Diyarbakır

Telefon/Faks

0850 460 15 75

Eposta

diyarbakir@vizemerkezi.com

Senegal Vize Merkezi, Diyarbakır

Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi tecrübeli ve güvenilir kadrosu ile istediğiniz ülkenin vizesine en kısa sürede ulaşabilmeniz için size gerekli olan hizmeti vermektedir. Diyarbakır’ın Çınar, Dicle, Çermik, Bismil, Bağlar, Kocaköy, Hani, Hazro, Lice, Silvan, Sur, Ergani, Çüngüş, Eğil, Kayapınar, Kulp, Yenişehir ilçelerinde ve çevre illerde ikamet eden ziyaretçilerimiz Senegal vize başvuru taleplerini Diyarbakır şubemiz üzerinden gerçekleştirebilirler. Konsolosluğun sizden talep edeceği evraklar vize danışmanı tarafından düzenlenip kontrol edildikten sonra konsolosluğa sunulur. Senegal vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak ya da vize danışmanımız ile birebir görüşme yapmak için 0850 460 15 75 numaraları telefonumuzu arayarak ya da diyarbakir@vizemerkezi.com adresine mail atarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Senegal - Diyarbakır

Senegal Nehri’nin üzerinde kalan Batı Afrika ülkesi Senegal, doğal güzellikleriyle insanların görmeyi istedikleri bir ülke olmuştur. Sıcak bir iklime sahip Senegal’in bir tarafı çöle benzer bir araziden oluşurken diğer tarafı tamamen tropik bir bitki örtüsüne sahiptir. Lezzetli mutfağı ve kültürel zenginliğiyle bilinen Senegal’e turistler genellikle kuzey yarım kürenin soğuk aylarında gelmektedirler. Nüfusun çoğunluğu başkent Dakar’da yaşamaktadır. Resmi dili Fransızca olan Senegal, Müslüman bir ülkedir.

Gambiya ve Gine-Bissau topraklarına komşuluk yapan Senegal'in Casamance isimli bölgesi, uzun yıllar önce ayrılıkçı hareket sebebiyle silahlı çatışmaların yaşandığı bir yerdi. Fakat son yıllarda silahlı çatışmaların büyük bir çoğunluğunun bittiği bilinmektedir. Senegal seyahatleri arasında bu bölgeye gelmeyi planlayan ziyaretçilerimizin buraya gelmeden önce bölge hakkında son yaşanan gelişmeleri takip etmelerini ve dikkatli olmalarını tavsiye ederiz.

Senegal İçin Vize Almak Gerekli Midir? - Diyarbakır

Türkiye’den Senegal’e seyahat etmek isteyen ziyaretçilerimizin Senegal vizesine sahip olmaları gerekir. Fakat Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi ziyaretçilerimiz, seyahatlerini 90 gün sınırı ile vizeden muaf olarak gerçekleştirebilir. Salgın hastalığa yakalanmamanız için girmeniz gereken sağlık kontrolleri olabilir. Senegal’e seyahat etmeden önce mutlaka sarıhumma aşısı yaptırmış olmalısınız. Senegal seyahatinizden en az 10 gün önce bu aşıyı yaptırmış olup aşı kartınızı da yanınızda bulundurmanız istenir. Senegal vizesine başvururken evraklarınızı planlanan seyahat tarihinden en az 15 gün önce tamamlamanızı önermekteyiz.

Konsolosluklarda yaşanması muhtemel yoğunluklar nedeniyle başvuru süreciniz uzayabilmektedir. Ayrıca her iki ülke resmi tatillerinde konsonolosluk çalışmayacağı için planlanan seyahat sürenizden önce vizenizin hazır olmama durumu olabilmektedir. Bu gibi durumlara karşın tedbirli olmak seyahatinizin sekteye uğramaması adına faydalı olacaktır. Konsolosluğun, evrak isteme sürecinde başvuru sahibinin başvuru durumuna göre ek evrak isteme hakkının da olduğunun bilinmesi gerekmektedir.  Vize türü belirleme, gerekli evrak listesi ve evrak hazırlama süreci ile başvuru yapmak için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Senegal Vize Merkezi Diyarbakır

Senegal Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Diyarbakır

Senegal vize başvurularının sonuçlanması başvuru yapmış olduğunuz vize türüne göre değişebilmektedir. Bazı başvurularda ek evrak istenmesi gibi sebeplerden dolayı sonucun açıklanması 2-3 ay sürebilir. Olabildiğince erken bir tarihte vize başvuru talebini oluşturmanız vize işlemlerinizin daha stressiz geçmesini sağlayacaktır. Hangi vize türü ile başvuru yapmak istediğinizi vize danışmanımıza ileterek sürecin hızlanmasına katkıda bulunabilirsiniz. 

Vize başvuru işlemlerinde pasaport en önemli evraklardan biridir. Senegal vize başvurusu için güncel ve hasar görmemiş bir pasaport sahibi olmanız gerekir.  Pasaportunuzun, vize başvurusu oluşturduğunuz tarihten itibaren en az 1 sene daha geçerliliğinin devam ediyor olması istenir. Senegal Konsolosluğu, vize talebinizi kabul etmiş dahi olsa Senegal’e giriş yapabilmenize asıl izin verecek kişi Senegal sınır görevlileridir. Pasaportunuz talep edilenin dışında, onaylamayacakları şekilde ise sınır görevlileri size çok fazla sorun yaratabilirler. Bu sebeple pasaportunuzun kriterlere uygun ve düzgün olmasına özen göstermelisiniz.

Senegal Konsolosluğu’nun çalışma saatleri ve vize kabul saatleri farklıdır. Vize kabulu için ayrılmış belli zaman dilimleri vardır. Vize başvuru talebi oluşturmak için konsolosluğa gitmeden önce bizi arayarak saatler hakkında bilgi alabilirsiniz. Normal şartlarda randevusuz konsoloslukta görüşme sağlayamazsınız. Ancak Vize Merkezi’ne ulaşıp vize başvurunuzu bizimle birlikte yapmayı tercih ederseniz, deneyim vize danışmanımız randevuyu sizin adınıza alacak ve başvuru işlemlerini sizin yerinize gerçekleştirecektir. Böylece konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan sadece talep edilen evrakları bize ulaştırarak vize başvuru talebinizi oluşturabileceksiniz.

Senegal Vize Ücreti - Diyarbakır

Vize ücreti her sene farklılık gösterebilen birçok etkene bağlı olarak değişen sabit bir tutarı olmayan bir ücrettir. Senegal vize türleri öğrenci vizesi, basın vizesi, turistik vize, öğrenci vizesi, ticari vize, konsolosluk çalışanları vizesi, aile vizesi, yatırımcı vizesi gibi birçok türe ayrılmaktadır. Vize ücretini belirleyen başlıca etken bu türlerdir. Bunun dışında vize sürenizi uzun ya da kısa süreli istemeniz, vizenizin kaç girişli olmasını talep ettiğiniz gibi sebepler de vize ücretini değiştirmektedir.

Senegal vize ücretleri değişikliği hakkında daha detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Diyarbakır şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Bilmeniz gereken bir diğer bilgi ise Senegal vizesi için ödemiş olduğunuz ücret vize başvurunuzun red ile sonuçlanması durumunda size iade edilmeyeceğidir. Senegal vize ücretini ödediğinizi kanıtlayan banka dekontunu yanınızda bulundurmanız gerekir.

Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Diyarbakır

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu ya da Ankara Senegal Büyükelçiliğine yapacağınız Senegal vizesi başvurusu yaklaşık 10 iş günü sonunda sonuçlanmaktadır. Fakat bu süre başvuru yapmış olduğunuz vize türüne ya da vize süresine bağlı olarak değişebilmektedir. Resmi tatiller ve bayramlar gibi özel günler dışında genellikle bu sürede çok büyük değişiklik görülmez. Oturduğunuz konum itibariyle vize başvurusu yapabilmek için konsolosluğa gitmekte sorun yaşıyor olabilirsiniz. Vize başvuru işlemlerinizi bizim aracılığımız ile gerçekleştirirseniz, konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan Türkiye’nin neresinde olursanız olun en hızlı ve kolay şekilde vize başvuru talebinizi konsolosluğa iletebilmek olacaksınız. Senegal vizesine başvururken evraklarınızı planlanan seyahat tarihinden en az 15 gün önce tamamlamanızı önermekteyiz.

Konsolosluklarda yaşanması muhtemel yoğunluklar nedeniyle başvuru süreciniz uzayabilmektedir. Ayrıca her iki ülke resmi tatillerinde konsonolosluk çalışmayacağı için planlanan seyahat sürenizden önce vizenizin hazır olmama durumu olabilmektedir. Bu gibi durumlara karşın tedbirli olmak seyahatinizin sekteye uğramaması adına faydalı olacaktır. Konsolosluğun, evrak isteme sürecinde başvuru sahibinin başvuru durumuna göre ek evrak isteme hakkının da olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Vize türü belirleme, gerekli evrak listesi ve evrak hazırlama süreci ile başvuru yapmak için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Senegal Vize Reddi - Diyarbakır

Konsolosluğun sizden talep ettiği işlemlerde bir hata yapmış iseniz ya da başvuruda sahte belge beyan ettiyseniz vize başvuru talebinizin reddedilmesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Fakat tüm işlemleri eksiksiz yerine getirmiş olsanız bile vize başvurunuz konsolosluk tarafından reddedilebilir. Reddedilme sebebini size bildirme zorunlulukları yoktur. Bazı ülkeler neden reddedildiğinizi size sözlü ya da yazılı olarak iletebilir. Değerli ziyaretçimiz Senegal vizesi hakkında daha çok bilgi almak, vize ücreti, vize reddi gibi durumları daha iyi öğrenebilmek için Vize Merkezi Diyarbakır şubemizi 0850 460 15 75 telefon numarasıyla arayabilirsiniz. Bizlere isterseniz diyarbakir@vizemerkezi.com adresine mail atarak da ulaşabilirsiniz.

Senegal Vize Merkezi Diyarbakır

Vize Merkezi Personel

Senegal ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Senegal vizesi Diyarbakır E. Falay 17/06/20, 12:31
Merhaba, Senegal’de bulunan bir firmadan çalışmak için teklif aldım. Senegal’de çalışmaya gitmek için neler yapmalıyım? Diyarbakır’da ikamet ediyorum. Bu nedenle Senegal vizesi Diyarbakır ’dan veya daha yakın bir bölgeden yapılabilir mi?
Cevabı Görüntüle