Antalya

Telefon

+908504601760

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Senegal Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Ziyaretçimiz, Vize Merkezi Antalya şube sayfamıza hoş geldiniz. Bu sayfayı Antalya ve çevre illerinde ikamet edip Senegal vizesine başvuru yapmak isteyen ziyaretçilerimiz için hazırladık. Senegal vize başvuru sürecinizde ihtiyacınız olan tüm bilgileri bu sayfadan öğrenebilirsiniz. Uzman vize danışmanlarımız ile görüşerek daha detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Antalya şubemize +90 (850) 460 17 60 numarasını arayarak ya da [email protected] adresine mail atarak ulaşabilir, merak ettiğiniz tüm detayları sorabilirsiniz.

Senegal -Antalya

Senegal, Batı Afrika’da başkenti Dakar olan Müslüman bir ülkedir. İnsanlar bu ülkeye genellikle ülkenin soğuk olduğu zamanlar gitmeyi tercih etmektedir. Senegal doğal güzelliği ve deniz mahsüllerine dayalı mutfağı ile herkesi hayran bırakmayı başarmıştır. Senegal'in ortak kısımlarında çölümsü bir arazi bulunur fakat burda çöl turizmi yaygın değildir. Ülkenin güneyi ise tropik ormanlardan oluşur. Yabani hayata meraklı olan turistler ülkenin güneyine çok ilgi duyarlar.

Senegal’e seyahat etmeden önce ülkede yaşanan olaylar hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var. Senegal’in Casamance adlı bölgesi Gambiya ve Gine-Bissau topraklarına olan komşuluğundan dolayı uzun zaman önce silahlı çatışmaların yaşandığı bir bölgeydi. Fakat son yıllarda bu çatışmaların büyük oranla son bulunduğu bilinmektedir. Yine de seyahat planlarınızı bu bölgenin durumundan haberdar olduktan sonra yapmanızı tavsiye ederiz.

Senegal İçin Vize Almak Gerekli Midir? -Antalya

Türkiye Cumhuriyeti’nin Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşları 90 gün sınır ile Senegal’e vizeden muaf bir şekilde seyahat edebilirler. Diplomatik pasaport sahibi hariç tüm Senegal’e gitmek isteyen ziyaretçilerimizin Senegal vizesine ihtiyaçları vardır. Senegal’e giriş yapmadan önce mutlaka Sağlık Bakanlığı’nın kontrolü ile sarıhumma aşısını yaptırmış olmanız gerekmektedir. Senegal’e seyahat etmenizden en az 10 gün önce sarıhumma aşı yaptırmış olmanız ve aşı kartınızı yanınızda götürmeniz istenir.

Senegal vizesine başvururken evraklarınızı planlanan seyahat tarihinden en az 15 gün önce tamamlamanızı önermekteyiz. Konsolosluklarda yaşanması muhtemel yoğunluklar nedeniyle başvuru süreciniz uzayabilmektedir. Ayrıca her iki ülke resmi tatillerinde konsonolosluk çalışmayacağı için planlanan seyahat sürenizden önce vizenizin hazır olmama durumu olabilmektedir. Bu gibi durumlara karşın tedbirli olmak seyahatinizin sekteye uğramaması adına faydalı olacaktır. Konsolosluğun, evrak isteme sürecinde başvuru sahibinin başvuru durumuna göre ek evrak isteme hakkının da olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Vize türü belirleme, gerekli evrak listesi ve evrak hazırlama süreci ile başvuru yapmak için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Senegal Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? -Antalya

Senegal vize başvurunuzu ne kadar erken tarihte yaparsanız vize başvuru işlemleriniz o kadar kolay hallolacaktır. Vizenizin sonuçlanması başvuru yapmış olduğunuz vize türünün ne olduğuna olarak 2-3 ayı bulabilir. Vize başvuru türünü, seyahat amacınıza uygun olacak şekilde belirleyemiyorsanız, vize danışmanından yardım istemeniz işleminizin daha fazla hızlanmasını sağlayacaktır. Pasaport vize başvuru işlemlerinde talep edilen en önemli evraktır. Senegal vize başvurunuz için güncel bir pasaport kullanmanız gerekir. Geçerlilik süresi 10 seneyi geçmiş olan pasaportların artık geçersiz olduğunu unutmayınız.

Pasaportunuzun geçerlilik süresi Senegal vizesine başvuruda bulunmuş olduğunuz günden itibaren en az 1 sene kadar daha devam ediyor olması gerekir. Pasaportunuzun geçerlilik süresi başvurduğunuz tarihten ne kadar ileri bir tarihe kadar devam ediyorsa vize işlemleriniz o kadar kolay gerçekleşir. Pasaportunuzun temiz, yıpranmamış ve eskimemiş olması Senegal sınır görevlileri için önemlidir. Senegal Konsolosluğu’ndan Senegal vizesi için onay almış bile olsanız ülkeye girişiniz tamamen sınır görevlilerine bağlıdır. Sizden talep edilen kriterlere uymadığınız görülürse size sorun yaratabilirler hatta ülkeye girişinize engel olabilirler. Seyahat planlarınızın bozulmaması için prosedürlere uygun bir vize başvurusu yaptığınızdan emin olmalısınız.

Senegal Konsolosluğu tüm çalışma saatleri boyunca vize kabulü yapmaz. Vize kabul saatleri çalışma saatlerine göre daha kısıtlıdır. Vize başvuru talebinde bulunmak için konsolosluğa gitmeden önce bizi arayarak vize kabul saatleri hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Normalde vize başvuru talebinde bulunabilmeniz için Senegal Konsolosluğu’ndan randevu almış olmanız gerekir. Ancak vize başvurunuzu Vize Merkezi’ni tercih ederek gerçekleştirmek isterseniz uzman vize danışmanlarımız sizin yerinize konsolosluktan randevu alacak, sizin adınıza başvurunuzu sağlayacak ve gerekli evrak takibini yapacaktır. Değerlendirme sürecinizi izleyecek ve sonuç açıklandığında size bildirecektir.

Sizin yapmanız gereken tek işlem konsolosluğun sizden talep etmiş olduğu belgeleri bize ulaştırmak olacaktır. Belgelerinizi bize kargo yoluyla bile ulaştırabileceğiniz için konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan Senegal vizesine sahip olabilirsiniz.

Konsolosluğun sizden talep edeceği evraklar vize türlerine göre değişmektedir. Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak istenen evraklar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz:
Ticari Vize
Turistik Vize

Senegal Vize Ücreti -Antalya

Vize ücretinin değişmesini etkileyen birçok sebep vardır. Bu sebeplerden en başlıcası vize türüdür. Vize başvurusunda sizden seyahat amacınıza uygun bir vize türü bildirmeniz istenir bu türler, ticari vize, turistik vize, öğrenci vizesi, basın vizesi, aile vizesi, yatırımcı vizesi, konsolosluk çalışanları vizesi gibi türler olabilir. Ne zaman vize başvurusunda bulunduğunuz, vizenizin kaç girişli olmasını istediğiniz gibi faktörler de vize ücretini değiştiren faktörlerdendir.

Senegal vize ücretinin sabit bir fiyatı olmamakla birlikte her sene belli sebeplerden dolayı değişime uğrayabilir. Senegal vize ücretinde olan değişiklikler hakkında bilgi almak, vize başvurusu yaparsanız ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini öğrenmek için, Vize Merkezi Antalya şubemizi arayarak vize danışmanı ile görüşebilirsiniz. Senegal vize başvurusunda bulunurken ödemiş olduğunuz vize ücreti, vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda size iade edilmeyecektir. Senegal vize ücretini yatırmış olduğunuz bankadan ödediğinizi gösteren dekontu almayı ve yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar? -Antalya

Senegal vize başvurusu Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu ve Ankara Senegal Büyükelçiliği’nden yapılmakta olup vize başvurunuzun değerlendirilme sonucu kararının açıklanması yaklaşık olarak 10 iş günü sürmektedir. Fakat bu süre vize türünüze ya da konsolosluğun geçici yoğunluk dönemlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Resmi tatiller ve bayramlar gibi günler dışarıda tutulursa genellikle 10 iş gününü çok aşmamaktadır. Birden fazla vize başvurusu gerçekleştirmişseniz tüm vizelerinizin sonuçlanması aynı sürede gerçekleşmez.

Başka bir şehirde yaşıyorsanız belirli randevu saati için konsolosluğa gitmekte bazı sıkıntılar yaşabilirsiniz. Ancak vize başvurunuzu Vize Merkezi ile görüşerek bizimle birlikte yapmaya karar verirseniz, Türkiye’nin neresinde olursanız olun en hızlı şekilde vize başvuru talebinizi konsolosluğa ulaştıracağız.

Senegal Vize Reddi -Antalya

Konsolosluk değerlendirme sonucu belgelerinizde yanlış bilgi bulduysa ya da eksik bir noktaya rastladıysa Senegal vize başvurunuz reddedilmesi olasıdır. Fakat her adımı prosedürlere uygun istenildiği şekilde gerçekleştirmiş bile olsanız vize başvurunuzu reddedebilir ve size ret kararını verme sebebinin ne olduğunu söylemek zorunda değildir. Değerli ziyaretçimiz Senegal vize başvurunuz hakkında daha fazla bilgi almak için Vize Merkezi Antalya şubemizi +90 (850) 460 17 60 telefon numarası ile arayarak veyahut [email protected] adresine mail atarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi Antalya Şubesi

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp