İzmir

Telefon

+902129700504

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İzmir

İzmir Vize Merkezi

Vize Merkezi İzmir ofisimize hoş geldiniz. İzmir’den, çevre il ve ilçelerinden Angola için vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımıza hazırladığımız sayfamızı okuyarak sürece dair gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Angola vize sürecine dair bilinmesi gerekenleri konu başlıklarına ayırarak ve detaylı olarak açıklayarak bilgi sahibi olmanızı amaçladık. Vize başvuru ve sonuçlanma süreci, gerekli evraklar, vize ücretleri gibi başlıkları takip ederek Angola vizesine dair güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi İzmir ofisimiz aracılığı ile Angola vize başvurunuzu gerçekleştirerek en sağlıklı şekilde süreci tamamlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için +90 (212) 970 05 04 numaralı telefondan bizi arayabilir ve [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilir ya da İzmir ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Angola İçin Vize Almak Gerekir mi?

Angola seyahatleri için vize sahibi olmak zorunludur. Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden birine sahip olan vatandaşlarımızın tümü Angola için vize işlemlerini Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek başlatabilirler. Başvuru işlemlerini başladığı andan sonuçladığı ana kadar kurumumuz ile iletişime geçerek takip edebilirsiniz.

Angola Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Angola vize başvurusunda konsolosluğun sizden istediği evraklar aşağıda belirtildiği gibidir. Gerekli evraklar konusunda detaylı bilgi almak isterseniz Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Pasaport (Geçerlilik süresi en az 9 ay olacak ve 2 boş sayfa olacak şekilde)
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf
 • Renkli Pasaport fotokopisi
 • Angola Vize Başvuru Formu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Sarı humma aşı kartı aslı ve geçerlilik tarihini gösteren sayfanın renkli fotokopisi
 • Maddi Gelir Beyanları ve Banka Hesap Dökümleri
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Angola Ticari vize başvurusu için, davet eden firma tarafından hazırlanmış resmi davetiye ve davetiye imzalayan kişinin kimlik fotokopisi
 • Otel-uçak rezervasyonu

Angola Seyahati İçin Vize Başvuruları Nereye Yapılır?

Angola sınırlarına seyahat edebilmek için yapılan vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Angola Büyükelçiliği’ne aittir. Angola vatandaşlığına geçiş işlemleri için direkt olarak konsolosluğa müracaat etmeniz gerektiğini bildiririz. Angola vize başvuruları büyükelçiliğe şahsen başvurmanız ya da büyükelçiliğin yetkilendirdiği kurumlar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Angola vize başvurunuzu Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın işlemlerin tümünü tamamlayabilirsiniz. İzmir ofisimiz ile birlikte gerçekleşen başvurular sonuçlandığında pasaportunuz Angola Büyükelçiliği’nden teslim alınarak şahsınıza gönderilir. Vize prosedürlerine dair merak ettiklerinize Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Angola Vize Başvuru Formu

Angola vize başvuru formunun prosedüre uygun şekilde doldurulmuş olması oldukça önemlidir. Başvuru formu büyük harflerle, anlaşılır şekilde, tutarlı ve doğru bilgiler kullanılarak doldurulmak zorundadır. Aksi gözlemlenen durumlarda başvurunuzun olumsuz olarak sonuç alabileceğinizi bildiririz. Vize başvuru formu içerisinde kişisel bilgileriniz, iletişim bilgileriniz, seyahat amacınız gibi soruların bulunduğu resmi bir formdur. Angola vize başvuru formunu İngilizce, Portekizce ve Türkçe dillerinden birini tercih ederek doldurabilirsiniz. Vize başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi İzmir ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Angola Vize Ücret Detayları

Angola vize ücretleri başvurulan vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik gösterir. Angola için belirlenen güncel ücret detaylarına Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek ya da ofisimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Vize ücretini ödemeniz halinde sahip olacağınız dekont diğer evraklarınız ile birlikte Angola Konsolosluğu’na sunulmaktadır. Olumsuz sonuçlanan vize başvurusunda ödemiş olduğunuz ücretin iade edilmediğini bilmeniz gerekmektedir. Angola vize başvurunuz sırasında herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına vize başvurularınızı Vize Merkezi İzmir ofisimiz aracılığı ile yürütebilirsiniz.

Angola Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Türkiye’den Angola için yapılan vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması süresi ortalama 5-15 iş gününe denk düşmektedir. Angola için başvurulan vize türüne göre sonuçlanma süresinde değişiklik olabilir. Başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmeniz sonuçlanma aşamasında gün kaybetmenize ya da olumsuz bir sonuç almanıza neden olabilir. Resmi tatiller haricinde başvurular genellikle belirtilen ortalama gün sayısı içerisinde sonuçlanmaktadır. Türkiye sınırları içerisinden Angola için yabancı pasaport ile yapılan başvuruların açıklanması süresinde değişiklik meydana gelebilir. Angola vize başvurunuzu Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek süreci en sağlıklı şekilde tamamlayabilirsiniz.

Angola Ticari Vize ve Çalışma Vizesi

Angola sınırları içerisinde ticari amaçla bulunacak vatandaşlarımızın sahip olması gereken ticari vize çoklu giriş doğrultusunda ve 12 ay süreli olarak verilmektedir. Ticari vize oturum izni ile birlikte verilen vize türü değildir bu nedenle oturum iznine ihtiyacınız olduğu durumlarda ayrı bir başvuru yapmanız gerektiğini bildiririz. Ticari vizenin yalnızca bir defa uzatılma hakkı bulunmaktadır.
Angola çalışma vizesi başvuru tarihi itibariyle 60 gün geçerliliği olan bir vize türüdür ve kullanılmadığı takdirde iptali söz konusudur.

Angola Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Angola ticari vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızın hazırlaması gereken evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. Gerekli evraklar konusunda detaylı bilgi almak isterseniz Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Pasaport (En az 18 aylık geçerliliği ve 6 boş sayfası bulunmalıdır.)
 • Başvuru formu
 • 3 adet biyometrik fotoğraf
 • İş Sözleşmesi belgesi (Tarihi, şirket bilgisi, adresi ve imzası bulunmalıdır.)
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Davet mektubu (Portekizce yazılmış olarak ve Angola devletine kayıtlı bir şirketten gelmesi gerekmektedir.)

Angola Vize Reddi İle Sonuçlanan Başvurularda Ne Yapılmalıdır?

Angola sınırlarına seyahat etmek amacı ile gerçekleştirdiğiniz vize başvurunuz vize reddi sonuçlanabilir. Başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanmış ve ret alma nedeni şahsınıza belirtilmiş ise bu nedeni ortadan kaldırarak yeniden başvuru yapabilir ya da konsolosluğa itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. En yoğun vize reddi nedenleri arasında eksik evrak ile yapılan başvurular bulunmaktadır. Angola vize başvurusunda herhangi bir sorun yaşamamak adına başvurularınızı Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp