İstanbul

Telefon

+902129700504

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Angola Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Vize Merkezi İstanbul ofisimize hoş geldiniz. İstanbul sınırları içerisinde Angola seyahatlerine yönelik vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımıza uygun olarak hazırladığımız sayfamızı okumaya devam ederek vize sürecine dair gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Angola vize başvurusu, vize ücretleri, başvuru formu, ticari ve çalışma vizesi konu başlıkları altında oluşabilecek sorularınızı tümünü yanıtlamaya çalışmış bulunmaktayız. Vize Merkezi İstanbul ofisimiz aracılığı ile gerçekleştireceğiniz Angola vize başvurusunda tüm evraklarınız konsolosluğa uygun olarak hazırlanır ve vize işlemleriniz en sağlıklı şekilde tamamlanır.

Angola vizesine dair detaylı bilgi almak istediğiniz durumlarda +90 (212) 970 05 04 numaralı telefonumuzdan ve [email protected] e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir ya da Vize Merkezi İstanbul ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Angola İçin Vize Almak Zorunlu mudur?

Türkiye sınırları içerisinde Angola’ya seyahat edecek vatandaşlarımızın vize sahibi olmak zorunlulukları bulunmaktadır. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden biri sahip olan tüm vatandaşlarımız Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçerek başvuru işlemlerini kolaylıkla başlatabilirler.

Angola Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Angola vizesi gerekli evraklar başvurulan vize türüne ve koşullara göre değişiklik göstermektedir. Gerekli evraklar konusunda detaylı bilgi almak isterseniz kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • 2 adet Biyometrik fotoğraf
 • Pasaport (Geçerlilik süresi en az 9 ay olacak ve 2 boş sayfa olacak şekilde)
 • Angola Vize Başvuru Formu
 • Renkli Pasaport fotokopisi
 • Sarı humma aşı kartı aslı ve geçerlilik tarihini gösteren sayfanın renkli fotokopisi
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Maddi Gelir Beyanları ve Banka Hesap Dökümleri
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Otel ve uçak rezervasyonları
 • Angola Ticari vize başvurusu için, davet eden firma tarafından hazırlanmış resmi davetiye ve davetiye imzalayan kişinin kimlik fotokopisi

Angola Vize Başvurusu Nereye Yapılmaktadır?

Angola sınırları içerisine gerçekleşecek seyahatlerin vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnız Ankara’da bulunan Angola Büyükelçiliği’ne aittir. Angola vatandaşlığına geçiş için direkt konsolosluğa müracaat etmeniz gerekmektedir. Türkiye sınırları içerisinden vize başvuruları Angola Büyükelçiliği üzerinden şahsen ya da büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş kurumlar aracılığı ile yapılmaktadır. Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile gerçekleştirilen başvurularda şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın işlemlerini başlatabilirsiniz.

Kurumumuz aracılığı ile yapılan başvurularda işlemleriniz sonuçlandıktan sonra pasaportunuz Angola Büyükelçiliği’nden teslim alınarak şahsınıza teslim edilmektedir. 2019 güncel vize prosedürlerine dair merak ettiklerinize İstanbul ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Angola Vize Başvuru Formu

Angola vize başvurunuz öncesinde vize başvuru formunu olabilecek en doğru şekilde doldurmanız oldukça önemlidir. Vize başvuru formu içerisinde başvuru sahibini tanımaya yönelik soruları barındıran resmi bir formdur. Eksik ya da tutarsız bilgi içerdiği doğrulanmış formların vize reddine neden olabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Angola vize başvuru formunu büyük harflerle, anlaşılır olacak şekilde ve doğru bilgiler eşliğinde doldurmanız oldukça önemlidir. Başvuru formunu Türkçe, İngilizce ya da Portekizce dillerinden biri ile doldurabilirsiniz. Angola vize başvuru formu doldurulması işlemlerinde Vize Merkezi İstanbul ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Angola Vize Ücret Detayları

Angola vize ücretleri vize ve seyahat türüne göre değişiklik göstermektedir. Angola güncel vize ücret detaylarına Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçerek ya da İstanbul ofisimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Angola vize başvurunuz olumsuz sonuçlandığı takdirde ödemiş olduğunuz vize ücreti şahsına iade edilmemektedir. Başvurunuz öncesinde ödemiş olduğunuz ücret karşılığı alacağınız dekont diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır.
Vize türlerine ait 2019 güncel ücret detaylarına ve merak ettiklerinize kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Angola Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye sınırları içerisinden Angola’ya yapılan vize başvuruların değerlendirilmesi ve onaylanması işlemleri ortalama 5-15 iş gününü kapsamaktadır. Başvurulan vize türüne göre sonuçlanma süresinde değişiklik olabilmektedir. Eksik evrak ile yapılan başvurular sonuçlanma süresinde tahmin edilemeyen gün kayıplarına neden olabileceği için özen gösterilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Resmi tatiller dışında genellikle belirtilen süre içerisinde başvurunuz sonuçlanmış olur. Türkiye sınırlarından yabancı pasaport ile başvuruların değerlendirilme ve onaylanması süresinde değişiklik meydana gelebilmektedir. Vize sürecinizi en sağlıklı şekilde tamamlayabilmek için başvurularınızı Vize Merkezi İstanbul ofisimiz aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Angola Ticari Vize ve Çalışma Vizesi

Angola ticari vizesi çoklu girişli ve 12 ay süreli olarak verilmektedir. Ticari vize Angola sınırlarında oturum izni bulunduran bir vize türü değildir bu sebeple ihtiyacınız olduğu durumlarda ayrıca oturum izni almanız gerekmektedir. Ticari vize yalnızca bir defa uzatılma hakkına sahiptir daha sonraki tüm seyahat planlarınız için yeniden başvuru yapmanız gerektiğini bildiririz. Angola çalışma vizesi başvuru yapıldıktan sonraki 60 gün içerisinde kullanılması gereken bir vize türüdür. Kullanılmadığı takdirde iptali söz konusudur.

Angola Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Angola ticari vize için gerekli evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. Detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Pasaport (En az 18 aylık geçerliliği ve 6 boş sayfası bulunmalıdır.)
 • Başvuru formu
 • 3 adet Biyometrik fotoğraf
 • İş Sözleşmesi belgesi (Tarihi, şirket bilgisi, adresi ve imzası bulunmalıdır.)
 • Şirket Evrakları: Güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası
 • Davet mektubu (Portekizce yazılmış olarak ve Angola devletine kayıtlı bir şirketten gelmesi gerekmektedir.)

Angola Vize Reddi İle Sonuçlanan Başvurularda Ne Yapılır?

Angola için yapılan vize başvuruları herhangi neden belirtmeksizin ret ile sonuçlanabilir. En yaygın vize reddi nedenleri arasında başvuruların eksik evrak teslim edilerek yapılmış olması yer almaktadır. Angola vize başvurunuz olumsuz sonuçların ve ret alma nedeniniz size belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrar başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Angola için vize başvurunuzu en sağlıklı şekilde gerçekleştirmek ve sonuçlandırmak için Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişim kurabilir ve işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Angola Seyahatiniz Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Angola seyahatinize başlamadan önce sarı humma aşısı yaptırmanız ve aşılara ilişkin belgeleri yanınızda taşımanız gerekmektedir.
 • Vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun geçerlilik tarihinin en az 9 ay olarak prosedüre uygun olduğuna ve 2 sayfanın boş olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
 • Vize işlemleri sırasında ve ülkeye giriş-çıkış anlarında sorun yaşamamanız adına pasaportunuzun deforme olmamış olmasına özen göstermelisiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp