Angola Vizesi

Angola Vizesi

Angola vize işlemleri Angola Cumhuriyeti'nin Ankara'da bulunun yurt dışı temsilciliği Angola Büyükelçiliği tarafından yürütülmektedir. Başvuru sahipleri vize başvurularından önce başvuru yapacakları il göre zaman ayarlaması yapmalıdır. Vize Merkezi uzmanlarına ulaşarak vize sürecine ilşkin tüm bilgileri alabilirsiniz.

Angola kısa süreli seyahatlerde 3 vize kategorisini uygulamaya koymuştur. Bunlar;

 • Turistik vize
 • Ticari vize
 • Ziyaret vizesidir.

Angola vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Angola vizesi evrakları;ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın.;Daha fazla detay veya Angola vizesine dair merak ettikleriniz için bizi aramaktan çekinmeyin!

Angola’ya seyahat etmek isteyen umuma mahsus pasaport (bordo pasaport), diplomatik (siyah pasaport), hizmet (gri pasaport) ve hususi (yeşil pasaport) sahibi;Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahat amaçları fark etmeksizin Angola vizesi almak zorundadırlar.;

Angola vizesi başvurusu için Angola Cumhuriyeti Büyükelçiliği vize başvuru hizmeti vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülke vatandaşlarının Angola vizesi başvurularını Büyükelçilik bünyesinde olan Angola Konsolosluğu birimine yapmaları gerekmektedir. Angola Konsolosluğu, Angola vize işlemlerini ve Türkiye’de yaşayan Angola vatandaşlarının korunmasını sağlamak, pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemlerini yürütmekle mükelleftir. Ayrıca pasaport süresinin uzatılması, göç, giriş izni işlemleri de Angola Konsolosluğu görev alanına girmektedir.

Angola Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • 2 adet biometrik fotoğraf: Arka fonu beyaz 4,5 3,5 boyutlarında olmalıdır.
 • Angola Vize Başvuru Formu: Siyah kalemle ve tam doldurulmalıdır.
 • Pasaport: En az 1 yıl geçerlilik süresi olan ve 2 boş sayfası bulunmalıdır.
 • Renkli Kimlik fotokopisi
 • Sarı humma aşı kartı aslı ve geçerlilik tarihini gösteren sayfanın renkli fotokopisi
 • Otel-uçak rezervasyonu
 • Vize Talep Dilekçesi: Angola Büyükelçiliği’ne hitaben gidiş amacınızı ve vize talebinizi belirten İngilizce dilinde yazılmalıdır.
 • Angola Ticari vize başvurusu için, davet eden firma tarafından hazırlanmış resmi davetiye ve davetiye imzalayan kişinin kimlik fotokopisi.
 • Yabancı uyruklu vatandaşlar için için resmi oturum belgesi alınmalıdır (En az 6 ay gçerli, orijinali ve fotokopisi alınmalıdır).
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası

Angola Vize Ücreti

Angola vize ücreti yapılacak olan seyahat türüne ve Angola’da;ne kadar süre kalınacağına göre değişmektedir. Angola’da;uzun süreli kalınacak olması halinde bu durum Angola vizesi ücretlerini belirginleştirir. Angola;vize ücretleri, Angoladevletinin çalışma alanı içerisindedir.;Angola vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Angola vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Angola vizesi başvurunuza ret cevabı almanız halinde vize ücreti geri iade edilmemektedir. Angola vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Angola vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Angola vize ücretleri Angola turistik vize, Angola öğrenci vizesi, Angola aile vizesi, Angola ticari vize, Angola yatırımcı vizesi, Angola konsolosluk çalışanları vizesi, Angola basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Angola göçmenlik, Angola aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Angola vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir.

Angola Vizesi Başvuru Formu

Angola vize başvuru formu Angola Büyükelçiliği tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Angola vizesi alınmasında gereklidir. Angola vizesi başvuru formu Angola Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi yadsınamaz. Ayrıca Angola Konsolosluğunda Angola vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Angola vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Angola vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Angola vizesi başvuru formu Portekizce – Türkçe ya da İngilizce – Türkçe seçeneklerini barındırır.

angola ticari vizesi

Angola Vizesi Reddi

Angola vize değerlendirme ve karar verme yetkisi yalnızca Ankara’daki Angola Büyükelçiliği’dir. Vize başvurularının reddedilmesinin gerekçeleri arasında, evrakların eksik ve hatalı olması, gelir bilgilerinizin yetersiz bulunması ve vize yetkilisinde vizeniz bitiğinde ülkeyi terk etmeyeceğiniz kanaatinin oluşmasıdır. Angola vizeniz reddedildiği takdirde eksikliklerinizi tamamlayıp itiraz etme hakkınız vardır. Benzer hataları yeniden yapmamanız ve vize reddi almamanız için başvuru öncesi danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

Angola ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Angola vizesi hakkında
  Y.A., 23 Nis 2019, 14:38

  Angola Vizesi İçin Gerekli Evraklar nelerdir?Sarı humma aşısı olmam gerekiyor mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Angola için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp