Altunizade

Adres

Altunizade, Kısıklı Cd. No: 21/1
Daire:5 34662
Üsküdar / İstanbul

Telefon/Faks

0216 706 01 60

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

altunizade@vizemerkezi.com

Senegal Vize Merkezi, Altunizade

Vize Merkezi profesyonel kadrosuyla Senegal vizesine hızlı,güvenilir ve kolay bir şekilde amacıyla gerekli olan desteği profesyonel bir şekilde vermeyi amaçlayan konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş bir firmadır. Vize Merkezi Altunizade şube sayfasına hoş geldiniz.

Senegal vize başvurusunda bulunmak, gerekli evrak listesini öğrenmek ve diğer tüm dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi almak amacıyla uzman Senegal vize danışmanımıza mail yolu ile ulaşmak isteyen ziyaretçilerimiz afrika@vizemerkezi.com mail adresine Senegal vizesi hakkında merak ettikleri tüm soruları sorabilirler. 

Senegal

Senegal Nehri kıyısında bulunan, başkenti Dakar olan Batı Afrika ülkesi Senegal, doğal güzellikleri ve kültürel farklılıkların birleşme noktası olması ile turistlerin her zaman ilginç bulduğu bir ülke olmuştur. İnsanlar Senegal’e seyahat etmeyi genellikle yılın soğuk dönemlerinde tercih ederler. Senegal Müslüman vatandaşların yoğunluklu olarak yaşadığı bir ülke olup resmi dili Fransızca’dır. Ülkenin ortalarında çöl iklimine yakın kuraklık alanlar olsa da çöl turizmi çok gelişmemiştir. Diğer taraftan Senegal’in güney bölgeleri tropik bitki örtüsü bakımdan hayli zengin olup, tropik gezintileri merak eden turistler için adeta vazgeçilmezler arasında yer alacaktır. 

Senegal’e turistik seyahat amaçlı gitmeyi düşünen vatandaşlarımızın Senegal güncel durumlarını gidilecek olan tarihlerde yakinen takip etmeleri tavsiye edilmektedir. Gine-Bissau ve Gambiya ülkelerine komşu olan Senegal'in Casamance adlı bölgesinde uzun yıllar önce ayrılıkçı hareket arasında silahlı çatışmalar başlamış olsa da son yıllarda bu çatışmalar oldukça azalmış durumdadır. Seyahat planlarında bu bölge de olan ziyaretçilerimizin gitmeden önce bu yer hakkındaki son haberleri takip etmelerini tavsiye ederiz. 

Senegal İçin Vize Almak Gerekli Midir? 

Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ile  Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Senegal’e seyahat edebilmek için vize almak zorundadırlar. Fakat Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşlar 90 günü aşmamak koşuluyla Senegal vizesinden muaf olurlar. 

Senegal’e gitmeden önce bir takım aşılar ve testlerden geçmek gerekmektedir. Öncelikle sarıhumma aşısı olmak zorunda olduğunuzu bilmeniz gerekir. Senegal’e seyahat edeceğiniz tarihten en az 10 gün önce bu aşıyı yaptırmış olmalı ve aşı kartınızı yanınızda bulundurmalısınız.

Senegal Vizesi

Senegal Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Senegal vize başvuru talebinizi yapabileceğiniz en erken tarihte oluşturmanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü bazı vize türlerine bağlı olarak Senegal vizesinin sonuçlanması 2-3 ayı bulabilir. Seyahat amacınıza uygun vize türünü vize danışmanınıza önceden bildirmeniz vize işlemlerinizin hızlanmasında çok etkili olacaktır. 

Vize başvuru işlemlerinde istenilen en önemli evrak pasaporttur. Senegal vize başvurunuzu güncel bir pasaport ile yapmanızı tavsiye ederiz. Pasaportların en fazla 10 yıllık geçerlilik süreleri olduğunu unutmayınız ve pasaportunuzun geçerlilik süresi, vize başvurusu yaptığınız tarihten itibaren en az 1 sene daha devam ediyor olması gerekmektedir. Kısacası pasaportunuzun ne kadar uzun geçerlilik süresi varsa vize başvuru işleminiz o kadar kolay sonuçlanacaktır. Pasaportunuzun deforme olmamış ve temiz olması dikkat edilmesi gereken konulardandır. Senegal Konsolosluğu, vize başvuru talebinizi onaylamış bile olsa Senegal’e giriş yaparken sınır görevlileri tarafından sorun yaşayabilirsiniz.

Ülkeye girişiniz tamamen onların sorumluluğundadır. Bu yüzden pasaportunuzun konsolosluğun istediği kriterlerde olmasına özen gösterin. 
Senegal Konsolosluğu’nun çalışma saatleri ve vize kabul saatleri çok fazla değişkenlik göstermektedir. Konsolosluğa gitmeden önce bizi arayarak uygun saatler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Vize başvurusunda bulunmanız için Senegal Konsolosluğu’ndan randevu almış olmanız gerekir. Vize Merkezi’ni arayarak vize başvurunuzu deneyimli vize danışmanlarımız aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz randevu alıp konsolosluğa gitmenize gerek kalmaz, sizin adınıza biz randevu alır ve vize işlemlerine dair gerekli tüm işlemleri biz yaparız. 

Konsolosluk vize türlerine göre sizden farklı evraklar talep etmektedir. Aşağıdaki vize türlerinden size uygun olana tıklayarak gereken evrakları görüntüleyebilirsiniz:
Ticari Vize
Turistik Vize

Senegal Vize Ücreti

Vize ücreti birçok etkene göre değişiklik gösterir. Vize türünüz, vizeniz süresince ülkeye kaç giriş yapacağınız gibi durumlar vize ücretini etkilemektedir, sabit bir tutarı bulunmaz. Her sene Senegal vize ücretinin değişmesi çok normaldir. Vize ücretlerinin değişikliği hakkında ayrıntılı bilgi almak için Vize Merkezi Altunizade şubemizi arayarak yetkili vize danışmanımız ile görüşebilirsiniz. 

Senegal vize türlerinin, turistik vize, ticari vize, basın vizesi, aile vizesi, öğrenci vizesi, yatırımcı vizesi, konsolosluk çalışanları vizesi gibi çeşitli türleri vardır. Vize ücreti bu vize türlerine göre belirlenir. Senegal vize başvurusu için ödeyeceğiniz vize ücreti, vize başvuru talebinizin olumsuz sonuçlanması durumunda size iade edilmeyecektir. Senegal vize ücretini ödediğinizi kanıtlayan dekontu yanınızda bulundurmalısınız. 

Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ankara Senegal Büyükelçiliği ya da Senegal Altunizade Fahri Konsolosluğu’na yapacağınız Senegal vize başvurusunun değerlendirilmeye alındıktan sonra sonuçlanması yaklaşık 10 iş gününü bulur. Bu süre sizin talep etmiş olduğunuz vize süresine ya da başvurmuş olduğunuz vize türüne göre değişebilir. Resmi tatiller ve bayramlar gibi günler haricinde genel olarak benzer tarihler sonunda vize başvuru sonucunuza ulaşırsınız. Başvuruda bulunduğunuz vize sayısı ve vize türü farklıysa sonuçlarınızın aynı sürede açıklanması beklenilmez. Konsolosluğun bulunmadığı bir şehirde yaşıyorsanız sıkıntı yaşamamanız için Vize Merkezi ile iletişime geçerek vize başvurunuzu bizim aracılığımızla yapabilirsiniz. Türkiye’nin tüm illerine vize destek hizmeti vermekteyiz. 

Senegal Vize Reddi 

Vize başvurusunda teslim ettiğiniz belgeler arasında bir eksiklik bulunursa ya da belgeler arasında birbiriyle uyuşmayan bilgilere denk gelinirse konsolosluk vize başvurunuzu reddedebilir. Siz her şeyi doğru yapmış olsanız bile vize başvurunuz reddedilebilir. Konsolosluk ret almanızın sebebini size bildirilmek zorunda değildir. Bazı ülkeler neden vize başvurusunun reddedildiğini sözlü ya da yazılı olarak size iletebilir. 

Vize Merkezi ile vize reddi gibi durumlardan kaçınmak, Senegal vize başvurunuz hakkında daha çok bilgilendirilmek için Vize Merkezi Altunizade şubelerimizi arayarak ya da afrika@vizemerkezi.com adresimize mail atarak bize ulaşabilir, aklınızda kalan soruları iletebilirsiniz.

Senegal Vize Merkezi Altunizade

Vize Merkezi Personel

Senegal ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Senegal vizesi Altunizade E. Yiğit 16/06/20, 15:30
Senegal’e birkaç firma ile görüşmeye gideceğim. Fakat aramızda bir sözleşme olmadan davetiye gönderemeyeceklerini söylediler. Turistik vize alsam sınırda problem yaşar mıyım? Uçak biletimi ve kalacağım oteli satın almam gerekli mi? Senegal vizesi Altunizade’de bulunan ofisinizden başvuru yapabilir miyim? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle