Turistik Vize

Senegal Turistik Vize İçin Merak Edilenler

Senegal sınırları Covid-19 artışlarından dolayı turistik seyahatler için kapalı mı?

Senegal sınırları için güncel olarak herhangi bir kısıtlama olmayıp bazı kurallar çerçevesinde uluslararası seyahatlere izin verilmektedir. Yolcular seyahat etmeden önce havayollarının gereksinimlerine dair teyit almalıdır. Bazı havayolları belirli kriterleri taşıyan (Senegal ikamet belgesi olan vb.) yolculara izin vermektedir. Ülkeye giriş iznine dair bilgi alarak seyahat planı yapılmasını tavsiye ederiz.

Senegal turist vizesi kaç günde çıkar?

Senegal turistik vize başvuruları işlem tarihi sonrası 5 ila 10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır.

Senegal vizesi için hangi aşılar kabul ediliyor? Aşı kartı zorunluluğu var mı?

Yolcuların, aşı yaptırdıklarına dair belge sunmaları gerekmektedir. Tüm dozların eksiksiz olarak yapılmış olmalı ve aşı belgesi ile kanıt sağlanmalıdır. Seyahat tarihinden en az 14 gün önce gerekli tüm dozlar tamamlanmış olmalıdır. Kabul edilen aşıları; Pfizer-BioNTech, AstraZeneca (SK Bioscience veya Vaxzevria), Moderna, Covishield, Janssen J&J, Sinovac ve Sinopharm aşılarıdır.

Turistik girişlerde PCR testi gerekli mi?

Senegal’e turistik seyahat edecek yolcuların 72 saat içinde onaylanmış negatif PCR testi ibraz etmeleri gerekmektedir. 2 yaş altında ki çocuklar testten muaftır. Yolcuların, seyahat gereksinimleri ile ilgili detayları havayolu firmasından teyit etmeleri gerekmektedir.

Senegal’e turistik girişlerde karantina zorunlu mu?

Senegal’e turistik seyahat eden yolcuların karantina zorunluluğu yoktur.

Senegal turistik başvuruları için Covid-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası zorunlu mu?

Senegal turistik vize başvuru işlemleri için COVID-19 kapsamlı seyahat sağlık sigorta zorunluluğu bulunmamaktadır.

Senegal turistik başvuru ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gerekenler

 • Turistik vize başvurusu için tüm belgelerin eksiksiz temin edilmesi gerekmektedir.
 • Yanlış bilgi beyanından dolayı oluşabilecek tüm olumsuzluklar yolcuya aittir.
 • Seyahat tarihinden en az 10 gün önce temsilcilerimizle iletişime geçilmesi ve evrak teslim edilmesi tavsiye edilmektedir.
 • Tüm yolcuların varışta yolcu takip formunu doldurmaları gerekmektedir. Form varışta sağlanacaktır.

Senegal turistik vizesi sonuçlanmadan otel ve uçak biletleri alınmalı mı?

Vize başvurunuz sonuçlanmadan uçak ve otel bileti satın almanızı tavsiye etmiyoruz.

Senegal Turist Vizesi

Güneydoğusu dışında kalan alanlar hariç Senegal oldukça düz ve alçak bir ülkedir. İklimi çok sıcaktır. Bu nedenle oraya gidecekseniz buna göre hazırlanmanızda fayda vardır. Kuzeyde sakızağacı ve mimoza gibi Senegal Irmağı vadisinde de arapzamkı çıkarılan akasya ağaçları yetişir. Burada insanlar ortama göre değişik sistemler geliştirmişti. İlk başta bu olay turistler için oldukça ilginç gelir. Orta kesimi çöl gibi kumluk bir alandan oluşur ve çöl turizmi burada pek yaygın değildir. Ama güneyi tropik bir bitki örtüsüyle kaplıdır ve bu da yaban hayatı için turist çeken bir başka etkendir. Eğer turist olarak bu ülkeyi ziyaret edecekseniz Senegal ziyareti öncesi daha fazla bilgi için bizi arayıp detaylı olarak size lazım olan bilgileri alabilirsiniz.

Bir turist olarak Senegal’i ziyaret etmek istiyorsanız aşağıdaki belgelere ihtiyacınız olacaktır.

 • Minimum 6 ay geçerli pasaport aslı ve fotokopisi
 • Senegal vizesi başvuru formu
 • Senegal vize talep dilekçesi
 • En az 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Sarı Humma aşı kartı
 • Seyahat evrakları (pasaport, uçak bilgileri vs.)
 • Eğer davet karşılığı gidiyorsanız sizin adınıza gönderilmiş olan davetiye mektubu
 • Banka hesap dökümü
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt belgesi
 • Öğrenciyse okuldan alınmış ve öğrenci belgesi
 • 18 yaşından küçük için ebeveynlerinden verilmiş mektup
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Senegal turistik vizesi

Senegal vizesi için merak ettiğiniz diğer konuları Vize Merkezi bürolarımızı ziyaret ederek daha ayrıntılı öğrenebilirsiniz ya da dilerseniz bizi telefonla arayarak Senegal vize danışmanlığına dair sorularınızı yöneltebilirsiniz. Fakat yine de bilinmesi gereken birkaç şeyi açıklamakta fayda vardır.

Senegal için hangi vize türüne başvurduğunuza dikkat edin.

Online başvurularda yanlışlıklar yapılması muhtemeldir. Schengen ülkeleri kadar önem verilmediği için bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Belgelerinizi doğru ve istenildiği gibi düzenlediğinizden emin olun. Eksik ve yanlış belgelerin size vize reddi olarak dönmesi olasıdır.

İşlemleriniz bittikten sonra ve vizeniz bir sonuç aldıktan sonra konsolosluğa verdiğiniz adrese teslim olmak üzere sonuçlarınız kargoya verilir. Eğer Senegal’de bir dostunuzu ziyaret ediyorsanız onun kaldığı yerin bilgilerini de vize belgelerinize eklemenizde fayda vardır. Eğer bu şahıs bir Senegal vatandaşı ise ayrıca onun pasaportunun da bir fotokopisini de eklemelisiniz.

Senegal seyahatinizin ne zaman olacağını belirten evraklarınızın olması çok mühimdir. Senegal’deki salgın hastalıklar konusunda dikkatli olmalısınız ve gereken aşıları yapmaktan çekinmemelisiniz. Senegal'e gittiğinizde kaçakçılara, hırsızlara mahal vermemek için üzerinizde yüklü para bulundurmamaya özen gösterin. Kaybolmanız halinde güvenilir olduğunu düşündüğünüz büyük iş yerleri ve market gibi yerlere adres sorabilirsiniz. Araçlara binecekseniz öncesinde fiyatı sormanızda büyük yarar vardır. Çünkü sonradan fazla para isteyebilirler.
 

Yükleniyor...