Kayseri

Telefon

+902129700504

Angola Vize Merkezi, Kayseri

Vize Merkezi Kayseri ofisimize hoş geldiniz.
Angola vize işlemlerini Kayseri sınırlarından ve çevre illerinden gerçekleştirecek vatandaşlarımıza uygun olarak hazırladığımız sayfa içerisinde vize sürecine dair gerekli bilgilerin tümüne ulaşabilirsiniz. Başvuru için gerekli evraklar, vize başvurularının sonuçlanma süresi, güncel vize ücret detayları gibi merak edilen konuları sayfamızın devamında açıklamış bulunmaktayız. Angola vize başvurularınızı Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile birlikte kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. 

Vize sürecine dair detaylı bilgi almak istediğiniz durumlarda +90 (212) 970 05 04 numaralı telefonumuzu ve [email protected] e-posta adresimizi kullanabilir ya da Kayseri ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Angola İçin Vize Almak Gerekir mi?

Angola sınırlarına seyahat edecek Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden birine sahip olan tüm vatandaşlarımızın Angola vizesine sahip olmak zorundadır. Angola vize başvuru işlemlerinizi en doğru ve kolay şekilde Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile birlikte gerçekleştirebiliyor olduğunuzu bildiririz. 


Angola Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Angola vizesi başvuru işlemleriniz öncesinde hazırlamanız gereken evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. Gerekli evraklar konusunda detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Pasaport (Geçerlilik süresi en az 9 ay olacak ve 2 boş sayfa olacak şekilde)
 • Angola Vize Başvuru Formu
 • Renkli Pasaport fotokopisi
 • Sarı humma aşı kartı aslı ve geçerlilik tarihini gösteren sayfanın renkli fotokopisi
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Maddi Gelir Beyanları ve Banka Hesap Dökümleri
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Otel ve uçak rezervasyonları
 • Angola Ticari vize başvurusu için, davet eden firma tarafından hazırlanmış resmi davetiye ve davetiye imzalayan kişinin kimlik fotokopisi

Angola İçin Vize Başvuruları Nereye Yapılır?

Angola için gerçekleştirilen vize başvurularının değerlendirilmesi ve onay verilmesi yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Angola Büyükelçiliği’ne aittir. Angola vatandaşlığına geçmek istediğiniz durumlar için büyükelçiliğe şahsen başvuru yapmanız gerekmektedir. Angola vize talepleriniz şahsen büyükelçiliğe başvuru yapmanız ya da büyükelçiliğin yetkilendirdiği kurumlar üzerinden başvurmanız ile gerçekleştirilir. Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile gerçekleştireceğiniz vize başvurularınız Angola vize sürecinizi kolaylıkla tamamlamanızı sağlamaktadır. Angola vize işlemleriniz sonlandığında pasaportunuz kurumumuz tarafından büyükelçilikten teslim alınır ve şahsınıza ulaştırılır.

Angola Vize Başvuru Formu

Angola vize başvuru formunu belirlenen prosedürler doğrultusunda doldurmanız vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önem arz eder. Vize başvuru formu içerisinde sizi tanımaya yönelik hazırlanmış sorulardan oluşan resmi bir formdur. Angola vize başvuru formunu büyük harflerle, doğru bilgilerle ve anlaşılır şekilde doldurmanız gerekmektedir. Aksi gözlemlenen durumlarda başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabileceğini bildiririz. İngilizce, Portekizce ve Türkçe dillerinden biri tercih ederek başvuru formunu doldurabilirsiniz. Angola vize başvurusunda vize başvuru formunun doldurulması aşamasında Vize Merkezi Kayseri ofisimizden danışmanlık hizmeti alabiliyor olduğunuzu bildiririz. 

Angola Vize Ücret Detayları

Angola için son belirlenen vize ücretlerine Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize ücretlerinin seyahat süresine ve başvurulan vize türüne göre değişiklik gösterdiğini bildiririz. Angola vize başvurunuz sırasında vize ücretini ödeyerek sahip olacağınız vize ücret dekontu diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır. Başvurunuz olumsuz bir sonuç alırsa ödemiş olduğunuz vize ücreti şahsınıza iade edilmez. Angola vize ücretlerine dair sorularınızı Vize Merkezi Kayseri ofisimize ile iletişime geçerek cevaplandırabilirsiniz. 

Angola Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Angola vize başvurularının sonuçlanma gün sayısı 5-15 iş günü olarak belirlenmiştir. Resmi tatiller haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde işlemler sonuçlanmaktadır. Ankara’da bulunan Angola Büyükelçiliği’ne yabancı pasaport ile yapılan başvuruların açıklanma süresinde değişiklikler meydana gelebilir. Başvuru işlemleriniz sırasında eksik evrak teslim etmeniz sonuçlanma sürecinde gün kaybetmenize ya da başvurunuzun vize reddi almasına neden olabilir. Angola vize başvurunuzu Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek başvuru sürecini en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Angola Ticari Vize ve Çalışma Vizesi

Angola ticari vizesi çoklu giriş doğrultusunda ve 12 ay süreli olarak temin edilmektedir. Angola ticari vizesi oturum izni sunan bir vize türü olmadığından oturum iznine ihtiyacınız olduğu durumlarda konu ile ilgili ayrıca başvuru yapmanız gerekmektedir. Angola ticari vizesinin yalnızca bir defa uzatılma hakkına sahip olduğunu bildiririz. 
Angola sınırlarına çalışma sebebiyle seyahat edecek vatandaşlarımızın sahip olması gerektiği çalışma vizesi 60 gün geçerliliği olan bir vize türüdür ve kullanılmadığı takdirde iptali söz konusudur.

Angola Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Angola ticari vize başvurusu için gerekli evraklar listesi aşağıda belirtildiği gibidir. Detaylı bilgi almak isterseniz Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

 • Pasaport (En az 18 aylık geçerliliği ve 6 boş sayfası bulunmalıdır.)
 • Başvuru formu 
 • 3 adet biyometrik fotoğraf 
 • İş Sözleşmesi belgesi (Tarihi, şirket bilgisi, adresi ve imzası bulunmalıdır.)
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Davet mektubu (Portekizce yazılmış olarak ve Angola devletine kayıtlı bir şirketten gelmesi gerekmektedir.)

Angola Vize Reddi İle Sonuçlanan Başvurularda Ne Yapılmalıdır?

Angola vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde ret nedeni şahsınıza açıklandı ise bu nedeni ortadan kaldırarak Angola vize başvurunuzu yenileyebilirsiniz. Konsolosluğun ret nedenini açıklama zorunluluğu bulunmadığından konu ile ilgili itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. En yoğun vize ret nedenleri arasında eksik evrak ile yapılan vize başvuruları yer almaktadır. Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile birlikte başvuru işlemlerinizi en doğru şekilde tamamlayabilir ve Angola seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp