Gaziantep

Telefon

+908504601760

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Senegal Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Değerli ziyaretçi, Vize Merkezi Gaziantep şubemizden Senegal vizesine nasıl ulaşacağınızı anlattığımız bu sayfaya hoş geldiniz. Gaziantep’in Araban, Nizip, Yavuzeli, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Karkamış, Şehitkamil, İslahiye ilçeleri başta olmak üzere ve çevre illerde ikamet eden ziyaretçilerimiz, Gaziantep şubemiz aracılığıyla bizimle iletişime geçebilir, vize başvurularını bizimle birlikte yapabilirler. Tecrübeli ve güven duyacağımız kadromuz sayesinde vize başvurunuzda bir sorun yaşamayarak Senegal vizesine kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Senegal vizesi hakkında vize danışmanımız ile birebir görüşmek için Vize Merkezi Gaziantep şubesini +90 (850) 460 17 60 telefon numarası aracılığıyla arayabilir yetkililerimize merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresinden bizlere e-posta gönderebilirsiniz.

Senegal - Gaziantep

Senegal Nehri’nin üzerinde Batı Afrika'da bulunan doğal güzelliklerle dolu Senegal ülkesi, turistlerin her zaman ilgisini çeken bir ülke olmuştur. İnsanlar bu ülkeye genellikle soğuk dönemlerde tatil yapma amacıyla gelmektedir. Kültürel zenginlikleri ve lezzetli mutfağı ile tanınan Senegal aynı zamanda Müslüman bir ülkedir. Resmi dili Fransızca olmakla beraber yerel diller de çokça konuşulmaktadır. İklimin çok sıcak olmasından dolayı ülkenin orta kısımları çölü andıran kumluk bir alanı vardır. Senegal’in güneyi ise tropikal bitki örtüsü ile kaplıdır, ormanda yabani bir hayat yaşamak isteyen turistler bu bölgeyi tercih etmektedir.

Senegal’de gideceğiniz yerleri planlarken Casamance adlı bölgesinin güncel haberleri hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda vardır. Gambiya ve Gine-Bissau topraklarına komşu olan Casamance, uzun yıllar önce ayrılıkçı hareketle başlayan silahlı çatışmalar son yıllarda büyük oranda azalmış olmaktadır. Fakat yine de gitmeden önce yaşanan son durumları takip etmenizi tavsiye ederiz.

Senegal İçin Vize Almak Gerekli Midir? - Gaziantep

Türkiye Cumhuriyeti’nin Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşları hariç olmak üzere tüm ziyaretçilerimizin Senegal seyahati yapabilmeleri için Senegal vizesi almaları gerekir. Diplomatik pasaport sahibi ziyaretçilerimiz 90 gün sınırını aşmamak şartı ile Senegal vizesinden muaf olarak seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Senegal’e gitmek için Türkiye’den ayrılmadan önce mutlaka sarıhumma aşısı yaptırmanız gerekir. Türkiye’den çıkmadan en az 10 gün önce bu aşıyı olmuş olmanız ve aşı kartınızı yanınızda bulundurmanız istenmektedir.

Senegal vizesine başvururken evraklarınızı planlanan seyahat tarihinden en az 15 gün önce tamamlamanızı önermekteyiz. Konsolosluklarda yaşanması muhtemel yoğunluklar nedeniyle başvuru süreciniz uzayabilmektedir. Ayrıca her iki ülke resmi tatillerinde konsonolosluk çalışmayacağı için planlanan seyahat sürenizden önce vizenizin hazır olmama durumu olabilmektedir. Bu gibi durumlara karşın tedbirli olmak seyahatinizin sekteye uğramaması adına faydalı olacaktır. Konsolosluğun, evrak isteme sürecinde başvuru sahibinin başvuru durumuna göre ek evrak isteme hakkının da olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Vize türü belirleme, gerekli evrak listesi ve evrak hazırlama süreci ile başvuru yapmak için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Senegal Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Gaziantep

Senegal vize başvurunuzu imkanınız varsa erken bir tarihte yapmanız vize işlemlerinizi çok daha stressiz halletmenizi sağlayacaktır. Konsolosluk sizden son dakika ek evrak isteyebilir ve bu planlarınızın gecikmesine sebep olabilir. Bazı vize başvuruları, vize türlerinden ya da başka sebeplerden dolayı 2-3 ay gibi uzun süreler sonunda sonuçlanır. Seyahat amacınıza göre belirlemiş olduğunuz vize türünü vize danışmanına bildirmeniz vize başvuru sürecinizi oldukça hızlandıracaktır.

Vize başvurusunda sizden talep edilen en önemli evrak pasaportunuzdur. Pasaportunuzun güncel ve istenildiği şekilde yıpranmamış, hasar görmemiş olmasına dikkat etmelisiniz. Pasaportunuzun vize başvurusunda bulunduğunuz günden en az 1 yıl sonrasına kadar geçerliliğinin devam ediyor olması gerekir. Senegal Konsolosluğu vize başvuru talebinizi onaylamış olsa bile ülkeye girişiniz Senegal sınır görevlilerine bağlıdır. Onlar pasaportunuzu talep ettikleri kriterlere uygun görürlerse bir sorun yaşamazsınız. Aksi takdirde ülkeye girişiniz bile engellenebilir.

Senegal Konsolosluğu’nun vize kabul saatlerini öğrenmek bize ulaşabilirsiniz. Çalışma saatlerinin tamamında vize kabulü yapmazlar, bu işlem için belirli saat aralıkları vardır. Normal şartlarda konsolosluğa vize talebinde bulunabilmeniz için önce randevu almanız gerekmektedir. Fakat vize başvurunuzu Vize Merkezi ile yapmayı tercih ederseniz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun konsolosluğa gitmeniz gerekmeden vize başvuru talebiniz bizim tarafımızdan oluşturulur. Uzman vize danışmanlarımız prosedürlere uygun bir şekilde vize dosyanızı hazırlayarak konsolosluğa sunacaktır. Evrak takibiniz ve değerlendirilme sürecinin yakından takip edilmesi bizim sorumluluğumuzdadır. Başvuru talebiniz sonuçlandığında vize danışmanımız size sonucu bildirecektir.

Konsolosluğun talep ettiği evraklara aşağıda verilmiş olan bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Vize türlerinin başvurusunda talep edilen evraklar farklılık gösterebilir:

Senegal Vize Ücreti -Gaziantep

Vize ücreti, başvuracağınız vize türüne, vizeniz boyunca Senegal’e kaç kez giriş yapacağınız gibi etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Senegal vize ücretinin sabit bir tutarı yoktur birçok sebepten dolayı değişiklik gösterebilmektedir. Başvuru yapmak istediğiniz vize türünün talep ettiği tutarı öğrenmek ya da vize başvuruları hakkında bilgi almak için Vize Merkezi Gaziantep şubesini arayabilirsiniz. Sayfamızda verilen adres sayesinde isterseniz ofisimize gelerek bizimle görüşme yapabilirsiniz.

Senegal vize ücretini belirleyen faktörlerden birinin de vize türü olduğundan bahsetmiştik. Ticari vize, öğrenci visesi, basın vizesi, turistik vize, aile vizesi, yatırımcı vizesi, konsolosluk çalışanı vizesi gibi birçok farklı vize çeşidi bulunmaktadır. Senegal vize başvurunuz ret ile sonuçlanırsa başvurusu sırasında ödemiş olduğunuz vize ücreti size iade edilmeyecektir. Senegal vize ücretini ödemiş olduğunuz bankadan dekontu almayı unutmayınız. Bu dekontu yanınızda bulundurmanız gerekir.

Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar? -Gaziantep

Başvurunuzun değerlendirilmeye alınıp incelenmesi ve sonuçlanması yaklaşık olarak 10 iş gününü bulmaktadır. Resmi tatiller ve bayramlar gibi günlerin dışında değerlendirilme süresi fazla uzamaz. Birçok vize başvurusunda bulunduysanız hepsinin açıklanması aynı sürelerde olmaz. Senegal vize başvurusu için Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu ya da Ankara Senegal Büyükelçiliği’ne gitmeniz gerekir. Vize Merkezi aracılığıyla Türkiye’nin tüm illerinden konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan vize başvurusu oluşturabilirsiniz. Deneyimli vize danışmanlarımız aracılığıyla başvuru evraklarınız en hızlı şekilde konsolosluğa sizin adınıza iletilecektir.

Senegal Vize Reddi -Gaziantep

Konsolosluğun istemiş olduğu belgeleri zamanında ulaştıramadıysanız ya da yanlış bilgi beyan etmişseniz konsolosluğun size güvenmemesinden dolayı vize başvuru talebiniz olumsuz sonuçlanabilir. Fakat siz tüm vize işlemlerini prosedürlere uygun, hatasız yerine getirmiş olsanız bile vize başvurunuz reddedilebilir. Reddedilme sebebinin açıklanması zorunlu değildir, bazı ülkeler sebebi sözlü ya da yazılı olarak size iletebilir fakat Senegal bu ülkelerden biri değildir.

Ziyaretçimiz, başvurunuzun ret kararı ile sonuçlanmaması için Vize Merkezini tercih edebilirsiniz. Senegal vizesi hakkında ayrıntılı bilgiyi vize danışmanından öğrenmek isterseniz Vize Merkezi Gaziantep şubemizi +90 (850) 460 17 60 numarasıyla arayabilir ya da [email protected] adresine mail atarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vize Merkezi Gaziantep Şubesi

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp