İstanbul Fahri Konsolosluğu

İstanbul’da ve İstanbul çevresinde bulunan şehirlerde yaşayan ya da batı Türkiye'de bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı Senegal vizesi başvurularını Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu’na yapabilir. Ancak birçok nedenden dolayı burası işlemleri Ankara'daki büyükelçilik binasında bulunan konsolosluk kısmın aktarmaktadır. Bununla uğraşmamak için yapabileceğiniz en iyi şey ya Ankara'da Senegal ile ilgili işlemlerinizi yapmanız ya da sizin adınıza yetki almış bir vize şirketinin bunu devralması.

Bizler Vize Merkezi şubeleri olarak Senegal vize işlemlerinizi tam bir danışmanlık hizmeti ile sunmaktayız. Ancak yine de istenen durumlar çerçevesinde Senegal Fahri Konsolosluğuna yolunuz düşerse diye burası hakkında da bilgi sunduk. Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu genellikle Senegal vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Senegal vatandaşlarının pasaport gibi nüfus cüzdanı gibi doğum gibi işlemleri konusunda işlem yapar. Çok yoğun olması durumunda randevu alarak işlemlerinizi yürütebilirsiniz.

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

Genellikle İstanbul ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Senegal vize işlemleri için, Türkiye’de ikamet eden Senegal vatandaşları ise konsolosluk işlemleri için Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğuna başvurularını yapabilirler. Bunun dışında vatandaşlarımız, Ankara'da bulunan konsolosluktan da işlemlerini yapabilecekleri gibi konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş bulunan Vize Merkezi aracılığı vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Vize başvurusunda bulunarak Senegal'e seyahat etmek isteyen kişilerin uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçmesi yeterli oalcaktır. Uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçmeniz durumunda tarafınıza yollanacak vize gerekli evrak listesi doğrultusunda konsolosluğa gitmeden vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Tarafımıza kargo aracılığı ile yollaycağınız evraklarınız ile adınıza başvuru yapılarak en kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde Senegal vizenizi alabilirsiniz.

Senegal Fahri Konsolosluğu İstanbul Vize Çıkış Süresi

Senegal vize başvurularınızın sonuçlanma süresi 1-15 iş günüdür. Ancak vize türüne bağlı olarak bu süre azalıp artabilmekte ve bazı durumlarda vize için ek süre istenebilmektedir. Belgelerinizin eksik ya da hatalı olması durumunda ise bu süre tamamen başka bir hal de alabilir.Vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın, belirli dönemlerde her iki ülkenin resmi tatil sürelerine denk gelebilme ihtimaline karşı vize evraklarını tahmini seyahat tarihinden önce toplamalarını tavsiye ederiz.
Vize evraklarının hazır olmasını durumunda dahi konsolosluğun başvurulan vize türüne göre gerekli görmesi durumunda ek evrak talebinde bulunabilme ihtimalini de hatırlatmak isteriz. Geçikme, bekleme olası yoğun durumlar gibi olumsuz durumlarını yaşamadan vizenizi alabilmek içinVize Merkezi şubelerimizi arayıp daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu Vize Ücreti

Senegal vize ücretleri vize türüne ve içeriğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Senegal devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması olasıdır. Senegal vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Senegal vize ücretleri için Vize Merkezi departmanlarımızı arayarak ya da bizi şahsen ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Fakat burada bilinmesi gereken bir başka mesele; Senegal vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız durumunda paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz hususudur.

Senegal vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburidir. Senegal vize ücretleri turistik vize, öğrenci vizesi, aile vizesi, ticari vize, yatırımcı vizesi, konsolosluk çalışanları vizesi, basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilir. Göçmenlik, aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Senegal vizesinde ücret değişikliğine neden olabilmektedir.

Sonuç olarak Senegal vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Senegal vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Senegal vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir hadisedir. Senegal vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.
 

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri


İstanbul Senegal Fahri Konsolosluğu Adres: Abdulhakhamit Cad. Mermer Apt. No: 70 Kat:4 D:11 Taksim-Beyoğlu/İstanbul
Senegal Fahri Konsolosluğu Telefon: (212) 235 1224
Senegal Fahri Konsolosluğu İstanbul E mail: consulate@senegalistanbulconsulate.org

Senegal Fahri Konsolosluğu Bağlı Bulunduğu İlçe

İlçe / Semt: Taksim
İstanbul Senegal Fahri Konsolosluğu Posta Kodu
Posta Kodu: 34437

Ayrıca Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği, Ankara’da, Hilal Mahallesi Aleksander Dubçek Cad. No: 8 Yıldız 06550 adresinde bulunmaktadır. Senegal Vize kabul saatleri ve büyükelçilik normal çalışma saatleri değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle herhangi bir başvuru yapmadan önce bizi arayarak gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Senegal Fahri Konsolosluğu Ulaşım

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu Taksim’de bulunmaktadır. Metro hattı ya da Taksim üzerinden geçen çok sayıda otobüsler aracılığı ile Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu’na ulaşabilirsiniz.

Senegal Vizesi En Yakın Şube

Yükleniyor...