçiliği’ne şahsen başvuruda bulunarak ya da büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş kurumlar aracılığı ile yapılmaktadır. Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile gerçekleştirdiğiniz başvuruları şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Başvuru işlemlerinizin sonuçlanması ile birlikte pasaportunuz Angola Büyükelçiliği aracılığı önce kurumumuza sonra şahsınıza teslim edilir. Güncel vize prosedürlerine dair bilgi almak isterseniz Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Angola Vize Başvuru Formu

Angola vize başvuru formu vize değerlendirmeleri sırasında önemli rol oynamaktadır. Başvuru formunun tutarlı ve doğru bilgiler ekseninde doldurulmuş olması oldukça önemlidir. Tutarsız ya da eksik bilgi içerdiği gözlemlenen formların vize reddi gibi olumsuz bir sonuç alabileceğini bildiririz. Başvuru formu içerisinde kişisel bilgileriniz, seyahat amacınız gibi sizi tanımaya yönelik sorulardan oluşan resmi bir formdur. Angola vize başvuru formunu Türkçe, İngilizce ya da Portekizce dil seçeneklerinden biri ile doldurabilirsiniz. Angola vize başvuru formu doldurulması sırasında Vize Merkezi Ankara ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilir ve başvuru işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Angola Vize Ücret Detayları

Angola için belirlenen vize ücretleri vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Angola için son belirlenen güncel vize ücret detaylarına Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize ücretleri konusunda bilmeniz gerekenler bile Angola vize başvurunuz olumsuz sonuç aldığı takdirde ödediğiniz ücretin şahsızına iade edilmiyor olmasıdır. Vize ücretini ödemeniz halinde aldığınız dekont diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır. Angola güncel vize ücret detaylarına kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabileceğinizi bildiririz.

Angola Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Angola için yapılan vize başvuruları ortalama 5-15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvurulmuş olan vize türüne göre sonuçlanma gün sayısında değişiklik meydana gelebilir. Konsolosluğa eksik evrak teslim edilerek yapılan başvurular sonuçlanma süresinde gün kaybetmenize ya da olumsuz sonuç almanıza neden olabilir. Resmi tatiller haricinde başvurularınız belirtilen süre içerisinde sonuçlanır. Vize sürecinizi en sağlıklı şekilde sonuçlandırmak için başvurularınızı Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

Angola Ticari Vize ve Çalışma Vizesi

Angola için başvurulan ticari vize çoklu giriş doğrultusunda ve 12 ay süreli olarak verilmektedir. Ticari vize oturum izni sunan bir vize türü değildir bu nedenle oturum iznine ihtiyacınız olduğu durumlarda ayrı bir başvuru yapmanız gerekmektedir. Ticari vizenin yalnızca bir defa uzatılma hakkına sahip olduğunu bildiririz.
Angola çalışma vizesi başvuru tarihi ile birlikte 60 gün geçerliliği olan bir vize türüdür ve kullanılmadığı takdirde iptali söz konusudur.

Angola Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Angola sınırları içerisinde ticari nedenlerle bulunacak vatandaşlarımızın ticari vize başvurularında hazırlaması gereken evraklar aşağıda belirtildiği gibidir. Gerekli evraklar konusunda detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Pasaport (En az 18 aylık geçerliliği ve 6 boş sayfası bulunmalıdır.)
 • Başvuru formu
 • 3 adet biyometrik fotoğraf
 • İş Sözleşmesi belgesi (Tarihi, şirket bilgisi, adresi ve imzası bulunmalıdır.)
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Davet mektubu (Portekizce yazılmış olarak ve Angola devletine kayıtlı bir şirketten gelmesi gerekmektedir.)

Angola Vize Reddi İle Sonuçlanan Başvurularda Ne Yapılır?

Angola seyahatiniz için gerçekleştirmiş olduğunuz vize başvurunuz ret ile sonuçlanabilir. Vize reddi nedenleri her zaman belirtilmeyebilir. Başvurunuz vize reddi ile sonuçlandı ve ret nedeni size belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak Angola vize başvurunuzu yenileyebilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Angola vize başvurularının en yoğun ret nedenlerinden biri konsolosluğa eksik evrak sunulmasıdır. Angola vize başvurunuzu Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek başvuru sürecini en sağlıklı şekilde tamamlayabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp