Bursa

Telefon

+908504601760

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Senegal Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi Bursa şubemizden Senegal vize başvuru talebini çok kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Amacımız, konsolosluğun sizden talep etmiş olduğu evrakları konsolosluğun istediği kriterlere uygun bir şekilde düzenledikten sonra sizin adınıza konsolosluğa iletip vize başvurunuzu sağlamaktır. Bursa ilinin Büyükorhan, Karacabey, Gürsu, Harmancık, İnegöl, Mudanya, Orhangazi, Osmangazi, Yenişehir, Yıldırım, Gemlik, İznik, Kestel, Keles, Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Orhaneli ilçelerinden ve çevre illerinden Senegal vize başvurusu için Bursa şubemizin uzman vize danışmanı ile görüşebilirsiniz. Vize Merkezi Bursa şubesi vize danışmanı ile görüşmek için +90 (224) 322 25 21 numarasını arayabilir isterseniz [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Senegal - Bursa

Afrika’nın batısında Senegal Nehri’ne kıyısı olan Senegal ülkesi, zengin kültürü ve doğal güzellikleriyle insanların merak ettiği bir ülke olmuştur. Genellikle kuzey yarım kürede kışa denk gelen aylarda daha çok talep gören bu ülkede çoğunlukla hava sıcaktır. Orta kesimlerde çöle benzer kumluk bir arazi bulunurken ülkenin güneyinde tropikal bir bitki örtüsü araziye hakimdir. Senegal’in resmi dili Fransızca da olsa yerel diller de çok konuşulmaktadır. Aynı zamanda Senegal Müslüman bir ülkedir.

Senegal seyahatine çıkmayı istiyorsanız Senegal’in güncel haberlerini takip ediyor olmanız seyahatinizin daha verimli geçmesini sağlayacaktır. Gambiya ve Gine-Bissau topraklarına komşu olan Casamance adlı bölgede uzun yıllar önce silahlı çatışmalar yaşanmaktaydı. Fakat son yıllarda bu çatışmalar çok büyük bir oranda azalmış bulunmaktadır. Bu bölge hakkında son gelişmeleri öğrenerek seyahat etmenizi tavsiye ederiz.

Senegal İçin Vize Almak Gerekli Midir? -Bursa

Türkiye Cumhuriyeti’nin Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşları Senegal seyahatlerini süresi 90 gün geçmeyecek şekilde vizeden muaf olarak gerçekleştirebilirler. Fakat geri kalan tüm ziyaretçilerimizin Senegal’e gidebilmeleri için Senegal vizelerine ihtiyaçları vardır. Senegal’e seyahat etmeyi planladığınız tarihten en az 10 gün önce sarıhumma aşısı olmanız gerekir. Aşıyı olduğunuzu gösteren aşı kartınızı yanınızda taşımanız istenir.

Senegal vizesine başvururken evraklarınızı planlanan seyahat tarihinden en az 15 gün önce tamamlamanızı önermekteyiz. Konsolosluklarda yaşanması muhtemel yoğunluklar nedeniyle başvuru süreciniz uzayabilmektedir. Ayrıca her iki ülke resmi tatillerinde konsonolosluk çalışmayacağı için planlanan seyahat sürenizden önce vizenizin hazır olmama durumu olabilmektedir. Bu gibi durumlara karşın tedbirli olmak seyahatinizin sekteye uğramaması adına faydalı olacaktır. Konsolosluğun, evrak isteme sürecinde başvuru sahibinin başvuru durumuna göre ek evrak isteme hakkının da olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Vİze türü belirleme, gerekli evrak listesi ve evrak hazırlama süreci ile başvuru yapmak için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Senegal Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? -Bursa

Senegal vize başvurunuzu yapabiliyorsanız erken bir tarihte yapmanızı vize işlemlerinizin yararına olacaktır. Çünkü vize türlerine bağlı olarak bazen başvuru değerlendirilmesinin sonuçlanması 2-3 ayı bulabilir. Son dakika sizden istenecek olan ek bir evrağın seyahat planlarınızı geciktirmemesi için erken bir tarihte vize başvurusu yapmak her zaman en doğru seçenek olacaktır. Bilmelisiniz ki hangi vize türü ile başvuru yapmak istediğinizi vize danışmanına bildirmeniz gerekir.

Pasaport tüm vize işlemlerinde vazgeçilmez olan bir evraktır. Senegal vize işlemleriniz için güncel bir pasaporta sahip olmanız işlemleri kolaylaştıracaktır. Pasaportunuzun Senegal vizesine başvurduğunuz tarihten en az 1 yıl sonrasına kadar geçerlilik süresinin devam etmesi gerekmektedir. Pasaportunuzun yıpranmamış olmasına dikkat etmelisiniz. Senegal Konsolosluğu vizeniz için onay vermiş dahi olsa Senegal’e girişinizden Senegal sınır görevlileri sorumludur. Pasaportunuzu talep ettikleri kriterlere uygun bulmazlarsa ülkeye girişinizi engelleyebilir, size birçok sorun yaratabilirler. Senegal’e kadar gittikten sonra böyle bir şey yaşamamanız için pasaportunuzun istenilen şekilde olmasına özen gösteriniz.

Senegal Konsolosluğu’nun çalışma saatleri değişken olmakla birlikte mesai saatlerinin sadece bir kısmında vize kabulü yapmaktadırlar. Konsolosluğa gitmeden önce bizi arayarak uygun saatler hakkında gerekli bilgiyi vize danışmanlarından edinebilirsiniz. Konsolosluktan vize başvuru talebinde bulunabilmeniz için daha önceden randevu almış, onların belirlediği saatte oraya gitmeniz gerekir. Vize Merkezi’nden destek hizmeti almayı tercih ederseniz bilgilerinizi bize ulaştırdığınız takdirde konsolosluğa gitmenize gerek bile kalmadan Senegal vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu alanda vize danışmanlarımız sizin yerinize randevu alarak sizin adınıza vize başvurusunda bulunur. Tüm vize başvuru işlemlerini yerine getirerek değerlendirme sürecini takip eder ve sonucu size ulaştırır. Senegal Konsolosluğu’nun talep edeceği evraklar vize türlerine göre değişmektedir. Uygun evraklara daha kolay ulaşabilmeniz için kategorilere ayırdık:

Ticari Vize Turistik Vize

Senegal Vize Ücreti -Bursa

Vize ücreti, vize türünüz başta olmak üzere vizeyi ne kadar süreliğine istediğiniz ya da vize süreniz boyunca ülkeye kaç kez giriş yapacaksınız gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Senegal vize ücretinin belirli bir tutarı bulunmaz ve her sene bu tutar belli sebeplerden dolayı değişebilir. Senegal vize başvurunuz için ödemeniz gereken tutarı öğrenmek ve ayrıntılı bilgi almak için Vize Merkezi Bursa şubemizi arayarak ya da şubemize gelerek uzman vize danışmanı ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Ticari vize, turistik vize, aile vizesi, öğrenci vizesi, basın vizesi, yatırımcı vizesi, konsolosluk çalışanları vizesi gibi çeşitli Senegal vize türleri vardır. Vize ücretiniz bu vize türlerine göre değişiklik gösterir. Bilgi sahibi olmanız gereken bir diğer konu ise Senegal vizesi için ödemiş olduğunuz ücret, vize reddi almanız durumunda size geri verilmeyeceğidir. Senegal vize ücretini ödediğinizi gösteren banka dekontunu bankadan almayı ve yanınızda bulundurmanız gerektiğini unutmayınız.

Senegal Vize Reddi - Bursa

Konsolosluğun sizden talep ettiği evrakların tesliminde bir sorun yaşadıysanız, teslim etmeniz gereken sürede teslim edemediyseniz ya da belgelerinizde eksiklik varsa konsolosluk vize başvuru talebinizi reddedebilir. Siz yapmanız gereken her şeyi doğru yapmış bile olsanız Senegal Konsolosluğu başvuru talebinizi reddedebilir. Neden reddedildiğinize dair size bir açıklama yapma zorunlulukları bulunmaz. Değerli ziyaretçimiz, vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması gibi bir durumla karşılaşmamak için Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Senegal vize başvurusu hakkında ayrıntı bilgi almak için Vize Merkezi Bursa şubemizi +90 (850) 460 17 60 telefon numaramız ile arayabilir [email protected] adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Senegal Vize Merkezi Bursa

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp