Gaziantep

Telefon

+902129700504

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Angola Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Vize Merkezi Gaziantep ofisimize hoş geldiniz.
Angola vize başvurularını Vize Merkezi ile birlikte yürütmek isteyen vatandaşlarımıza yönelik hazırladığımız sayfamızı okuyarak vize sürecine dair gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Gaziantep ve çevre illerden başvuruda bulunacaklar için Angola vizesine dair tüm süreci sizlerle paylaşmayı amaçladığımızı bildiririz. Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile birlikte Angola vize başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Angola vize sürecine dair detaylı bilgi almak için +90 (212) 970 05 04 numaralı telefon ve [email protected] e-posta adresimizi kullanabilir ya da Gaziantep ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Angola İçin Vize Almak Gerekir mi?

Angola sınırlarına seyahat edebilmek için vize sahibi olmanız gerekmektedir. Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) pasaport türlerinden birine sahip olmanız halinde vize başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Angola vize başvuru sürecini Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile gerçekleştirerek işlemlerinizi sonuçlanana kadar rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Angola Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Angola’ya yapacağınız vize başvurunuz sırasında hazırlamanız gereken evraklar aşağıdaki gibidir. Gerekli evraklar konusunda detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Pasaport (Geçerlilik süresi en az 9 ay olacak ve 2 boş sayfa olacak şekilde)
 • Angola Vize Başvuru Formu
 • Renkli Pasaport fotokopisi
 • Sarı humma aşı kartı aslı ve geçerlilik tarihini gösteren sayfanın renkli fotokopisi
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Maddi Gelir Beyanları ve Banka Hesap Dökümleri
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Otel ve uçak rezervasyonu
 • Angola Ticari vize başvurusu için, davet eden firma tarafından hazırlanmış resmi davetiye ve davetiye imzalayan kişinin kimlik fotokopisi

Angola Vize Başvuruları Nereye Yapılır?

Angola vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi Ankara’da bulunan Angola Büyükelçiliği’ne aittir. Angola vatandaşlığına geçiş işlemleri şahsen konsolosluğa başvurmanız yolu ile gerçekleştirilir. Angola seyahatiniz için yapacağınız vize başvuruları büyükelçiliğe şahsen başvurmanız ya da büyükelçiliğin yetkilendirdiği kurumlar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile birlikte Angola vize başvuru sürecini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Başvuru işlemlerinizin sonuçlanması ile birlikte pasaportunuz büyükelçilikten teslim alınır ve şahsınıza elden ya da kargo aracılığı ile teslim edilir.

Angola Vize Başvuru Formu

Angola vizesi için doldurulması gereken vize başvuru formu vize değerlendirmeniz sırasında önemli bir rol oynamaktadır. Bu sebeple başvuru formunun tutarlı ve doğru bilgilerle doldurulmuş olması gerekmektedir. Eksik ya da tutarsız bilgi içerdiği gözlemlenen başvuru formlarının vize reddine neden olabileceğini bildiririz. Angola vize başvuru formu Türkçe, İngilizce ve Portekizce dillerinden biri ile doldurulabilir. Başvuru formunun büyük harflerle, anlaşılır şekilde doldurulması oldukça önemlidir. Angola vize başvuru formunun doldurulmasında Vize Merkezi Gaziantep ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Angola Vize Ücret Detayları

Angola için geçerli olan vize ücretleri seyahat süresine ve başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Güncel Angola vize ücret detaylarına Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize reddi ile sonuçlanan başvuruların ücretleri iade edilmemektedir. Başvurunuz öncesinde ödemiş olduğunuz vize ücretine ait dekont diğer gerekli evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır. 2019 Angola vize ücretlerine dair merak ettiklerinize Vize Merkezi Gaziantep şubemiz aracılığı ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Angola Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Angola seyahatleri için gerçekleştirilen vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması ortalama 5-15 iş gününü kapsamaktadır. Teslim ettiğiniz evraklar içerisinde eksik olması başvuru sonuçlanmalarında gün kaybetmenize ya da vize reddi almanıza neden olabilir. Angola için Türkiye sınırları içerisinden yabancı pasaport ile yapılan başvuruların sonuçlanma süresinde değişiklik olabilir. Resmi tatiller haricinde genellikle belirtilen sonuçlanma süreci içerisinde işlemleriniz sona ermiş olur. Angola vize başvurularınızı Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile birlikte yürüterek tüm süreci kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Angola Ticari Vize ve Çalışma Vizesi

Angola için ticari vize çoklu girişli ve 12 ay süreli olarak verilmektedir. Ticari vize Angola sınırları içerisinde oturum izni bulunduran bir vize türü değildir bu sebeple ihtiyacınız olduğu durumlarda ayrıca oturum izni almanız gerektiğini bildiririz. Ticari vize yalnızca bir defa uzatılma hakkına sahiptir bu sebeple daha sonraki tüm seyahat planlarınız için yeniden başvuru yapmanız gerekmektedir.

Angola çalışma vizesi başvurudan sonraki 60 gün içerisinde kullanılması gereken bir vize türüdür ve kullanılmadığı takdirde iptali söz konusudur. Ticari ve ve çalışma vizesine dair detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Angola Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Angola ticari vizesine başvuru yapacak vatandaşlarımızın aşağıda belirtilen evrakları hazırlaması gerekmektedir. Ticari vize ve gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Pasaport (En az 18 aylık geçerliliği ve 6 boş sayfası bulunmalıdır.)
 • Başvuru formu
 • 3 adet biyometrik fotoğraf
 • İş Sözleşmesi belgesi (Tarihi, şirket bilgisi, adresi ve imzası bulunmalıdır.)
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Davet mektubu (Portekizce yazılmış olarak ve Angola devletine kayıtlı bir şirketten gelmesi gerekmektedir.)

Angola Vize Reddi İle Sonuçlanan Başvurularda Ne Yapılmalıdır?

Angola seyahatiniz için gerçekleştirdiğiniz bir neden belirtmeksizin ret ile sonuçlanabilir. Olumsuz sonuçlanma sebebi şahsınıza belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak başvurunuzu yenileyebilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize başvurunuzun olumsuz bir sonuç almaması için dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri başvurunuz sırasında gerekli evraklarınızın eksiksiz olmasıdır. Vize Angola vize başvuru sürecini Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile birlikte yürüterek işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Angola Seyahatiniz Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Angola vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun herhangi bir şekilde deforme olmamış olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ülkeye giriş ve çıkış anlarında sorun yaşamamanız adına oldukça önemlidir.
 • Angola seyahatiniz için sarı humma aşısı yaptırmanız gerekmektedir. Bu aşıyı yaptırarak sahip olacağınız aşı kartını yanınızda taşımanız oldukça önemlidir.
 • Angola vize başvurusu öncesinde pasaport geçerlilik tarihinin en az 9 ay olmasına ve pasaportunuz içerisinde 2 boş olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp