Ankara

Telefon

+908504601760

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Senegal Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Vize Merkezi Ankara şube sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfada Senegal vizesine dair tüm güncel ve doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. Vize başvuru sürecinizi Vize Merkezi deneyimli vize danışmanları ile hiç uğraşmadan atlatabilirsiniz. Vize Merkezi olarak, konsolosluğun sizden talep etmiş olduğu tüm başvuru evraklarını prosedürlere uygun bir şekilde sizin adınıza düzenledikten sonra başvurunuzun olumlu yönde gerçekleşmesi için en uygun sunum şeklini ayarlayıp belgelerinizi konsolosluğa teslim ederiz. Senegal vizesine Ankara’dan ulaşmak istiyorsanız Vize Merkezi Ankara şubesi ile iletişime geçebilirsiniz. Senegal vizesi hakkında detaylı almak vize danışmanları ile görüşmek için +90 (312) 970 02 81 numarasıyla Ankara şubemizi arayabilir [email protected] adresimize e-posta yollayabilirsiniz.

Senegal - Ankara

Batı Afrika’nın en güzel ülkelerinden biri olan Senegal doğal güzellikleri ve deniz mahsüllerine dayanan zengin mutfağı ile insanlar tarafından merak edilen bir ülke olmuştur. Turistler kuzey yarım kürede kış yaşanan zamanlar tatil yapmak için gelirler. Senegal Müslüman bir ülkedir ve resmi dili Fransızca olmakla beraber yerel diller de konuşulmaktadır. Ülkenin orta kısımlarında çöle benzer kumdan oluşan bir alan vardır fakat Senegal’de çöl turizmi yaygın olarak görülmez. Diğer taraftan da ülkenin güneyini tropik bir bitki örtüsü sarmıştır

Gine-Bissau ve Gambiya ülkelerinin topraklarına komşu olan Casamance bölgesinde uzun yıllar önce ayrılıkçı hareket faaliyetleri yüzünden silahlı çatışmalar yaşanırdı. Fakat son yıllarda bu silahlı çatışmalar büyük oranla son bulmuştur. Senegal seyahati planları yapıyorsanız Senegal’de yaşanan olayların haberlerini takip ederek haberdar olabilir, bölge hakkındaki gelişmelere göre seyahatinize şekil verebilirsiniz.

Senegal İçin Vize Almak Gerekli Midir? -Ankara

Türkiye Cumhuriyeti’nin Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip olan vatandaşları azami 90 gün olmakla birlikte Senegal’e vize almalarına gerek kalmadan seyahat edebilirler. Fakat diplomatik pasaport dışındaki tüm pasaport sahibi ziyaretçilerimizin Senegal seyahatine çıkabilmeleri için Senegal vizesine ihtiyaçları vardır. Türkiye’den Senegal seyahatiniz için ayrılmadan önce mutlaka sarıhumma aşısı olmanız gerekir. Seyahatten en az 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırmış olup aşı kartınızı da yanınızda taşımanız istenir.

Senegal vizesine başvururken evraklarınızı planlanan seyahat tarihinden en az 15 gün önce tamamlamanızı önermekteyiz. Konsolosluklarda yaşanması muhtemel yoğunluklar nedeniyle başvuru süreciniz uzayabilmektedir. Ayrıca her iki ülke resmi tatillerinde konsonolosluk çalışmayacağı için planlanan seyahat sürenizden önce vizenizin hazır olmama durumu olabilmektedir. Bu gibi durumlara karşın tedbirli olmak seyahatinizin sekteye uğramaması adına faydalı olacaktır. Konsolosluğun, evrak isteme sürecinde başvuru sahibinin başvuru durumuna göre ek evrak isteme hakkının da olduğunun bilinmesi gerekmektedir.

Vİze türü belirleme, gerekli evrak listesi ve evrak hazırlama süreci ile başvuru yapmak için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Senegal Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? -Ankara

Senegal vize başvurularının sonuçlanması, sizden ek evrak istenmesine ya da vize türünüze bağlı olarak yaklaşık 2-3 ay sürebilir. Bu yüzden vize başvurunuzu yapabileceğiniz en erken tarihte yapmanız seyahatinizi planlarken daha yardımcı olacaktır. Vize danışmanınıza başvuru yapmak istediğiniz vize türünü bildirmeniz sürecin sonuçlanma hızını olumlu olarak etkileyecektir. Pasaport vize başvuru işlemlerinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Senegal vize başvurusu için kullandığınız pasaportun güncelliğinden emin olmalısınız. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin Senegal vizesine başvuru yaptığınız tarihten en az 1 yıl sonrasına kadar devam ediyor olması gerekmektedir. Pasaportunuzun geçerlilik süresi ne kadar uzun olursa vize başvuru işlemleri o kadar kolay ayarlanacaktır. Pasaportunuzun yıpranmamış ve temiz görünümlü olmasına önem vermelisiniz. Vize başvuru talebiniz konsolosluk tarafından onay almış bile olsa Senegal’e girişiniz sırasında ülkenin sınır görevlileri pasaportunuzu istedikleri kriterlere uygun bulmazsa ülkeye girişinizi engelleyebilir.

Senegal’e giriş yapıp yapmamanız sınır görevlilerin elindedir. Senegal Konsolosluğu tüm çalışma saatleri boyunca vize kabulu işlemi yapmaz. Vize kabulu için belirli saatler vardır. Vize başvurusu yapmak için konsolosluğa gitmeden önce bizi arayarak gereken belgelere ulaşabilirsiniz. Vize başvurusu yapabilmek için Senegal Konsolosluğu’ndan randevu almanız gerekir. Vize Merkezi’ne ulaşıp vize danışmanımız ile görüşerek vize başvurunuzu bizimle yapmak isterseniz, yetkili çalışan sizin adınıza randevu alacak ve konsolosluğun sizden talep etmiş olduğu evrakları sizin adınıza düzenleyecek, konsolosluğa ulaştıracak ve böylece Senegal vize başvuru talebiniz gerçekleşmiş olacaktır. Sizin tek yapmanız gereken talep edilen vize başvuru evraklarını bize teslim etmenizdir. Vize başvuru evrakları başvurduğunuz vize türüne göre farklılıklar göstermektedir. Aşağıda seyahatinize uygun olan vize türüne giderek gerekli olan evrak listesine ulaşabilirsiniz:

Senegal Vize Ücreti -Ankara

Vize ücreti; başvuru yapmış olduğunuz vize türü, kısa süreli mi uzun süreli mi vize istediğiniz gibi durumlara bağlı olarak değişmektedir. Senegal vize ücreti sabit değildir. Herhangi bir sebepten etkilenerek her sene bu ücretin değişiyo olması olağan bir durumdur. Senegal vize ücretleri hakkında daha net bilgiler öğrenmek için Vize Merkezi Ankara şubemizi arayarak profesyonel vize danışmanlarımız ile görüşebilir, merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

Ticari vize, turistik vize, öğrenci vizesi, yatırımcı vizesi, basın vizesi, aile vizesi, konsolosluk çalışanları vizesi gibi birçok vize türü vardır vize ücretini belirleyen asıl etken vize türüdür. Bilmeniz gereken bir diğer konu ise Senegal vize başvurusunda ödemiş olduğunuz vize ücreti, vizenizin reddilmesi halinde size geri ödenmez. Senegal vize ücretini ödediğinize dair bankadan dekont almayı ve bu dekontu yanınızda bulundurmayı unutmayınız.

Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar? -Ankara

Vize başvurunuzu Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu ya da Ankara Senegal Büyükelçiliği’ne yapmanız sonucunda konsolosluğun talebinizi değerlendirmeye alıp sonuçlandırması yaklaşık olarak 10 gün sürer. Bu süre başvuru yapmış olduğunuz vize türüne ya da konsolosluğun sizden ek evrak istemesi gibi durumlara bağlı olarak daha uzayabilmektedir. Fakat genel olarak resmi tatiller dışında konsoloslukta bir yoğunluk yaşanmıyorsa vize başvurusunun sonuçlanma süresi çok değişiklik göstermez. Birden fazla vize başvurunuz var ise vize başvurularınızın sonucun açıklanması aynı sürede olmaz. Oturduğunuz şehirden konsolosluğa gitmekte sorun yaşıyorsanız Vize Merkezi ile iletişime geçerek başvurunuzu bizimle birlikte sağlayabilirsiniz, Türkiye’nin her ilinden en hızlı ve güvenilir olarak başvuru talebiniz konsolosluğa iletilecektir.

Senegal Vize Reddi -Ankara

Vize başvuru evraklarını teslim etmeden önce eksik ya da hatalı belge durumuna karşı özenle kontrol etmeniz gerekir. Konsolosluk belgeleriniz arasında bir tutarsızlıkla karşılaşırsa vize başvuru talebinizi reddedebilir. Fakat vize başvuru işlemlerini tamamiyle doğru yapmış bile olsanız başvuru sonucunuz red alabilir. Senegal Konsolosluğu’nun reddedilmenizin nedenini size açıklama zorunluluğu yoktur.

Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi’nin deneyimli kadrosu sayesinde vize başvuru işlemlerinizin olumlu şekilde sonuçlanması için size destek hizmeti vereceğiz. Senegal vize başvurusu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız Ankara şubemizi +90 (850) 460 17 60 numarasıyla arayarak yetkili vize danışmanı ile görüşebilir isterseniz [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Senegal Vize Başvurusu Ankara

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp