Trabzon

Telefon

+902129700504

Angola Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Vize Merkezi Trabzon ofisimize hoş geldiniz. Trabzon sınırları içerisinden ve çevre illerinden Angola için vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımıza uygun olarak hazırlamış olduğumuz sayfamızı okumaya devam ederek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Angola vize sürecine dair bilinmesi gerekenleri konu başlıklarına ayırarak detaylı bir şekilde anlatmış olduğumuzu bildiririz. Angola vize başvurunuzu Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile birlikte başlatarak süreci kolaylıkla takip edebilir ve başvurunuzu en sağlıklı şekilde tamamlayabilirsiniz.

Angola vizesine dair detaylı bilgi için +90 (212) 970 05 04 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimiz ile bizimle iletişime geçebilir ya da Trabzon ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Angola İçin Vize Almak Gerekir mi?

Angola sınırlarına seyahat planı bulunan vatandaşlarımızın tümü Angola vizesine sahip olmak zorundadır. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden herhangi birine sahip olarak Angola vize başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Angola vize başvurunuzu en doğru şekilde tamamlayabilmek adına işlemlerinizi Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile yürütmenin önemli olduğunu bildiririz.

Angola Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Angola vize başvuru işlemlerini başlatabilmeniz için hazırlamanız gereken evraklar aşağıda listelendiği gibidir. Angola vizesi gerekli evrakları konusunda detaylı bilgi almak isterseniz Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • 2 adet Biyometrik fotoğraf
 • Pasaport (Geçerlilik süresi en az 9 ay olacak ve 2 boş sayfa olacak şekilde)
 • Angola Vize Başvuru Formu
 • Renkli Pasaport fotokopisi
 • Sarı humma aşı kartı aslı ve geçerlilik tarihini gösteren sayfanın renkli fotokopisi
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Maddi Gelir Beyanları ve Banka Hesap Dökümleri
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Otel-uçak rezervasyonu
 • Angola Ticari vize başvurusu için, davet eden firma tarafından hazırlanmış resmi davetiye ve davetiye imzalayan kişinin kimlik fotokopisi

Angola Seyahati Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Angola başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi Ankara’da bulunan Angola Büyükelçiliği’ne aittir. Angola vatandaşlığına geçiş yapacak vatandaşlarımızın direkt olarak konsolosluğa başvurması gerekmektedir. Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile birlikte Angola vize başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebileceğinizi bildiririz. Angola vize başvuru işlemleriniz sonuçlandıktan sonra pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınır ve şahsınıza iade edilir.

Angola Vize Başvuru Formu

Angola vizesi başvurunuz sırasında doldurduğunuz başvuru formu vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önemli bir rol oynar. Bu nedenle vize başvuru formunun doğru bilgiler kullanılarak doldurulması gerekmektedir. Eksik ya da tutarsız bilgi içerdiği gözlemlenen başvuru formlarının olumsuz sonuç alacağını bilmeniz gerekmektedir. Angola vize başvuru formunu Türkçe, İngilizce ve Portekizce dillerinden birini kullanarak doldurabilirsiniz. Vize başvuru formu sizi tanımaya yönelik sorular ekseninde hazırlanmış resmi bir formdur. Angola vize başvuru formu doldurulmasında Vize Merkezi Trabzon ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Angola Vize Ücret Detayları

Son belirlenmiş olan güncel vize ücretlerine Vize Merkezi Trabzon ofisimiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Vize ücretleri başvurulan vize türüne ve seyahat planı süresine göre değişiklik göstermektedir. Angola vize başvurunuz öncesinde vize ücretini ödeyerek sahip olacağınız dekont diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır. Vize başvurunuz olumsuz sonuçlandığı takdirde ödemiş olduğunuz vize ücreti şahsınıza iade edilmemektedir. 2019 Angola vize ücretlerine dair merak ettiklerinizi Vize Merkezi Trabzon ofisimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Angola Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Angola vize başvurularının değerlendirilmesi ve sonuçlanması işlemleri ortalama 5-15 gün sürmektedir. Resmi tatiller haricinde başvurular genellikle belirtilmiş olan süre zarfında sonuçlanmış olur. Türkiye sınırları içerisinden yabancı pasaport ile yapılan başvuruların sonuçlanma süreleri değişiklik gösterebilmektedir. Eksik evrak teslim ederek yaptığınız vize başvuruları sonuçlanma sürelerinde gün kaybı yaşamanıza neden olabilmekle birlikte vize reddi almanıza da neden olabilir. Angola vize başvurularını Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek en sağlıklı şekilde süreci tamamlayabilirsiniz.

Angola Ticari Vize ve Çalışma Vizesi

Angola seyahat planı için başvurulan ticari vize çoklu giriş ve 12 ay süreli olarak verilmektedir. Ticari vize oturum izni sunan bir vize türü değildir bu nedenle oturum iznine ihtiyacınız olan durumlarda ayrı bir başvuru yapmanız gerekir. Ticari vize türünün yalnızca bir defa uzatılma hakkına sahip olduğunu bildiririz. Angola için sahip olunan çalışma vizesi 60 gün geçerliliği olan bir vize türüdür ve kullanılmadığı takdirde iptali söz konusudur.

Angola Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Angola’ya ticari sebeplerden dolayı seyahati bulunan vatandaşlarımızın başvurduğu ticari vizeye dair gerekli evraklar aşağıda belirtildiği gibidir. Angola ticari vizesi gerekli evrakları ile ilgili detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Pasaport (En az 18 aylık geçerliliği ve 6 boş sayfası bulunmalıdır.)
 • Başvuru formu
 • 3 adet Biyometrik fotoğraf
 • İş Sözleşmesi belgesi (Tarihi, şirket bilgisi, adresi ve imzası bulunmalıdır.)
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Davet mektubu (Portekizce yazılmış olarak ve Angola devletine kayıtlı bir şirketten gelmesi gerekmektedir.)

Angola Vize Reddi İle Sonuçlanan Başvurularda Ne Yapılmalıdır?

Angola için gerçekleştirmiş olduğunuz vize başvurunuz vize reddi ile sonuçlanabilir. Vize ret sebebi şahsınıza belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak Angola vize başvurunuzu yenileyebilir ya da konu ile ilgili itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize başvuruları sırasında en yoğun vize reddi nedeni eksik evrak teslim edilerek yapılan başvurular gösterilmektedir. Vize başvuru sürecini prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirmek adına başvurularınızı Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp