Adana

Telefon/Faks

+90 (322) 245 07 94

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

adana@vizemerkezi.com

Senegal Vize Merkezi, Adana

Sayın ziyaretçimiz, Senegal vizenize Vize Merkezi’nin tecrübeli kadrosu sayesinde en hızlı ve kolay olacak ulaşabilmeniz için size hizmet vermekteyiz. Bu sayfamızda Adana şubemizden nasıl Senegal vize başvurusu yapacağınız, hangi belgelere ihtiyacınız olduğu, vize başvuru sürecinizin nasıl ilerleyeceği gibi konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Adana’nın İmamoğlu, Aladağ, Sarıçam, Seyhan, Çukurova, Ceyhan, Karaisalı, Karataş, Kozan, Feke, Pozantı, Saimbeyli, Yüreğir, Tufanbeyli, Yumurtalık ilçelerinde ya da çevre illerde ikamet eden ziyaretçilerimiz Vize Merkezi Adana şubemiz sayesinde konsolosluğa gitmeden vize başvuru talebini oluşturabilir. Senegal vizesi hakkında vize danışmanımıza sormak istediğiniz her şeyi şubemizi +90 (322) 245 07 94 numaramızla arayarak ya da adana@vizemerkezi.com adresine mail atarak ulaştırabilirsiniz.

Senegal -Adana

Turistlerin her zaman ilgi duyduğu Batı Afrika’nın güzel ülkelerinden biri olan Senegal, kültür çeşitliliği ve doğal güzellikleriyle seyahat edilmek istenilen bir ülke olmuştur. Senegal’in iklimi çok sıcak olmasından kaynaklı insanlar genellikle bu ülkeye soğuk zamanlarda gelmeyi tercih eder. Ülkenin orta kesimlerinde çölü andıran kumluk bir arazı bulunurken güney tarafında ise tropikal bir bitki örtüsü hakimdir. Senegal’in Saly şehri deniz kenarında, kasaba havasına sahip görülmesi gereken turistik yerlerden biridir. Senegal Müslüman bir ülkedir ve ülkenin resmi Fransızca’dır. 

Senegal seyahati yapmayı planlıyorsanız Senegal’in Casamance bölgesinin son durumundan haberdar olmanızı tavsiye ederiz. Çok uzun yıllar önce Gambiya ve Gine-Bissau ülkelerine komşuluğu olan bu bölgede ayrılıkçı faaliyetlerden dolayı silahlı çatışmalar yaşanmıştır. Fakat son yıllarda bu çatışmaların neredeyse tamamının bittiği görülmektedir. Bu bölgeyi de görmek isteyen ziyaretçilerimiz bölge hakkındaki gelişmeleri takip ederek oraya gitmeleri seyahatleri için daha faydalı olacaktır.

Senegal İçin Vize Almak Gerekli Midir? - Adana

Türkiye Cumhuriyeti’nin Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşları azami 90 gün olmak şartıyla Senegal’e vizesiz girebilirler. Diplomatik pasaport sahibi hariç tüm ziyaretçilerimizin Senegal seyahatleri için Senegal vizesi almaları gerekir. Senegal’e seyahat etmeden önce kesinlikle sarıhumma aşısı olmanız gerekir. Senegal’e gitmenizden en az 10 gün önce aşıyı yaptırmış olmanız ve aşı kartınızı da yanınızda bulundurmanız istenir. Senegal vizesine başvururken evraklarınızı planlanan seyahat tarihinden en az 15 gün önce tamamlamanızı önermekteyiz.

Konsolosluklarda yaşanması muhtemel yoğunluklar nedeniyle başvuru süreciniz uzayabilmektedir. Ayrıca her iki ülke resmi tatillerinde konsonolosluk çalışmayacağı için planlanan seyahat sürenizden önce vizenizin hazır olmama durumu olabilmektedir. Bu gibi durumlara karşın tedbirli olmak seyahatinizin sekteye uğramaması adına faydalı olacaktır. Konsolosluğun, evrak isteme sürecinde başvuru sahibinin başvuru durumuna göre ek evrak isteme hakkının da olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Vize türü belirleme, gerekli evrak listesi ve evrak hazırlama süreci ile başvuru yapmak için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Senegal Vize Merkezi Adana Şubesi

Senegal Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Adana

Senegal vize başvurunuzu ne kadar erken sürede yaparsanız seyahatinizi o kadar sorunsuz planlayabilirsiniz. Seyahat planlarınızın son anda gecikmemesi için vize başvurunuzu önceden yapmanızı tavsiye ederiz. Bazı durumlarda Senegal vizesinin sonuçlanması 2-3 ayı bulduğu zamanlar olabilir. Hangi vize türüne bağlı olarak vize başvurusu sağlamak istediğinizi vize danışmanınıza bildirmeniz vize işlemlerinizin hızlanmasını olumlu yönde etkileyecektir. 

Pasaport tüm vize işlemlerinde istenen en önemli belgelerden biridir. Senegal vize işlemleriniz için güncel bir pasaport kullanmanız gerektiğini unutmayınız. Vize başvurusu yapmış olduğunuz tarihten itibaren en az 1 yıl sonrasına kadar pasaportunuzun geçerliliğinin devam ediyor olması gerekmektedir. Pasaportunuzun hasar görmemiş ve yıpranmamış olmasına dikkat etmelisiniz. Senegal Konsolosluğu, Senegal vizeniz için onay vermiş bile olsa Senegal ülkesine giriş yapmanız sınır görevlilerine bağlıdır. Pasaportunuz talep edildiği gibi değilse size sorun yaratabilirler hatta ülkeye girişinizi engelleyebilirler. 

Senegal Konsolosluğu günün belli zamanlarında vize işlemlerine bakabilmektedir. Vize başvuru talebinde bulunmak için konsolosluğa gitmeden önce bizi arayarak bu saatler hakkında gereken bilgiye ulaşabilirsiniz. Normal şartlarda vize başvurusunda bulunabilmeniz için Senegal Konsolosluğu’ndan randevu almanız gerekir. Ancak Vize Merkezi’yle iletişime geçip vize başvuru evraklarınızı uzman vize danışmanımıza ulaştırdığınız takdirde vize başvuru işlemleriniz için başka hiçbir şey yapmanıza gerek kalmaz.

Vize danışmanımız sizin adınıza randevu alır, sizden teslim aldığı evrakları konsolosluğun talep ettiği şekilde düzenledikten sonra sizin yerinize evraklarınızı konsolosluğa ulaştırır. Böylece konsolosluğa gitmekle uğraşmadan Senegal vizesine sahip olabilirsiniz.

Senegal Vize Ücreti - Adana

Vize ücreti, vize türü, vizenin kaç girişli olacağı gibi talep ettiğiniz maddelere göre değişiklik gösterir. Vize türleri turistik vize, ticari vize, öğrenci vizesi, aile vizesi, basın vizesi, konsolosluk çalışanları vizesi, yatırımcı vizesi gibi vize türlerine ayrılmaktadır ve vize ücretini belirleyen en başlıca madde vize türüdür. Senegal vize ücreti her sene değişebilen sabit bir tutarı olmayan bir ücrettir.

Senegal vize ücretleri hakkında merak ettiğiniz bilgileri öğrenmek için Vize Merkezi Adana şubesi vize danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz. Senegal vize başvurunuz esnasında ödemiş olduğunuz vize ücretinin, vize reddi almanız durumunda size iade edilmeyeceğini bilmelisiniz. Senegal vize ücretini ödediğiniz bankadan dekont almayı unutmayınız. Bu dekontu yanınızda bulundurmanız gerekir.

Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Adana

Senegal vize başvurunuzu yapabileceğiniz yerler Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu ve Ankara Senegal Büyükelçiliği’dir. Vize başvurunuzun değerlendirilmeye alınıp sonuçlanması yaklaşık 10 iş günü sürmektedir. Başvuru yapmış olduğunuz vize türüne, vize talep etmiş olduğunuz süre gibi etkenlere göre bu sonuçlanma süresi değişmektedir. Resmi tatiller ve bayramlar gibi günler dışında bu sürede çok fazla bir değişiklik görülmez. Başka bir şehirde oturduğunuzdan dolayı başvuru işlemlerinde sıkıntılar yaşıyorsanız hemen Vize Merkezi ile iletişime geçerek konsolosluğa hiç gitmeden talebinizi bizimle oluşturabilirsiniz. Türkiye’nin tüm illerinden Senegal vize başvurusunu en hızlı şekilde konsolosluğa iletebilirsiniz.

Senegal Vize Reddi - Adana

Konsolosluğun talep etmiş olduğu belgeleri eksik ya da hatalı teslim etmeniz halinde Senegal vize başvuru talebinizin reddedilmesi durumuyla karşılaşabilirsiniz. Ancak siz tüm başvuru işlemlerini doğru ve eksiksiz yapmış olsanız bile konsolosluk vize başvurunuzu reddedebilir. Neden reddedildiğinizi size açıklama zorunlulukları yoktur.

Değerli ziyaretçimiz, Senegal vize başvurunuz için tüm gerekli vize işlemlerini daha detaylı öğrenmek, vize danışmanı ile görüşmek için Vize Merkezi Adana şubemizi +90 (322) 245 07 94 telefon numarası ile arayarak ya da adana@vizemerkezi.com adresine mail atarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Adana Vize Merkezi Senegal

Vize Merkezi Personel

Senegal ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Senegal vizesi Adana İ. Aksoy 17/06/20, 11:43
Senegal’e turist vizesi ile gidersem, orada iş bulup çalışabilir miyim? Turistik aldığım vizeyi çalışma vizesine çevirebilir miyim? Adana’da ikamet ediyorum ve Senegal vizesi Adana ’dan alınabilir mi?
Cevabı Görüntüle