Angola Vizesi

Angola Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Angola vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Angola vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Angola vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Angola vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Angola Vizesi

Angola’ya yolculuk edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak mecburiyetindedir. Diplomatik pasaport sahipleri şahıslar Angola vizesinden muaftır. Ancak normal vatandaşların Angola ziyareti öncesinde Angola vizesi alması gerekmektedir. 

Angola vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Angola vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Angola vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Angola vizesi için gerekli belgeler ise şu şekildedir:

 1. Angola vizesi başvuru formu
 2. En az 2 sayfası boş ve 6 aydan uzun süre geçerliliği olan pasaport
 3. Başvuru mektubu ve dilekçesi (Vize istek nedenini açıklama zorunluluğu var)
 4. Angola’da kaldığı süre boyunca yeterli para bulundurması
 5. Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri
 6. Çalışanlar için işyeri izin belgesi
 7. Öğrenciler için okullarından verilmiş izin ve öğrenci belgesi
 8. Kimlik fotokopisi (renkli)
 9. 18 yaşın altındakiler için ebeveynlerinden alınmış izin mektubu.
 10. Aşı kimlik kartı
 11. Banka vize ödendi dekontu (Finansbank)

Not: Vize iptali durumunda ücret geri ödeneği bulunmamaktadır.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır. Örneğin pasaportunuzun süresi beş yıl ama Angola vize izniniz üç hafta ise Angola’da maksimum üç hafta kalabileceksiniz. Vize izin süreleri pasaport izin sürelerinin altında olmak mecburiyetindedir. Bu sebeple pasaport sürenizin uzun olması önem arz etmektedir.

Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Angola yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Angola Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Angola vizesi almak için bilmeniz gereken bir başka husus da Angola vize işlemleri içinde istenen en önemli belgenizin pasaport olduğunu unutmamalısınız. Eğer pasaportunuz yoksa pasaport alabilmenizin en basit yolu ikametinizin bağlı olduğu şehir ya da ilçe merkezinizdeki veya çok acil olması sebebiyle başka bir şehir ya da ilçe merkezlerindeki emniyet müdürlüklerinde veya polis merkezlerinde kendi adınıza ait pasaport bölümünde pasaport başvurusunda bulunabilirsiniz. Pasaport başvuruları şahsa özel olduğundan dolayı bunu şahsen yapmalı ve ayrıca pasaport için lazım olan belgelerin başvuru ücretini ödenmiş bir banka dekontuyla birlikte teslim etmek durumundasınız. Burada ayrıca sizden hakkınızda bilgiler istenir ve bazı sorular sorulur. İşlemleriniz devam ederken parmak iziniz alınır ve bu bağlamda parmaklarınızın parmak izi olan yerlerinin normal zamanlarda olduğu gibi olmasına dikkat etmeniz gerekir. İşlemlerinizi parmak izi alımında şüpheye düşürecek yahut zorlaştıracak kimyasallar, boyalarla vs. kaplı olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü bu, işlemleriniz sırasında size kolaylık sunacak etkenlerden biridir. Ayrıca pasaport başvurusu için bir de biyometrik fotoğraflarınızı da götürmeniz gerekecektir. Çünkü bu fotoğraflarınız pasaportunuzda yıllar boyunca kalacak şekilde işlenir. İşlemlerinizin olumlu ya da olumsuz sonuçlanması durumunda evraklarınız sizin adresinize gönderilir.

Pasaportunuzu aldıktan sonra Angola Konsolosluğundan Angola vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Angola Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Konsolosluğu İlkbahar Mah. Galip Erdem Cad. 616. Sokak No:16 Çankaya – Ankara adresindedir. Konsolosluk işlemleri Ankara’daki elçilik binasında yürütülmektedir. Çalışma saatleri; Pazartesi ve Salı 09:00-13:00 arasıdır. Çarşamba: Elçilik içi işlemler için kapalıdır. Perşembe ve Cuma 09:00-15:30 arasındadır. Eğer Angola Konsolosluğuna vize başvurusu yapmak istiyorsanız randevu almak zorundasınız. Ya da dilerseniz sizin adınıza Vize Merkezi olarak biz randevu alır ve Angola vizesi için gerekli olan danışmanlık hizmetini en güvenilir biçimde sizin adınıza biz yapabiliriz.

