İstanbul Fahri Konsolosluğu

İstanbul’da ve İstanbul çevresinde bulunan şehirlerde yaşayan ya da batı Türkiye'de bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı Senegal vizesi başvurularını Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu’na yapabilir. Ancak birçok nedenden dolayı burası işlemleri Ankara'daki büyükelçilik binasında bulunan konsolosluk kısmın aktarmaktadır. Bununla uğraşmamak için yapabileceğiniz en iyi şey ya Ankara'da Senegal ile ilgili işlemlerinizi yapmanız ya da sizin adınıza yetki almış bir vize şirketinin bunu devralması. Bizler Vize Merkezi şubeleri olarak Senegal vize işlemlerinizi tam bir danışmanlık hizmeti ile sunmaktayız. Ancak yine de istenen durumlar çerçevesinde Senegal Fahri Konsolosluğuna yolunuz düşerse diye burası hakkında da bilgi sunduk.
 
Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu genellikle Senegal vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Senegal vatandaşlarının pasaport gibi nüfus cüzdanı gibi doğum gibi işlemleri konusunda işlem yapar. Çok yoğun olması durumunda randevu alarak işlemlerinizi yürütebilirsiniz.


Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi
Genellikle İstanbul ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Senegal vize işlemleri için, Türkiye’de ikamet eden Senegal vatandaşları ise konsolosluk işlemleri için Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğuna başvurularını yapabilirler.
 
Senegal Fahri Konsolosluğu Görevlileri
Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu, Fahri Konsolos: Emin Çakmak

Senegal Fahri Konsolosluğu İstanbul Vize Başvuru Formu
Senegal vizesi için vize başvuru formu Türkçe olarak da doldurulabilir. Ancak aynı zamanda Fransızca ve İngilizce ile de beraber doldurulabilir.
 
Senegal Fahri Konsolosluğu İstanbul Vize Çıkış Süresi
Senegal vize başvurularınızın sonuçlanma süresi 10 iş günüdür. Ancak vize türüne bağlı olarak bu süre azalıp artabilmekte ve bazı durumlarda vize için ek süre istenebilmektedir. Belgelerinizin eksik ya da hatalı olması durumunda ise bu süre tamamen başka bir hal de alabilir. Bu gibi olumsuz durumlardan kaçınmak adına dilerseniz Vize Merkezi şubelerimizi arayıp daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
 
Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu Vize Ücreti

Senegal vize ücretleri vize türüne ve içeriğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Senegal devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması olasıdır. Senegal vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Senegal vize ücretleri için Vize Merkezi departmanlarımızı arayarak ya da bizi şahsen ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fakat burada bilinmesi gereken bir başka mesele; Senegal vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız durumunda paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz hususudur. Senegal vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburidir.

Senegal vize ücretleri turistik vize, öğrenci vizesi, aile vizesi, ticari vize, yatırımcı vizesi, konsolosluk çalışanları vizesi, basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilir. Göçmenlik, aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Senegal vizesinde ücret değişikliğine neden olabilmektedir. Sonuç olarak Senegal vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Senegal vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Senegal vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir hadisedir. Senegal vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.


Senegal Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme
Senegal vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını İstanbul Senegal Fahri Konsolosluğu'nda yenileyebilirler. Ancak aynı zamanda Ankara'da bulunan konsolosluk içinde de bu işlemi yürütebilirler.
 
Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri
İstanbul Senegal Fahri Konsolosluğu Adres: Abdulhakhamit Cad. Mermer Apt. No: 70 Kat:4 D:11 Taksim-Beyoğlu/İstanbul
Senegal Fahri Konsolosluğu Telefon: (212) 235 1224
Senegal Fahri Konsolosluğu İstanbul E mail: consulate@senegalistanbulconsulate.org

Senegal Fahri Konsolosluğu Bağlı Bulunduğu İlçe
İlçe / Semt: Taksim
 
 
İstanbul Senegal Fahri Konsolosluğu Posta Kodu
Posta Kodu: 34437

Ayrıca Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği, Ankara’da, Hilal Mahallesi Aleksander Dubçek Cad. No: 8 Yıldız 06550 adresinde bulunmaktadır. Senegal Vize kabul saatleri ve büyükelçilik normal çalışma saatleri değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle herhangi bir başvuru yapmadan önce bizi arayarak gerekli bilgiyi alabilirsiniz.
 
 
Senegal Fahri Konsolosluğu Ulaşım
Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu Taksim’de bulunmaktadır. Metro hattı ya da Taksim üzerinden geçen çok sayıda otobüsler aracılığı ile Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu’na ulaşabilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 81
Faks : +90 (212) 287 72 44
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 81
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 81
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 17 60
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5510
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com