Oturum

Angola Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Angola vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Angola vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Angola vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Angola vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Angola Oturum

Angola’da oturum izni alabilmek için Angola yabancılar için düzenlenen yasasından faydalanılabilir. Angola’da oturum izni ancak yabancılara verilen bir izin türüdür.

Oturum izni kabul olan yabancılar Angola sınırları içinde yaşayabilir. Bu işlem başvuru sonucu olumlu çıktıktan sonraki 60 gün içinde değerlendirilmelidir. Oturum izni izin alındıktan sonra ülke sınırları içinde 120 günlük bir izin tanır. Bu süreçte çoklu giriş ve çıkışlar sağlanabilir. Daha sonra süresiz oturum izni alınınca bu işlem daha kolay olur. Ancak o zamana kadar 120 günlük devreler işlem olarak sunulur.

Başvuru sahiplerinin işlemleri olumlu sonuçlanmadan bilet almamaları kendi yararlarınadır.

Bu işlemler için gerekli belgeler ise aşağıdaki gibidir:

 1. Konsolosluk ilgili bölümüne Portekizce hazırlanmış bir mektup ve oturum izni isteği ve dilekçesi
 2. Pasaport
 3. Başvuru formu
 4. Başvuru sırasında en az 2 fotoğraf ve Angola’daki işlemler için de 4 adet fotoğraf.
 5. Uluslararası aşı kartı ya da sertifikası
 6. 18 yaşın altındaki bireyler için izin mektubu
 7. Polis raporu
 8. Sağlık raporu
 9. Yasalara uyma belgesi (Angola’daki kanunlara uyulmak zorunluluğu vardır.)
 10. Sorumluluk şartları (Ev sahipliğini yapacak kişinin aile bireylerinin sorumluluğunu alacağına dair beyandır)
 11. Yeterli maddi kaynak
 12. Banka hesap dökümü
 13. Çeşitli ağır hastalıklardan ari olduğuna dair belge
 14. Aşı kartı

Not: formları doldururken size verilen formlardan birinci ve üçüncü sayfaları doldurun. Tarih ve imza bölümleri kesinlikle yazılıp imzalanmalıdır. Eğer gerekiyorsa ikinci sayfa da bilgi dâhilinde doldurulabilir. İstenen tüm belgeler sunulmak zorundadır. Bütün belgelerin fotokopilerini barındırdığınızdan emin olun. İptali durumunda gecikmelerden kaçınmaya çalışmanın en uygun yolu budur.

Gerekli durumlarda konsolosluk belgelerinizi tutma hakkına sahiptir. Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde sizi ek görüşmeye çağırabilir. Olumlu bir oturum izni için bu görüşmeye katılmanız son derece önemlidir.

Zorunlu durumlarda pasaportunuza ihtiyacınız olursa işlem sürecinizi iptal etme ve pasaportunuzu geri alma hakkınız bulunmaktadır. Ancak tekrar başvuru yapma halinde istenen ücretleri yeniden vermek durumundasınız.

Ödemeleriniz için aldığınız dekontlarınızı sunmalısınız. Gerekli durumlarda bunları fotokopi yapabilirsiniz. Gelecek zamanlar için bu belgeleri tutmanızda yeni bir işlem durumu için size yarar sağlayacaktır. İşlemlerini tek seferde ve doğru yapmanız sizi fazla masraftan koruyacaktır. Bu nedenle dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak sizlere profesyonel bir vize işlem danışmanlığı yapabiliriz. Daha fazla detaylı bilgi için Vize Merkezi şubelerimizi arayabilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 04
destek@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 04
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 04
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 15 04
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2043
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5017
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com