Angola vize işlemleri elçilik binasında olduğu için normal şartlar altında elçilik işlemleri için gelen kişiler de olacağı için bazen bu bina kalabalık olabilir. Bu da vize sonuçlanma süresini etkilemektedir. Ancak genel anlamda bir Angola vizesi 5 iş günü içerisinde bir sonuca varabiliyor. Buraya vize başvurusu yapmadan önce yanınızda Angola Konsolosluğunun istediği belgeleri de almalısınız. Bunlar içinde en önemlileri Angola vize başvuru formu ve orijinal pasaportunuzdur. Bunun yanında istenilen diğer belgeleri de sunmalısınız.

Ayrıca Angola Konsolosluğuna Angola vizesi için başvuruda bulunacaksanız Angola için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde fayda vardır. Angola Konsolosluğu günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir. Angola vize başvuruları Angola Konsolosluğu ve Angola Ankara Büyükelçiliği ve vize işlemleri konusunda yetki sahibi kılınmış danışmanlık hizmeti veren firmalar yapabilmektedir. Bu bağlamda sizin seçtiğiniz firmanın size Angola vizesine dair başarı getirme şansı firmanın güvenirliliği ve deneyimi ile orantılı olduğundan dolayı bizler Vize Merkezi şubeleri ve çalışanları olarak burada sizin için her şeyin en iyi bir biçimde sonuçlanabilmesi konusunda size lazım olan her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz. Angola vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz halinde kişisel olarak ya da Angola vize işlemleri için yetki almış olan danışman şirketler ile Angola vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Angola vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Angola vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyor iseniz bizi ziyaret edebilirsiniz.

Angola ile Türkiye arasında diplomatik, resmi, hizmet ve umuma özel pasaport sahipleri için ayrıca çeşitli düzenlemeler yapılmıştır. Bunları da aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Resmi ve hizmete mahsus pasaport sahipleri vizeye tabi değildir. Bu gruptaki pasaport sahipleri 30 güne kadar vizesiz olarak Angola’da kalabilir. Resmi ve diplomatik pasaport sahipleri belirlenen uluslararası ulaşım yollarında vizesiz geçebilir.

Angola vizesi için ayrıca ihtiyaç duyacağınız belgeler ve diğer gereklilikler başka bir bölümde düzenlenmiştir. Ancak bir sorun olduğunu düşündüğünüz bir durumunuz varsa Vize Merkezi şubelerimizi arayarak daha fazla detaylı bilgi alabilirsiniz.

Angola Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Angola Konsolosluğuna yaptığınız Angola vizesi başvurusu sonucu Angola seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 5 iş günü içerisinde Angola vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Angola vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Angola vizesine başvuru yapmışsanız Angola vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Angola Vize Ücretleri

Angola vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Angola devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Angola vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Angola vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka durum da; Angola vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Angola vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Angola vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Angola vize ücretleri Angola turistik vize, Angola öğrenci vizesi, Angola aile vizesi, Angola ticari vize, Angola yatırımcı vizesi, Angola konsolosluk çalışanları vizesi, Angola basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Angola göçmenlik, Angola aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Angola vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Angola vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Angola vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Angola vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Angola vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Angola Vizesi Başvuru Formu

Angola vize başvuru formu Angola Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Angola vizesi alınmasında gereklidir. Angola vizesi başvuru formu Angola Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi yadsınamaz. Ayrıca Angola Konsolosluğunda Angola vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Angola vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Angola vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Angola vizesi başvuru formu Portekizce – Türkçe ya da İngilizce – Türkçe seçeneklerini barındırır.

Angola vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Soru kısmındaki sorular çoğunlukla Angola seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi durumları öğrenmek amaçlı olduğundan bunları elinizden geldiğince doğru bir şekilde doldurmalısınız. Angola vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında yarar görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Angola vizesi başvuru formuna dilerseniz vize merkezi birimlerimizde ulaşabilirsiniz. Angola vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Angola vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
ANGOLA VİZESİ
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 04
destek@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 04
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 04
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 15 04
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2043
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5017
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com