Konya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 43 89

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

konya@vizemerkezi.com

Senegal Vize Merkezi, Konya

Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi Konya şubesi sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfa aracılığıyla Senegal vizesi başvuru sürecinin işleyişi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Konya’nın Beyşehir, Derbent, Ereğli, Doğanhisar, Akören, Bozkır, Hüyük, Güneysınır, Ilgın, Çumra, Ahırlı, Akşehir, Çeltik, Kadınhanı, Meram, Sarayönü, Altınekin, Cihanbeyli, Derebucak, Emirgazi, Hadim, Selçuklu, Yalıhüyük, Taşkent, Halkapınar, Karatay, Tuzlukçu, Seydişehir, Kulu, Karapınar, Yunak ilçeleri başta olmak üzere ve çevre illerde ikamet eden ziyaretçilerimiz Konya şubemiz sayesinde bizimle iletişime geçebilirler. Vize Merkezi’nin güvenilir kadrosu Senegal vize başvuru talebinizi oluştururken yapmanız gereken tüm işlemlerde size yardımcı olacaktır. Vize başvuruları hakkında ayrıntılı bilgi almak ve uzman vize danışmanı ile görüşmek için +90 (332) 225 43 89 telefon numarası ile Vize Merkezi Konya ofisimize ulaşabilir isterseniz konya@vizemerkezi.com adresine mail atabilirsiniz.

Senegal - Konya

Batı Afrika ülkelerinden olan Senegal, Senegal Nehri kıyısında olmasıyla doğal güzelleri ve deniz mahsüllerine dayanan leziz mutfağı ile turistlerin ilgilendiği bir ülke olmuştur. Turistler Senegal’e genellikle soğuk aylarda gelmeyi tercih ederler. Senegal’in orta kesminde çöle benzeyen kumluk bir alan bulunur fakat çöl turizmi bu ülkede pek yaygın değildir. Diğer taraftan da güney kısmı tropikal bir bitki örtüsüyle çevrilidir. Resmi dili Fransızca'dır ve Müslüman bir ülkedir. Senegal seyahati yapmayı planlıyorsanız öncelikle Senegal’de yaşanan olaylara dair bilgi sahibi olmanız seyahat planlarınız için faydalı olacaktır. Senegal’in Casamance bölgesinde uzun zaman önce silahlı çatışmalar yaşanmaktaydı fakat son yıllarda bu çatışmaların büyük bir kısmının yok olmasıyla beraber bu bölgeye seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın bölge hakkında gelişmelerden haberdar olmalarını öneririz.

Senegal İçin Vize Almak Gerekli Midir? - Konya

Konsolosluk, Türkiye Cumhuriyeti’nin Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşlarına seyahatlerinin süresi 90 günü aşmayacak şekilde vizesiz Senegal’e giriş yapabilme hakkı tanımıştır. Fakat bunun dışında kalan tüm ziyaretçilerimizin, gitmek istedikleri Senegal ülkesi için vize almaları gerekmektedir. Senegal’e seyahat etmeden önce sağlık açısından bilgilendirilmeniz gerekir. Seyahatinizden en az 10 gün önce mutlaka sarıhumma aşısı yaptırmış olmalısınız. Aşı kartınızı da yanınızda bulundurmanız istenir. Senegal vizesine başvururken evraklarınızı planlanan seyahat tarihinden en az 15 gün önce tamamlamanızı önermekteyiz.

Konsolosluklarda yaşanması muhtemel yoğunluklar nedeniyle başvuru süreciniz uzayabilmektedir. Ayrıca her iki ülke resmi tatillerinde konsonolosluk çalışmayacağı için planlanan seyahat sürenizden önce vizenizin hazır olmama durumu olabilmektedir. Bu gibi durumlara karşın tedbirli olmak seyahatinizin sekteye uğramaması adına faydalı olacaktır. Konsolosluğun, evrak isteme sürecinde başvuru sahibinin başvuru durumuna göre ek evrak isteme hakkının da olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Vize türü belirleme, gerekli evrak listesi ve evrak hazırlama süreci ile başvuru yapmak için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Senegal Vize Merkezi Konya Şubesi

Senegal Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Konya

Senegal vize başvurunuzu olabildiğince erken bir tarihte yapmış olmanız seyahat planlarınızı daha çok güvence altına alacaktır. Vize türlerine bağlı olarak bazı durumlarda vize başvuru talebinizin sonuçlanması uzun bir süre sonunda olabilir. Seyahat planlarınızın gecikmemesi için imkanınız olduğu sürece erken vize başvuru oluşturmanız yararınıza olacaktır. Hangi vize türü ile vize başvurusunda bulunacağınızı vize danışmanına iletirseniz işleminizin hızlanmasını olumlu yönde etkileyecektir. Pasaport tüm vize işlemlerinde talep edilen önemli belgelerden biridir. Senegal vize işlemlerini gerçekleştireceğiniz pasaportunuzun geçerlilik tarihi başvuru yapmış olduğunuz tarihten en az 1 yıl sonrasına kadar devam ediyor olmalıdır. Pasaportunuzun yıpranmamış, hasar görmemiş ve temiz bir durumda olmasına özen gösteriniz.

Pasaportunuz yüzünden Senegal’e girerken sınır görevlileriyle sorun yaşayabilirsiniz. Senegal vize onayı almış olsanız bile sınır görevlileri ülkeye girmenize izin vermezse Senegal’e giriş yapamazsınız. Pasaportunuzun talep edilen şartlara uygun olduğundan emin olmanız seyahatinizin vize onayı işlemlerinden sonraki kısmında da sorun çıkmayacaktır. Senegal Konsolosluğu vize kabulunü belirli saatler aralığında yapmaktadır. Konsolosluğa gitmeden önce bizi arayarak vize kabulu saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konsoloslukla görüşme yapabilmeniz için randevu almanız gerekir fakat vize başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi ile yapmayı tercih ederseniz sizin adınıza biz randevu almış oluruz. Tüm vize başvuru işlemleriniz deneyimli vize danışmanlarımız tarafından gerçekleştirilir. Talep edilen evrakları bize ulaştırdıktan sonra vize danışmanı evrakları konsolosluğun istediği şekilde düzenleyerek konsolosluğa iletir. Tüm değerlendirme sürecini takip ederek sonuç hakkında sizi bilgilendiririz. Konsolosluğun talep etmiş olduğu evrakları incelemek için aşağıda verilen bağlantılardan size uygun vize türüne tıklayabilirsiniz:

Ticari Vize
Turistik Vize

Senegal Vize Ücreti - Konya

Vize ücreti, vize türüne ya da vizenizin kaç girişli olacağı gibi etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Turistik vize, öğrenci vizesi, aile vizesi, ticari vize, yatırımcı vizesi, konsolosluk çalışanları vizesi, basın vizesi gibi vize türleri vardır ve vize ücretini belirleyen başlıca etken vize türleridir. Senegal vize ücretinin sabit bir tutarı yoktur herhangi bir sebebe bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Senegal vize ücretlerindeki değişiklik hakkında daha detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Konya şubemizi arayabilirsiniz ya da şubemize gelip vize danışmanı ile yüz yüze görüşebilirsiniz.Senegal vize ücreti için ödemiş olduğunuz tutar vizenizin ret alması durumunda size iade edilmeyecektir. Senegal vize ücretini ödediğinizi gösteren banka dekontunu yanınızda bulundurmanız gerekir.

Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Konya

Yalnızca Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu ya da Ankara Senegal Büyükelçiliği’ne Senegal vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu başvurunun değerlendirilmeye alındıktan sonra sonucun açıklanması yaklaşık 10 iş gününü bulur. Fakat bu süre başvuru yapmış olduğunuz vize türüne göre değişebilmektedir. Resmi tatiller ve bayramlar gibi özel günleri dışarıda tutarsak bu süre büyük bir sorun yaşanmadıkça çok fazla uzamayacaktır. Birden fazla vize başvurusu talebinde bulunduysanız ve vize türleri farklı ise hepsinin aynı sürede sonuçlanması beklenilmez. Başka bir şehirde yaşıyorsanız konsolosluğa giderken sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Vize Merkezi ile iletişime geçerek vize başvurunuzu bizim aracılığımızla yapmayı isterseniz Türkiye’nin tüm illerinden vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Konsolosluğa gitmeniz gerekmeden vize başvurunuz en hızlı şekilde vize danışmanlarımız tarafından konsolosluğa bildirilecektir.

Senegal Vize Reddi - Konya

Konsolosluğun sizden talep etmiş olduğu evrakları teslim ederken sorun yaşadıysanız herhangi bir eksiklik oluştuysa ya da belgelerinizde hatalı bilgiler mevcut ise konsolosluk Senegal vize başvuru talebinizi büyük olasılıkla reddedecektir. Fakat siz tüm vize başvuru işlemlerini prosedürlere uygun olarak gerçekleştirmiş olsanız bile vize başvurunuz red ile sonuçlanabilir. Konsolosluk size neden reddedildiğinizi açıklamak zorunda değildir.

Değerli ziyaretçimiz başvuru talebinizin ret kararı ile sonuçlanmasından kaçınmak, Senegal vize başvuruları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Vize Merkezi Konya şubemizi +90 (332) 225 43 89 telefon numarası ile arayarak ya da konya@vizemerkezi.com adresine mail atarak bizlere ulaşabilirsiniz.
Senegal Vize Merkezi Konya Şubesi

Vize Merkezi Personel

Senegal ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Senegal vizesi Konya E. Öztürk 17/06/20, 10:35
Merhaba, kardeşim Senegal’de çalışıyor. Annemi yanına davet etmek istiyor. Annemin yeşil pasaportu var ve Senegal’de ne kadar kalabilir? Vize almadan gidebilir mi? Vize alacaksa kardeşimin davetiye göndermesi gerekli mi? Senegal vizesi Konya ’dan yapılabilir mi?
Cevabı Görüntüle