Konya

Telefon

+902129700504

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Angola Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Vize Merkezi Konya ofisimize hoş geldiniz. Angola seyahat planı doğrultusundan Konya ve çevre illerinden vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfamızı okumaya devam ederek sürece yönelik bilgilere sahip olabilirsiniz. Vize başvurusu, gerekli evraklar, Angola vize başvuru öncesi dikkat edilmesi gerekenler, vize türleri gibi konu başlıkları altında oluşabilecek sorularınıza yanıt vermiş bulunmaktayız. Angola vize başvurularını Vize Merkezi Konya ofisimiz ile birlikte yürüterek vize sürecinizi rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Angola vizesi için merak ettiklerinize [email protected] e-posta adresimiz ve +90 (212) 970 05 04 telefon numaramız aracılığı ile ya da Konya ofisimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Angola İçin Vize Almak Gerekir mi?

Angola sınırlarına seyahat planı bulunan tüm vatandaşlarımız Angola vizesine sahip olmak zorundadır. Sahip olduğunuz pasaport türlerinden biri ile vize işlemlerinizi Vize Merkezi Konya ofisimiz aracılığı ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Angola vize başvurunuz sonuçlanana kadar süreci kurumumuz ile iletişime kurarak rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Angola Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Angola vize başvurunuz öncesinde hazırlanmanız gereken evrakların tam listesi aşağıdaki gibidir. Angola vize gerekli evrakları ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz durumunda Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • 2 adet Biyometrik fotoğraf
 • Pasaport (Geçerlilik süresi en az 9 ay olacak ve 2 boş sayfa olacak şekilde)
 • Angola Vize Başvuru Formu
 • Renkli Pasaport fotokopisi
 • Sarı humma aşı kartı aslı ve geçerlilik tarihini gösteren sayfanın renkli fotokopisi
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Maddi Gelir Beyanları ve Banka Hesap Dökümleri
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Otel-uçak rezervasyonu
 • Angola Ticari vize başvurusu için, davet eden firma tarafından hazırlanmış resmi davetiye ve davetiye imzalayan kişinin kimlik fotokopisi

Angola Seyahati Vize Başvuruları Nereye Yapılır?

Angola sınırlarına seyahat amacı ile yapılan vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi Ankara’da bulunan Angola Büyükelçiliği’ne aittir. Angola vatandaşlığına geçiş yapmak isteyen vatandaşlarımızın direkt olarak konsolosluğa başvurması gerekmektedir. Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile birlikte Angola vize başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. İşlemleriniz sonuçlandıktan sonra pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınır ve şahsınıza iade edilir.

Angola Vize Başvuru Formu

Angola vize başvurularınızın olumlu sonuçlanması adına vize başvuru formunun en doğru şekilde doldurulmuş olması oldukça önemlidir. Vize başvuru formu kişisel bilgileriniz, iletişim bilgileriniz, pasaport bilgileriniz ve seyahat amacınız gibi soruların yer aldığı resmi bir formdur. Başvuru formunu büyük harflerle, okunaklı, anlaşılır ve tutarlı bilgileri ekseninde doldurmanız gerekmektedir. Aksi gözlemlenen formların vize reddine neden olabileceğini bilmeniz gerekir. Angola vize başvuru formunu Türkçe, İngilizce ve Portekizce dillerinden biri ile doldurabileceğinizi bildiririz. Vize Merkezi Konya ofisimiz ile birlikte başlattığınız Angola vize başvuru sürecini prosedüre en uygun şekilde tamamlayabilirsiniz.

Angola Vize Ücret Detayları

Angola sınırlarına gerçekleşecek seyahatlerin vize ücretleri seyahat sürecine ve başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Son belirlenen güncel vize ücretlerine Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize ücretini ödemeniz ile birlikte şahsınıza temin edilen ücret dekontu diğer gerekli evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır. Vize ücretlerine dair bilmeniz gereken bir diğer detay olumsuz sonuçlanan başvurularda ödemiş olduğunuz ücretin şahsınıza iade edilmemesidir. 2019 vize ücretlerine dair merak ettiklerinize Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Angola Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Angola vize başvuru işlemleri ortalama 5-15 iş günü arasında sonuçlanır. Resmi tatiller haricinde belirtilen süre içerisinde başvuru işlemleriniz genellikle sonlanmış olmaktadır. Vize başvurusunda gerekli evraklarınız içerisinde eksiklik gözlemlenmesi başvurunuzun sonuçlanması süresinde gün kaybetmenize ya da vize reddi almanıza neden olabilmektedir. Türkiye’den yabancı pasaport ile yapılan başvuruların sonuçlanması sürelerinde değişiklik meydana gelebilir. Angola vizesi başvurularınızı Vize Merkezi Konya ofisimiz ile birlikte yürüterek işlemlerinizi en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz.

Angola Ticari Vize ve Çalışma Vizesi

Angola’ya ticari sebepler doğrultusunda seyahat edecek vatandaşlarımızın ticari vizeleri çoklu giriş doğrultusunda ve 12 ay süreli olarak verilmektedir. Ticari vize oturum iznini içerisinde barındıran bir vize türü değildir. Oturum izni almak istediğiniz durumlarda ayrıca başvurunuz yapmanız gerekir. Ticari vize yalnızca bir defa uzatılma hakkına sahip olan bir türüdür. Angola için temin edilmiş olan çalışma vizesinin 60 gün geçerli olduğunu ve kullanılmadığı takdirde iptalinin söz konusu olduğunu bildiririz.

Angola Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Angola’ya ticari nedenlerden ötürü seyahat edecek vatandaşlarımızın ticari vize başvurusu öncesinde hazırlaması gereken evraklar aşağıdaki gibidir. Ticari vize gerekli evrakları konusunda detaylı bilgi için Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Pasaport (En az 18 aylık geçerliliği ve 6 boş sayfası bulunmalıdır.)
 • Başvuru formu
 • 3 adet Biyometrik fotoğraf
 • İş Sözleşmesi belgesi (Tarihi, şirket bilgisi, adresi ve imzası bulunmalıdır.)
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Davet mektubu (Portekizce yazılmış olarak ve Angola devletine kayıtlı bir şirketten gelmesi gerekmektedir.)

Angola Vize Reddi İle Sonuçlanan Başvurularda Ne Yapılmalıdır?

Angola sınırlarına gerçekleştireceğiniz seyahat doğrultusunda gerçekleştirmiş olduğunuz vize talebiniz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Konsoloslukların vize ret nedenlerini açıklama zorunluluğu bulunmamaktadır. Angola vize başvurunuz olumsuz sonuçlanır ve bunun nedeni size sunulur ise ret nedenini ortadan kaldırarak tekrar başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Angola vize sürecini prosedüre en uygun şekilde tamamlamak için başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi Konya ofisimiz ile birlikte yürütebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp